Mourinho po vypadnutí z Ligy Majstrov

86

Po bezgólovej remíze v Španielsku bolo nevyhnutné aby zverenci Josého Mourinha porazili na domácej pôde Sevillu. To sa nám však nepodarilo a po prehre 2:1 vypadávame z Ligy Majstrov. Podľa Josého Mourinha sa cez túto prehru musíme rýchlo preniesť a sústrediť sa na ďalší vyraďovací zápas, ktorý nás čaká v sobotu proti Brightonu.

Po druhom góle to vyzeralo beznádejne

Myslím, že v týchto zápasoch je vždy dôležitý prvý gól a to nielen kvôli výsledku prvého zápasu [bezgólová remíza], ale aj kvôli profilu tohto zápasu [osemfinále Ligy Majstrov]. Od prvej minúty sme sa snažili hrať agresívne a mohli by sme nájsť aj niekoľko podobností medzi týmto zápasom a začiatkom stretnutia proti Liverpoolu. Nepodarilo sa nám však streliť gól a Sevilla začala postupne držať loptu, hrali sebavedomo a dobre kontrolovali hru. V tomto smere sme nemali problém v prvom polčase, pretože sme mali všetko pod kontrolou. V druhom polčase sme ukázali nebezpečné prieniky do ich šestnástky a mali sme skvelé šance na strelenie gólu, ale oni skórovali skôr. Od toho momentu to bolo viac emotívne a oveľa náročnejšie. Po druhom góle to už vyzeralo byť nemožné.

Bolo to skutočne náročné

Proti dobrým tímom to budú vždy náročné zápasy. Prvý gól bol dôležitý pre mentalitu hráčov. Začali sme hrať dobre, ale chýbal tomu gól. Sevilla bola viac než spokojná s výsledkom 0:0 a to bolo to, o čo sa presne snažili. Keď strelili gól, boli sme na pokraji a bolo to už veľmi náročné. Môžete inkasovať, ale len vtedy, keď máte viac času. Povedal som to už pred zápasom, že od nich očakávam presne tento prístup. Nechali hru pokračovať až do doby, kedy to už bolo pre nás nebezpečné a následne strelili gól. Potom to už bolo nesmierne náročné, keď už sme mali toľko málo času.

S prístupom hráčov nemám žiadny problém

Vždy chceme väčšiu kvalitu a pohyb, ale hráči mali úplnú voľnosť a vznikli tam dobré situácie. V prvom polčase som hneď pred sebou videl jednu takúto situáciu s Antoniom Valenciom, Jessem Lingardom a Marcusom Rashfordom, ktorí robili presne to, na čom sme pracovali a čo sme chceli. Nemyslím, že sme mali stále kontrolu nad zápasom, pretože ju mal aj súper, ale nemôžem povedať, že by moji hráči mali zlý prístup alebo postoj k zápasu.

Spokojný so sklamaním hráčov

Samozrejme, všetci sú sklamaní a povedal som to aj hráčom v šatni, že je to v poriadku, keď sú smutní. Som naozaj šťastný, že to v nich vyvolalo emócie. Ale nemáme čas aby sme smútili príliš dlho. V sobotu nás čaká FA Cup a dúfam, že sa hráči vrátia na tréning sústredení na tento zápas. Ako som povedal pred týmto stretnutím, čakajú nás zápasy proti Seville a Brightonu po ktorých buď pokračujeme, alebo vypadávame.

Musíme sa rýchlo postaviť na nohy

Áno [musíme bojovať o víťazstvo v FA Cupe a o umiestnenie sa v prvej štvorke], ale fantastický tím ako Tottenham má rovnaké ciele ako my. Liverpool bojuje v Lige Majstrov, ale nie v FA Cupe. Sedel som na tejto stoličke dvakrát v podobnom prípade predtým, s Portom – Man United vypadol, s Realom Madrid – Man United vypadol, takže toto nie je pre tento futbalový klub nič nové. Taký je futbal a taký je život. Prehrali sme a zajtra nás čaká ďalší deň. Nemáme čas na dramatizovanie. Musíme tvrdo pracovať, pretože v sobotu nás čaká ďalší dôležitý zápas.

Predchádzajúci článokCarrick potvrdil koniec kariéry
Ďalší článokMatič: Na tohle není omluva
babel.m
Volám sa Martin Bábel a som študentom teleinformatiky na VUT v Brne. Futbalu sa venujem odmalička a sledujem ho takisto od detstva. Manchestru United fandím približne odkedy v ňom začal žiariť Ronaldo. On bol tým hráčom, vďaka ktorému som začal sledovať zápasy United a v konečnom dôsledku som začal byť aj skutočným fanúšikom. Medzi mojich najobľúbenejších hráčov United patria Anthony Martial, Paul Pogba, Antonio Valencia, Chicharito, Cristiano Ronaldo, Paul Scholes a veľa ďalších.