Review: Manchester United – Sevilla 1:2

Bída a utrpení, nic víc k tomu asi není potřeba. Po dobré náladě ze sobotního zápasu proti Liverpoolu přišla ledová sprcha v podobě prohry v Lize mistrů. Výsledek zápasu 1:2. Tímto zápasem naše cesta končí a do těchto řádků bych vložil i komentář našeho trenéra, obrázek si udělejte sami.

Jose Mourinho: „I’ve sat in this chair twice before, with Porto – Man Utd out, with Real Madrid – Man Utd out, so this is nothing new for this football club.“

Po zvládnutém derby proti Liverpoolu se Rudí ďáblové museli soustředit na zápas v Lize mistrů proti Seville, která rozhodně není lehkým soupeřem, dokazují to její úspěchy v Evropské lize.

Do sestavy se trochu překvapivě vrátil Fellaini na úkor mladičkého McTominaye a Lingard místo Maty, jinak je to však stejná sestava jako proti Liverpoolu. Na lavičce náhradníků byl připraven Pogba, který se vrátil po lehčím zranění. Taktéž Martial, Mata a McTominay byli připraveni zasáhnout do tohoto utkání. Zbytek lavičky náhradníků tvořil Darmian, Lindelof a Romero. Výkop se konal ve 20:45 SEČ a hlavním arbitrem byl zvolen Danny Makkelie.

Ďáblové vlítli do zápasu se zápalem a nasazením, prvních 5, možná 10 minut převzali otěže a byli lepší, postupem času se ale Sevilla dostala více k míči a hrozila ze střel, které naštěstí mířily buď nad, nebo do rukou naší brankářské jedničky. Kolem 25. minuty se hra srovnala a přelévala se ze strany na stranu, avšak bez výraznějších šancí. Naší hře chyběla kreativita uprostřed pole, Fellaini byl naprosto neviditelný a až na 2 balóny, které sklepl na spoluhráče a nebezpečné střely nepředvedl vůbec nic, dost možná právě díky němu naše kombinace uprostřed pole tápe. Pozitivum prvního poločasu může být nasazení a výkon Lukaka a Rashforda, kteří toho dost naběhali a zapojovali se do kombinace.

Hned v úvodu poločasu jsme mohli inkasovat, kdy hráči ve středu pole nechali proběhnout útočícího hráče, který dostal balón z lajny a pouze pohotový skluz Baillyho zabránil inkasování gólu. Iniciativu však převzala Sevilla a United hrozili pouze z ojedinělých protiútoků. Postupem času se hra vyrovnala, avšak nějaké výrazné ohrožení brány ne a ne přijít. V 60. minutě přišlo pro mě logické střídání, ze hry odešel Fellaini a do zápasu se dostal Pogba. Vytoužené zlepšení ale nepřišlo, abych nekřivdil jen Fellainimu, tak Pogba předvedl velice špatný výkon a jen potvrzuje, že mu již delší dobu chybí forma. Potrestání celkového špatného výkonu přišlo v 74. minutě, kdy střídající Ben Yedder poslal střelu k tyči a De Gea si ani nesáhl, 0:1. Pořádný šok měl ale teprve přijít. O 3 minuty později skóroval Ben Yedder znovu, tentokrát z rohového kopu a tím úplně zničil šance United na postup v Lize mistrů, 0:2. Nepomohla ani střídání, do hry se dostal Mata s Martialem, vytoužený obrat ale nepřišel, pouze snížil Lukaku na rozdíl jedné branky. Nutno říct, že Sevilla postoupila zaslouženě a takové výkony prostě nemůžeme předvádět, kor na domácím hřišti. Konečný výsledek 1:2.

Střídání

• 60´ Fellaini ↓ Pogba
  • 77´ Lingard ↓ Martial
  • 77´ Valencia  Mata

Žluté karty: 90+3′ Rashford

SEVILLA

Lavička: Arana, Ben Yedder, Nolito, Geis, Pareja, Pizarro, Soria

Střídání

• 72´ Muriel ↓ Ben Yedder
  • 88´ Vazquez↓ Pizarro
  • 89´ Correa  Geis

1 Žluté karty 4

V dalším zápase vyzveme v rámci FA Cupu na domácím hřišti Brighton. Zápas se odehraje 17. 3. ve 20:45 SEČ.

Zdroje: buildlineup.com, whoscored.com

VIDEOpreview: Chelsea – Manchester United

Oficiálne: Shaw podpísal nový dlhodobý kontrakt!

VIDEOreport z Manchesteru: Fanúšikovia sú ozdobou klubu z Old Trafford