22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Sen Marcose Roja pokračuje

Argentinský obránce Marcos Rojo v týdnu podepsal s klubem novou smlouvu a pro MUTV pohovořil o svých čtyřech sezonách na Old Trafford a načrtl své sny a naděje do budoucna.

Gratuluji Marcosi, jak moc jsi šťastný z podpisu nové smlouvy?

Samozřejmě jsem šťastný z prodloužení smlouvy. Tento rok jsem pracoval opravdu tvrdě, abych se dostal ze svého vážného zranění a konečně pomohl týmu na hřišti. Podpis nového kontraktu je skvělý počin nejen pro mě ale i mou rodinu.

Proč jsi se rozhodl zůstat v jednom klubu tolik sezón??

Velikost a povaha klubu je opravdu masivní. Oblékat každý víkend klubový dres je něco neskutečného. Je velmi těžké slovy popsat, co to pro mě znamená. Byl to pro mě sen už od malička a že jsem odehrál v klubu již čtyři sezony mě dělá opravdu, opravdu šťastným.

Jak se na ně zpětně díváš?

Tyto čtyři roky patří k nejlepším v mé kariéře. Připadá mi to jako včera, kdy jsem podepsal s United první kontrakt. Mnoho se toho stalo, vyhráli jsme trofeje a nastoupili do velkých finálových zápasů. To s Vámi zůstane celou kariéru i zbytek života. Je to ten nejlepší pocit když můžete odehrát tolik zápasů v tak velkém klubu.

Zažil jste mnoho nezapomenutelných momentů ve své kariéře, který by jsi mohl vyzdvihnout?

Vybral bych finále FA Cupu v roce 2016. Zvednout na hlavu nejstarší klubový pohár, bylo něco opravdu speciálního. Bohužel musím zmínit i obrovskou frustraci, že jsem kvůli zranění nemohl hrát ve finále Evropské ligy. Byl to bolestný zážitek, ale můžu se z něho poučit od budoucna. Zranění přišlo ve špatném čase, protože jsem v té sezoně nebyl ze zrovna ideální formě.

Určitě věříš, že spousta skvělých zážitku tě čeká

Jsem si jistý, že přijdou. Proto jsem se rozhodl prodloužit smlouvu a dále být součástí tohoto skvělého týmu. Hluboce důvěřuji lidem v klubu a samozřejmě jsem rád za fanoušky, kteří nás neustále podporují. Jsme jim za to opravdu vděčni. Jsem si naprosto jistý, že budu požehnán mnoha trofejemi a skvělými momenty po zbytek mé kariéry v anglickém klubu.

Jak moc se chceš dostat zpět na hřiště, když míříme ke konci sezóny?

Je před námi několik velkých zápasů. Nemůžu se dočkat, až se dostanu do stoprocentní formy a pořádně týmu pomůžu. Umřel bych pro ten pocit znovu nosit klubový dres. Tvrdě jsem makal, abych se dostal zpátky.

V létě nás čeká Mistrovství světa v Rusku. Jak se na vrchol sezóny díváš?

Bezpochyby se chci co nejdříve vrátit do sestavy a hrát dobře, což je pro mě vzhledem k turnaji velmi důležité. Jakmile klubová sezona skončí, budu se soustředit výhradně na světový šampionát. Je úžasné hrát za svou zemi. Před čtyřmi roky jsme bohužel prohráli ve finále. Tentokrát se nám to ale doufám podaří a celá Argentina bude oslavovat naše vítězství. U nás doma je to pro všechny opravdu důležité.

Argentina bude mít opravdu silný tým, bude hodně těžké vás porazit

Na turnaji bude spousta dobrých týmů. Ale my máme hráče, kteří jsou opravdovými hvězdami jak v Evropě tak i doma v Argentině. Věříme v naše hráče a náš herní systém. Samozřejmě jsme si vědomi, že každé utkání bude těžké. Na světový šampionát přijedou jen ti nejlepší a od všech mužstev můžeme čekat jen ty nejlepší výkony. Bude to těžké, ale věříme si. Máme v týmu nejlepšího hráče světa (Lionela Messiho) a dáme do toho celé své srdce, abychom uspěli.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!