Review: Manchester United – Sevilla 1:2

15

Bída a utrpení, nic víc k tomu asi není potřeba. Po dobré náladě ze sobotního zápasu proti Liverpoolu přišla ledová sprcha v podobě prohry v Lize mistrů. Výsledek zápasu 1:2. Tímto zápasem naše cesta končí a do těchto řádků bych vložil i komentář našeho trenéra, obrázek si udělejte sami.

Jose Mourinho: „I’ve sat in this chair twice before, with Porto – Man Utd out, with Real Madrid – Man Utd out, so this is nothing new for this football club.“

Po zvládnutém derby proti Liverpoolu se Rudí ďáblové museli soustředit na zápas v Lize mistrů proti Seville, která rozhodně není lehkým soupeřem, dokazují to její úspěchy v Evropské lize.

Do sestavy se trochu překvapivě vrátil Fellaini na úkor mladičkého McTominaye a Lingard místo Maty, jinak je to však stejná sestava jako proti Liverpoolu. Na lavičce náhradníků byl připraven Pogba, který se vrátil po lehčím zranění. Taktéž Martial, Mata a McTominay byli připraveni zasáhnout do tohoto utkání. Zbytek lavičky náhradníků tvořil Darmian, Lindelof a Romero. Výkop se konal ve 20:45 SEČ a hlavním arbitrem byl zvolen Danny Makkelie.

Ďáblové vlítli do zápasu se zápalem a nasazením, prvních 5, možná 10 minut převzali otěže a byli lepší, postupem času se ale Sevilla dostala více k míči a hrozila ze střel, které naštěstí mířily buď nad, nebo do rukou naší brankářské jedničky. Kolem 25. minuty se hra srovnala a přelévala se ze strany na stranu, avšak bez výraznějších šancí. Naší hře chyběla kreativita uprostřed pole, Fellaini byl naprosto neviditelný a až na 2 balóny, které sklepl na spoluhráče a nebezpečné střely nepředvedl vůbec nic, dost možná právě díky němu naše kombinace uprostřed pole tápe. Pozitivum prvního poločasu může být nasazení a výkon Lukaka a Rashforda, kteří toho dost naběhali a zapojovali se do kombinace.

Hned v úvodu poločasu jsme mohli inkasovat, kdy hráči ve středu pole nechali proběhnout útočícího hráče, který dostal balón z lajny a pouze pohotový skluz Baillyho zabránil inkasování gólu. Iniciativu však převzala Sevilla a United hrozili pouze z ojedinělých protiútoků. Postupem času se hra vyrovnala, avšak nějaké výrazné ohrožení brány ne a ne přijít. V 60. minutě přišlo pro mě logické střídání, ze hry odešel Fellaini a do zápasu se dostal Pogba. Vytoužené zlepšení ale nepřišlo, abych nekřivdil jen Fellainimu, tak Pogba předvedl velice špatný výkon a jen potvrzuje, že mu již delší dobu chybí forma. Potrestání celkového špatného výkonu přišlo v 74. minutě, kdy střídající Ben Yedder poslal střelu k tyči a De Gea si ani nesáhl, 0:1. Pořádný šok měl ale teprve přijít. O 3 minuty později skóroval Ben Yedder znovu, tentokrát z rohového kopu a tím úplně zničil šance United na postup v Lize mistrů, 0:2. Nepomohla ani střídání, do hry se dostal Mata s Martialem, vytoužený obrat ale nepřišel, pouze snížil Lukaku na rozdíl jedné branky. Nutno říct, že Sevilla postoupila zaslouženě a takové výkony prostě nemůžeme předvádět, kor na domácím hřišti. Konečný výsledek 1:2.

Střídání

• 60´ Fellaini ↓ Pogba
  • 77´ Lingard ↓ Martial
  • 77´ Valencia  Mata

Žluté karty: 90+3′ Rashford

SEVILLA

Lavička: Arana, Ben Yedder, Nolito, Geis, Pareja, Pizarro, Soria

Střídání

• 72´ Muriel ↓ Ben Yedder
  • 88´ Vazquez↓ Pizarro
  • 89´ Correa  Geis

1 Žluté karty 4

V dalším zápase vyzveme v rámci FA Cupu na domácím hřišti Brighton. Zápas se odehraje 17. 3. ve 20:45 SEČ.

Zdroje: buildlineup.com, whoscored.com

Predchádzajúci článokMatič: Na tohle není omluva
Ďalší článokHodnocení: Manchester United – Sevilla
Jmenuji se Vlastimil a momentálně jsem ve 4. ročníku střední školy, kde studuji obor počítačová grafika a design. Fotbal jsem začal hrát už jako dítě, přesněji od 5 let a hraji ho do teď. Je docela vtipné, jak jsem začal fandit United. Byl rok 2007, dostal jsem playstation a od kamaráda půjčenou fifu. Bylo mi 8 let a já nevěděl za koho hrát, ale jelikož má oblíbená barva byla červená, hledal jsem tým, který má červené dresy. Kupodivu jsem si nevybral Arsenal, ale Manchester. Začal jsem sledovat drtivou většinu zápasů tohoto týmu a vybudoval si k němu silné pouto. Mezi mé nejoblíbenější hráče patří Nani, Scholes, Cantona, ale můj největší favorit je Anthony Martial