U23 prohrála se Swansea, U18 rozdrtila Blackburn Rovers

Zatímco hráči Manchesteru United U23 prohráli v 19. kole Premier League 2 se Swansea 2:0, mladíci United U18 rozstříleli mladíky Blackburnu vysoko 5:0.

Swansea City U23 – Manchester United U23 2:0 (2:0)

Hned v úvodu utkání, konkrétně v 7. minutě utkání, se dopustila obrana Manchesteru United chyby, kterou využil Botti Biabi – 1:0. Utkání se ani poté nevyvíjelo pro hosty dobře a v 23. minutě Biabi připravil dobrou pozici pro Adnana Marice, který překonal O’Haru v brance United a dostal domácí do dvoubrankového vedení – 2:0. O minutu později byl na druhé straně hřiště v pokutovém území sražen Tahith Chong, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.

Ve druhém poločase se sice hráči Manchesteru United snažili o vstřelení branky, ale většina střeleckých pokusů skončila mimo domácí branku. Do největší šance se v druhém poločase dostal Callum Gribbin, ale obránce Cian Harries dokázal včas zakročit.

Manchester United U23 tak prohrál se Swansea City U23 2:0 a nadále mu patří v ligové tabulce poslední příčka. Tým U23 čekají ještě tři ligové zápasy a pokud chce pomýšlet na setrvání v soutěži, bude muset zabrat. Na příčky, které zajišťují setrvání v soutěži, United momentálně ztrácejí pět bodů.

7. Biabi, 23. Maric

ŽK:
Paljk – Borthwick-Jackson

Sestava Swansea City U23:
Benda – Harries, A. Lewis, J. Lewis, Byers – Maric, James, Paljk (56. Davies), Evans (90. de Boer) – Gorré, Biabi (81. Cullen)

Sestava Manchesteru United U23:
O’Hara – Laird, R.-S. Williams, Borthwick-Jackson, Riley – Redmond, Hamilton – Chong, Gribbin, Kehinde (59. Bohui) – Dearnley (67. Buffonge)

12 Manchester United U23 19 3 6 10 -22 15

Manchester United U18 – Blackburn Rovers U18 5:0 (2:0)

Mladíci Manchesteru United nadále pokračují ve skvělých výkonech. United se dostali do vedení ve 20. minutě utkání, když se nádhernou střelou do horního rohu branky prosadil Nishan Burkart, brankář Ben Winterbottom byl bez šance – 1:0. O deset minut později United navýšili své vedení, tentokrát se po přiťuknutí Masona Greenwooda střelecky prosadil James Garner – 2:0. Do konce prvního poločasu se už nic zajímavého nestalo.

Hned v úvodu druhého poločasu, v 49. minutě, se střelecky prosadil po nádherné akci Millena Baarse Mason Greenwood – 3:0. V 65. minutě opět předvedl skvělou práci Baars, který předložil míč pro Dylana Levitta a ten přidal čtvrtou branku domácího celku – 4:0. Konečnou podobu výsledku dal v 68. minutě střídající D’Mani Mellor – 5:0.

Mladíci United tak bez větších problémů přehráli stejně starý výběr Blackburnu Rovers 5:0 a nadále drží v ligové tabulce první příčku.