02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Andy Cole: Lukaku odvádí skvělé výkony

Andy Cole je jedním z nejlepších útočníků, kteří kdy na ostrovech působili. Pro fanoušky Manchester United se stal doslova modlou. Nostalgicky vzpomínáme  na jeho útočné manévry po boku parťáka Dwigtha Yorka. Bývalý anglický reprezentant se v rozhovoru pro MUTV vyjádřil na adresu belgického hrotového útočníka Romela Lukaka, který v této sezóně nastřílel již dvacet šest golů.

Je to pravděpodobné těžší sezona než si myslel a je si vědom, že nemůže mít slabší víkend jako tomu bylo v Evertonu nebo West Bromu. Zde si to nemůže dovolit. Nastoupil k většině utkání a to o něm hodně vypovídá. Zatím nebyl zraněn a myslím, že na první sezonu odvádí skvělé výkony. Je velmi obtížné být jediným hrotovým útočníkem, zvlášť když nedostáváte potřebné přihrávky. Je to velmi, velmi náročná úloha. Někteří lidé Lukaka kritizují, ale buďme upřímní: při nedostatečné podpoře toho hrotový útočník sám moc nezmůže a proto tvrdím, že se ve své premiérové sezoně uchytil víc než dobře. Nastřílet jako osamocený hrotový útočník dvacet šest branek je skvělé číslo. Vede si opravdu velmi dobře.

Ve hře je vidět jasný posun. Ale musíme být upřímní. Modrá část Manchesteru hraje v této sezoně neskutečný, ofenzivní fotbal.  Jejich jediná ligová porážka je toho jasným důkazem. Je mezi námi mezera, kterou v příští sezoně doufám odstraníme. Pokud skončíme druzí, je to úspěch. Sice to není příčka hodná Manchesteru United, ale oproti loňské sezoně, je vidět zřejmý progres.

Lukaku střílí goly celou sezonu. Stal se nezpochybnitelnou jedničkou v útoku rudých ďáblů. Jeho rychlost a fyzické parametry jsou jen těžko k zastavení a my můžeme být rádi, že konečně máme v týmu forwarda, který klubu dokáže vystřílet vytoužené trofeje. 

zdroj: MUTV


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!