Hodnocení: Manchester United – Brighton

Ve středu selhali, dnes splnili povinnost. Manchester United ve čtvrtfinále udolal na domácím stánku Brighton po brankách Romela Lukaka a Nemanja Matiče 2:0. No, žádný dech beroucí výkon to nebyl. Zejména ve druhém poločase Red Devils několikrát musel zachraňovat Sergio Romero.

Sergio Romero – Muž, jenž chytá jen v pohárech. Během první půle nemusel řešit žádné složité situace, ale snad každý jeho odkop zamířil přesně na soupeřovi hráče. No ve druhé půli to byla jiná píseň. Hráči Brightonu začali útočit a vytvořili si několik dobrý střeleckých pozic. Především proti Locadiovi Romero vytáhl fantastický zákrok. 7/10

Antonio Valencia – Ze začátku zápasu jsme útočili, čímž se vytvářel prostor na krajích a to jsou místa ze kterých by měli přicházet kvalitní centry do vápna. Jenže jako už klasicky, Antonio útok podporuje, ale vše shoří na nepřesné finální fázi. Ve druhém poločase ve vápně nesmyslně odhlavičkoval balon na střed vápna přesně k Locadiovi, kterého naštěstí vychytal Romero. 5/10

Eric Bailly – V prvních minutách působil trochu nejistěj, ale po chvíli se rozehrál. Vyhrával vzdušné souboje a výborně předskakoval soupeře. Stejně jako zbytek obrany včetně brankáře ve druhém dějství si zabránil až až. Brighton neustále útočil a stoperská dvojice byla v časté permanenci. Podařilo se jim několik střel zablokovat a dopomohli k čistému kontu a výhře. 6/10

Chris Smalling – Totéž jako u Erica. V prvním poločase se ocitl v dobré příležitosti, ale orazítkoval pouze tyč. V tom druhém několikrát skvěle vykryl střely soupeře svým tělem a výrazně pomáhal Romerovi v bráně. 6/10

Luke Shaw – Po dlouhé době dostal šanci. Podobně jako Valencia i Luke měl na své straně několik příležitostí k útočení a centrů, ale nic z toho nepadlo na úrodnou půdu. Bylo na něm vidět, že není rozehraný a ono se není ani čemu divit. O poločase byl stažen, z jakého důvodu nám Mourinho objasní snad na tiskovce po zápase. 5/10

Scott McTominay – Poté co se neobjevil v základní sestavě ve středu, se opět představil od úvodní minuty. Začátek zápasu ho nezastihl v nejlepší formě, když zkazil několik míčů směrem dopředu a prohrál taky několik soubojů ve středu hřiště. Postupně se zvedl a předvedl pár dobrých obranných zákroků. V závěru se trochu vytratil, díky čemuž nás hosté ve středu začali přehrávat. 5/10

Nemanja Matič – Hnací motor celé zálohy. Působil po celém hřišti. Chodil si pro míče do hloubi pole a rozehrával útočné akce do kterých se následně ještě stihl zapojovat. Připsal se pěknou asistenci na branku Lukaka a druhou sám přidal hlavou. 7/10 MOTM

Juan Mata – V první půli ho bylo plné hřiště. Jako vždy se pohyboval po celé šíři hřiště a pomáhal rozbíjet obranný val soupeře. Pohybem si neustále říkal o přihrávku. Předvedl krásný ťukes s Martialem po kterém se ocitl ve velké šanci, ale jeho střelu zablokoval jeden z bránících hráčů. Po změně stran, ale odešla celá ofenzíva, což dokazuje pouhá jedna vyprodukovaná střela za celou druhou půli. 5/10

Jesse Lingard – Nebyl tak výrazný jako v některých jeho lepších zápasech, ale snažil se být aktivní a zapojoval se do kombinací. Jednou nepřesně vypálil zpoza vápna, a to bylo tak vše z jeho strany. Ve druhém poločase se stejně jako ostatní útočící hráči vytratil. 5/10

Anthony Martial – Dnes se mu chtělo a bavilo ho to. Často náladový Francouz se ze začátku zápasu fotbalem bavil a vymýšlel jak překonat obranu Brightonu. Když se rozběhne s míčem často bývá k nezastavení, tak by se mohl rozbíhat ale častěji. Stejně jako Jesse a Juan i Anthony se postupně ztrácel. 5/10

Romelu Lukaku – V poslední době ve výtečně formě, kterou potvrdil i dnes, když se prosadil zblízka hlavou a otevřel skóre. Odmakal celý zápas, snažil se presovat soupeřovi obránce, čímž je nutil k odkopům a následným ztrátám. Nebylo mu proti srsti se ani vracet až k vlastní bráně, nebo zaskočit na křídle za Martiala, který se po sprintu dopředu potřeboval vydýchat. Z jeho výkonu by si měli vzít příklad i další. 6/10

Střídající hráči

Ashley Young – Na pažit naskočil hned od úvodu druhého poločasu, když nahradil Luka Shawa. Párkrát přes něj nebezpečně nacentroval March, ale jinak bránil spolehlivě. Připsal si asistenci na druhý uklidňují gól. 5/10

Marcus Rashford – Do hry naskočil v 75. minutě za Matu. Svojí patnáctiminutovku odmakal, podržel balon a vlastně splnil to co měl. Nehodnocen

Marouane Fellaini – Přišel až na samotný závěr jako taktické střídání. Nehodnocen

Týmové hodnocení

Hráči měli co napravovat po středeční blamáži. První půle se vyvíjela docela dobře, když jsme si vytvářeli tlak se kterým přicházeli šance a prosadil se Lukaku. Útočící hráči hráli aktivně a v pohybu, předávali si míč a tak nějak by to mělo fungovat. Druhá půle, ale byla úplně o něčem jiném. I když jsme měli přes 60 procent držení míče, tak k ohrožení brány nám chybělo opravdu hodně. Namísto toho iniciativu převzal Brighton a vytvořil si několik dobrý příležitostí. A to jen díky naší laxnosti. Poztrácelo se spousty zbytečných míčů, hráči prohrávali souboje a vše musela hasit obrana nebo až Romero svými zákroky. Počet střel ve druhé půli byl 1 – 12! Což je alarmující, jak snadno nás může ohrozit soupeř jako Brighton. Nicméně výhra a především postup se počítají.

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com

Review: Valencia – Manchester United 2:1

Preview: Valencia – Manchester United