Hodnocení: Manchester City – Manchester United

Derby jako hrom! Na hřišti létaly blesky a to doslova. Zároveň to byl zápas dvou poločasů, kdy po prvním dějství to mohlo být klidně 6:0, jenže United v tom druhém ukázali největší charakter od dob Fergusona a předvedli neuvěřitelný comeback na 3:2.

Protože to byl zápas zcela dvou rozdílných poločasů, tak hráči dostali dvě známky, každou za jeden poločas.

David De Gea – Nejprve nohou chytil tutovku Bernardovi, s první brankou nemohl moc co dělat. U druhé, ale zbytečně namazal z odkopu míč přímo Sanému a City udeřili podruhé. Své vykoupení si nachystal minut před koncem, kdy úchvatným zákrokem vytáhl gólovou hlavičku Aguerovi. 1. Poločas 3/10 a 2. Poločas 8/10

Antonio Valencia – Na své straně měl na starosti rychlonohého Saného a měl co dělat. Německý křídelník si Valenciu v prvním poločase vodil. Po první inkasované brance hořel celý tým, včetně obrany, která nejvíc a Antonio s ní. Podpora útoku neexistovala. V tom druhém se to zlepšilo. Hlavně nasazení. 2/10 a 4/10

Eric Bailly – Ve 20. minutě mizerně rozehrál na střed hřiště a nabídl City dobrou příležitost. Jinak Eric v prvním poločase hořel, tak jako nikdy u nás. Několikrát byl mimo pozici a soupeř mohl poslat průnikovou přihrávku přímo středem. Po změně stran se vyšvihl ke zdárnějšímu výkonu. 1/10 a 5/10

Chris Smalling – První gól jde na jeho vrub, když po rohovém kopu neuhlídal Kompanyho. Společně s kolegou Baillym hrál v první polovině katastrofálně. Propadal střed obrany a Citizens mohli skórovat klidně šestkrát. Podobně jako De Gea i u Chrise přišlo vykoupení v 69. minutě, kdy dokonal obrat na 2:3. 1/10 a 5/10

Ashley Young – Hned ve 4. minutě podklouzl a zahrál ve vápně rukou, po které se měl pískat pokutový kop, ale píšťalka zůstala němá. Jednou se dostal k centru a poslal ho na tribunu. Sterling si ho vodil, Zkrátka první poločas čirá bída. Ve druhém to od Ashleyho bylo o něco málo lepší, ale zhruba patnáct minut před koncem ve vápně hasil brejk šíleným skluzem, kdy trefil Aguera přes balon na stojnou nohu. I tohle byla jasná penalta, ale Atkinson opět nezapískal. 1/10 a 2/10

Ander Herrera – Po dlouhé době se vrátil do základní sestavy. Ze začátku aktivně napadal a párkrát se mu podařilo získat míč, ale nic z toho. Poté se hrálo na krev a Ander několikrát zahrál důrazně, což bylo třeba, ale jak rány rozdává, tak by je měl umět i přijímat. Nicméně zbytečně se nezbavoval míče, čímž ho pomáhal udržet. 3/10 a 6/10

Nemanja Matič – Jako jeden z mála se nebál hrát a vzít na svá bedra kus zodpovědnosti. Díky tomu poztrácel pár míčů, ale bez něj by jsme se nedostali za půlku. U druhé branky se nechal obejít Gundoganem, nutno podotknout, že ten to provedl skvěle. 3/10 a 6/10

Paul Pogba – Muž, který odpověděl na kritiku. Konečně! V prvním dějství ještě několikrát zbytečně sóloval a ztratil míč. V tom druhém se ukázal jako správný lídr. během tří minut vstřelil dvě branky a na hřišti byl cítit. Vracel se poctivě i dozadu. V závěru zápasu na polovině City sestřelil zezadu Otamendiho a za tohle mu tleskám! Proč? Protože ukázal srdce United a ducha, tak jako by to udělal Keane. Nic rivalovi nedarovat a zastavit ho za každou cenu. 2/10 a 8/10 MOTM

Jesse Lingard – Prvních 45. minut neviditelný. Na co šáh to zkazil a byl první adeptem na vystřídání. Poté se mírně zvedl, aktivně napadal a nabízel se pro přihrávku. Jednou nepřesně vypálil vedle. 1/10 a 4/10

Alexis Sanchez – Po Pogbovi další, kdo vyslal vzkaz svým kritikům. Stejně jako celý tým, první půlka nebyla z jeho strany vydařená. V té druhé krásně nahrál na dva góly a velkou měrou přispěl k výhře nad hlučnými sousedy. Bojoval, napadal a za každou cenu chtěl vyhrát. Snad v dalších zápasech naváže na výkon z druhého poločasu. 1/10 a 7/10

Romelu Lukaku – Dnes ho čekala těžká šichta. Do styku s míčem se nedostával často a jen sledoval, jak nás City drtí a nepomohlo tomu ani jeho prohrané hlavičkové souboje s Kompanym. Po změně stran to bylo o něčem jiném. Rval se o míče, jak je u něj zvykem, ale i tak přišel párkrát zbytečně o balon, čímž vyslal protivníka k brejku. 2/10 a 5/10

Střídající hráči

Marcus Rashford – Na hřiště se dostal v 82. minutě. Nehodnocen

Scott McTominay – Vyběhl na pažit v 85. minutě. Nehodnocen

Victor Lindelof – Součástí taktického střídání v 94. minutě. Nehodnocen

Týmový výkon

Upřímně jsem se na tenhle zápas moc netěšil a první poločas mi ukázal proč. Zhruba do 20. minuty to ještě nějak šlo, ale jakmile jsme inkasovali první gól, tak to byla hotová katastrofa. Za šest minut bylo ještě hůř, když chyboval De Gea z odkopu. Do konce prvního dějství to mohlo být z přehledem 6:0. Dvakrát sám na branku šel Sterling, ale tristně selhal. Jednou Gundogan hlavičkoval zcela sám doprostřed brány. Hráči nehráli a všechno hořelo. Na zeleném pažitu existovali pouze City. Tohle se v takovém zápase nesmí stát. Když se prohrává, tak musí hořet tráva, navíc v derby! O přestávce jsem si říkal, že by nám pomohl jen zázrak. A světe div se. Z mrtvých povstal Paul Pogba a vsítil rychle po sobě dvě branky. Jak mu to přeji, aby se chytl a naplno ukázal, to co v něm tkví. Očividně rozhození Citizens nedominovali v držení míče, tak jako v prvním poločase a Chris Smalling dokonal úžasná comeback. Co se to s hráči stalo o poločase? Nasazení, touha a chtíč ze zápasem něco udělat nám bylo odměněno. Proč takhle, ale nemůžeme hrát pořád? Několikrát nám hráči ukázali, že na to mají. Chtěl bych, alespoň hráčům takhle poděkovat za to, že se na to nevybodli a učinili své fanoušky po celém světě šťastné.

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com