Review: Manchester United – Swansea

Počas týchto sviatočných dní bolo na programe aj 32. kolo Premier League. Dnes sa na Old Trafforde domácim United postavili hostia z Walesu, ktorí nutne potrebujú body k záchrane. Z Manchestru si však body neodviezli, pretože po góloch Lukakua a Alexisa domáci vyhrali 2:0.

Hráči sa do Manchestru vrátili z reprezentačných zrazov prakticky bez šrámov a aj to mohlo tešiť manažéra Mourinha. Hovorilo sa o drobnom zranení u Younga, no ten dnes nastúpil v základe – čo zrejme viacerých nepotešilo, pretože čakali na šancu pre Shawa. Stopérsku dvojicu vytvorili Smalling a Lindelof. Kapitánsku pásku tradične navliekol Valencia. Z repre sa v zlepšenej forme vrátil Pogba a dostal šancu preniesť si ju aj do klubu. Na hrote bol Lukaku, ktorému pomáhala trojica Alexis – Lingard – Mata. Zápas mal výkop naplánovaný na 16:00 SEČ a hlavným rozhodcom bol Robert Madley.

Hneď od prvých minút bola aktivita na strane domácich. Nápor na bránu Swansea bol odmenený po piatich minútach, keď z Alexisovej prihrávky ťažil Lukaku, pre ktorého to bol 100. gól v Premier League – 1:0. Po desiatich minútach mohol Belgičan pridať druhý gól, avšak Fabianski bol pozorný. O pár sekúnd po ňom to skúsil aj Lingard – s rovnakým výsledkom. Domáci boli aktívni, kombinačne zdatní a hostí nepúšťali ani do pološancí. Po dvadsiatich minútach bolo ešte veselšie. Lingard našiel kolmicou pred 16-tkou Alexisa, ktorý dlho nešpekuloval a zvýšil na 2:0. Gól bol uznaný aj napriek Čiľanovmu ofsajdu. Domáci neprestávali hroziť a do ďalšej šance sa dostal zasa Lingard, ale chýbala mu presnosť. Prvý polčas boli United veľmi presvedčiví, hosťom nedovolili absolútne nič a zaslúžene v polčase viedli 2:0.

Druhé polčasy v poslednej dobe neprinášajú fanúšikom United veľa radosti a naplnilo sa to aj dnes. Videli sme veľmi rozdielne dejstvá. Do 60. minúty sme pokračovali v hre z 1. polčasu, keď mohol navýšiť skóre Lukaku a po ňom Alexis, no prišli 2 skvelé šance Swansea, ktoré musel geniálne chytať De Gea, a hostia boli razom späť. Ešte pred nimi však akrobaticky minul Mata, ktorému sa nepodarilo streliť tretí gól červených. Hostí šance po hodine hry povzbudili a začali hrýzť. United si naivne zahrávali. Prebrali sa až po 20 minútach, keď v 80. minúte zoči-voči Fabianskemu Lukaku nepochodil. Záver už žiadne výrazné šance nepriniesol, a tak United vyhrali 2:0.

Striedania:

• 75´ Alexis ↓ Rashford ↑
  • 76´ Lingard ↓ Herrera ↑
  • 90+1´ Mata ↓ McTominay ↑

Žlté karty: –

SWANSEA

Lavička: Nordfeldt, Routledge, Roberts, Narsingh, Carroll, Bartley, Abraham

Striedania:

• 46´ Dyer ↓ Abraham ↑
  • 46´ Ki ↓ Carroll ↑
  • 56´ Clucas ↓ Routledge ↑