Hodnotenie: Manchester United – Swansea

Po reprezentačnej prestávke sme sa konečne vrátili do kolotoča Premier League  a privítali sme na domácej pôde hráčov Swansea. Náš súper však nekládol veľký odpor a tri body zaslúžene ostali na Old Trafforde.

David De Gea – V krátkom časovom slede dvakrát skvele vychytal Abrahama. Okrem toho nemal prakticky žiadnu robotu, keďže to boli súperove jediné pokusy, ktoré smerovali medzi tri žrde. 6/10

Antonio Valencia (C) – V prvom polčase podal taký neutrálny výkon. Nič nevymyslel a nič nepokazil. Raz pekne našiel na hranici šestnástky Lingarda, ktorý však nezakončil presne. Keď už však pozdejšie musel začať aj brániť, tak už to bolo o niečo horšie. Súperovi sa príliš často darí z jeho strany odcentrovať alebo preniknúť do nášho pokutového územia. 5/10

Chris Smalling, Victor Lindelof – Obrana nemala v zápase toľko veľa práce a celkovo si svoju prácu odviedla dobre. Smalling s Lindelofom spolu nepôsobia takým istým dojmom, ale napriek všetkému si dnes udržali čistý štít. Lindelof raz zaváhal v osobnom súboji s Abrahamom, čo našťastie zachránila naša jednotka v bráne. Obaja stopéri si pripísali po troch odkopoch lopty do bezpečia, tri prerušenia súperovej akcie a Smalling okrem toho vyhral dva hlavičkové súboje. 6/10

Ashley Young – Plnil hlavne ofenzívne úlohy, keďže sme útočili hlavne cez jeho stranu. Párkrát pekne zakombinoval s Matom alebo Lingardom, ale nič vážnejšie nevytvoril. Z jeho troch centrov nebol presný ani jeden. Ashley bol odjakživa ofenzívny hráč, čo sa ukazuje hlavne na jeho zlej pozičnej hre pri bránení. Prepadol aj v jednom osobnom súboji s Abrahamom, ktorý len vďaka svetovému zákroku Davida nestrelil gól. 5,5/10

Nemanja Matić – Takmer každá akcia a každý útok začínal pri ňom. Skvele prepájal obranu s útokom, zapájal sa do kombinácií a držal stred poľa. To dokazuje aj najvyšší počet prihrávok zo všetkých hráčov. 7/10

Paul Pogba – V úvode sme od Paula mohli vidieť o niečo aktívnejší prístup ako v jeho posledných zápasoch. Ponúkal sa spoluhráčom a niekedy si zbiehal po lopty až k obrancom. Pokúšal sa aj o dlhé pasy do krídel alebo za obranu a vytvoril tak dokopy tri šance pre svojich spoluhráčov. Nanešťastie v druhom polčase sa zo zápasu vytratil, zbytočne strácal lopty, bol pomalý a miesto bojovania sa radšej obracal na rozhodcu. 6/10

Juan Mata – Prezentoval sa výborným pohybom po celej šírke ihriska a ponúkal sa do kombinácií. Nie vždy je v zápase taký výrazný, ale napriek tomu má veľký vplyv na našu hru v útoku. Z jeho šiestich centrov boli presné len dva a jedným z nich našiel vo výbornej pozícií Lukakuho, ktorý iba sklepával na Sáncheza  a ten hlavičkoval nad. V samom závere ho nahradil McTominay. 6/10

Jesse Lingard – Bol veľmi aktívny a hlavne nebezpečný pre obranu Swansea. Stál pri zrode prvého gólu, keď pekne našiel v šestnástke Sáncheza, ktorý asistoval Lukakuovi a pri druhom góle to bola znovu prihrávka na Alexisa, ktorý presne zakončil. Bol dobrý aj v kombináciách na jeden dotyk a po jednej takejto vyslal do veľkej šance Lukakuho. Celkovo mal dobrý pohyb, rozdával nebezpečné prihrávky a takisto predviedol aj pár nebezpečných prienikov. V 76. minúte ho nahradil Herrera. 7,5/10

Alexis Sánchez – Alexis je veľký bojovník a ukazuje to v každom osobnom súboji. Po strate lopty okamžite napáda súpera a často tak hneď získa loptu späť. Pripísal si na účet asistenciu na Lukakuho gól a druhý sám strelil. Oproti predchádzajúcim zápasom už nestrácal lopty tak často. Dokopy vytvoril spoluhráčom dve gólové šance. V 76. minúte ho nahradil Rashford. 7,5/10 MOTM

Romelu Lukaku – Strelil rýchly prvý gól po prihrávke od Sáncheza a mohol streliť aj druhý po skvelej prihrávke od Pogbu, ale Fabianski ho bravúrne vychytal. Vedel si dobre postrážiť loptu, vyhrával osobné súboje a takisto si vie poradiť aj v súbojoch 1 na 1. Vytvoril dokonca aj tri šance pre svojich spoluhráčov. 7/10

Striedajúci hráči

Marcus Rashford – Prišiel na ihrisko na 15 minút, ale do ničoho vážnejšieho sa za ten čas nedostal. 5/10

Ander Herrera – Tak ako Rashford aj on prišiel na záverečných 15 minút vystužiť stred poľa, čo sa mu aj darilo. 5/10

Scott McTominay – Nastúpil v úplnom závere ako taktické striedanie. Nehodnotený

Tímový výkon

Hlavne v prvom polčase sme mohli vidieť bojovný výkon. Hráči mali dobrý a aktívny pohyb, dostávali sa do zakončenia a bavili sa futbalom. Dokonca sme mohli miestami vidieť aj vysunutejší pressing, ktorý nám tak veľmi chýba vo väčšine zápasov. Mohli sme však očakávať, že do druhého polčasu prídeme len udržiavať skóre zápasu a do ničoho sa už nebudeme hrnúť. Swansea nás však vážnejšie nepreverila a nekládla veľký odpor, takže výkon z prvého polčasu nám stačil na víťazstvo 2:0.

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com

Review: Valencia – Manchester United 2:1

Preview: Valencia – Manchester United