Matič: Metody Mourinha ovoce přinesou

23

Nemanja Matič si myslí, že manažerovy metody a vysoká očekávání dříve či později přinesou Manchesteru United úspěchy.

Devětadvacetiletý defenzivní záložník, jež byl vyhlášen hráčem utkání v posledním zápase s Brightonem, sklidil především za výkon v tomto zápase od manažera slova chvály. Svou brankou totiž zajistil účast v semifinále v nejstarší fotbalové soutěži světa, v němž United narazí na Tottenham.

Moc manažerů jsem v životě neměl, ale on je speciální, neboť chce vždy vyhrávat. Lze to vidět, když utkání nevyhrajeme. On toto neakceptuje. To je i pravděpodobně důvod, proč vyhrál více než dvacet trofejí ve své kariéře. Vždy chce více a více. I když vyhraje ligu, příští sezonu ji chce ještě víc. Hráči na tohle musí být připraveni. Mi se třeba na manažerovi líbí, že po nás chce více a více. Zlepšujeme se tak. Vždy se snažíte ze všech sil. Jsem opravdu spokojen. V Manchesteru United speciálně, ale i v Chelsea, kde jsem hrál, je ten tlak enormní. Všichni očekávají, že vyhrajte všechny zápasy. Což není možné, ale fanoušci to od vás očekávají. A nezáleží na tom, jestli už nemáte síly. Fanoušci chtějí fotbal vysoké kvality. Je to normální.

Matič rovněž odpověděl na otázku, zda vítězství v FA Cupu bude determinujícím pro hodnocení sezony jako úspěšné.

Myslím si, že ne. Vždycky chcete vyhrávat a třeba v Premier League máte šest sedm týmů, které mohou o titul bojovat. A tu nemůžete vyhrát vždy. A pokud vyhrajeme FA Cup, bude to fajn, ale nebude to dokonalé. V sezoně jsme hráli čtyři soutěže. Pakliže vyhrajeme jednu, je to málo. Pokud vyhrajeme FA Cup, můžeme říct, že to byla dobrá sezona, nikoliv perfektní. Ale v Anglii je FA Cup ceněný a snad jej vyhrajeme.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokU23 prohrála se Swansea, U18 rozdrtila Blackburn Rovers
Ďalší článokDeschamps: Pogba nemôže byť šťastný zo súčasnej situácie
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!