Hodnocení: Manchester United – Sevilla

Old Trafford se po dlouhých čtyřech letech dočkal. Zápas ve vyřazovací části Ligy mistrů proti španělské Seville. Po bezbrankové remíze z první klání se očekávalo, že Red Devils doma naplní roli favorita a postoupí do dalšího kola. Jenže skutečnost byl úplně jiná. Sevilla si po dobrém výkonu odváží zaslouženě vítězství a především postup.

David De Gea – V první poločase hosté vypálili deset střel, ale pouze jednu do prostoru mezi tři tyče. S první inkasovanou brankou nemohl nic moc dělat, jelikož Ben Yedder umístil svojí ránu přesně k tyči. U druhého nejprve fantasticky vytáhl míč směřující do brány, ale ten naneštěstí chytl takovou rotaci, že se od tyče odrazil za brankovou čáru. V závěru zabránil dalším dvěma brankám. 6/10

Antonio Valencia – Poslední dobou je jeho útočných výpadů méně a méně. Místo toho balon jednoduše nakopává směr někam poblíž Lukaku, a častokrát je to pouze odevzdaný míč. Stejně jako proti Seville. Byl to právě Tony, kdo laxně namazal hostům míč na kopačky před prvním gólem. Několikrát se nechal obejít Correou z čehož posléze hrozilo nebezpečí. 4/10

Eric Bailly – Ve 14. minutě hrůzostrašně přihrál před vápnem soupeří na kopačku, naštěstí z toho nic nebylo. Následně se jeho výkon zvedl a byl tvrdý jako skála. Ve druhém dějství předvedl několik skvělých obranných skluzů. Hlavně ten ve vápně, kdy nám zachránil jasný gól, stál za to. Jenomže u prvního gólu Španělů byl příliš daleko od Ben Yeddera, který měl dostatek prostoru k pohodlnému zakončení. Nicméně Eric byl jeden z těch lepších v tomhle zápase. 6/10

Chris Smalling – Musel se mít neustále na pozoru, protože Sevilla hrozila z každého útoku. Navíc měli hodně rychlý přechod do útoku. Stejně jako Eric i jemu lze trochu vyčítat špatné postavení u první branky, jelikož přihrávka prošla mezi ním a právě Ericem, to by se stoperské dvojici stávat nemělo. 5/10

Ashley Young – Působil jistěji než Valencia na pravém kraji obrany. Snažil se podporovat útok, kdy podnikl pár výpadů, ale k ničemu to nevedlo. Centry mu příliš nevycházely. 4/10

Marouane Fellaini – Poněkud překvapivě se objevil v základní sestavě, čemuž byla taky uzpůsobena taktika v prvním dějství. Dostat se na útočnou polovinu a hledat afrobelgičana ve vápně vysokým míčem. Několik soubojů se mu podařilo vyhrát, leč z toho nevzniklo moc nebezpečí. V závěru prvního poločasu se po narážečce s Alexisem ocitl ve velké šance, ale vychytal ho Sergio Rico. Ve druhém poločase se vytratil a v 60. minutě byl střídán. 4/10

Nemanja Matič – Asi naše největší stálice v téhle sezoně. Pozičně si svůj post defenzivního záložníka zastává dobře, ale někdy si neodpustí laxní ztrátu, stejně jako proti Seville. Ve druhé polovině nám vázla především rozehrávka a měli jsme problém vůbec založit kloudný útok. To je úkol, jenž stojí právě na středních záložnících, jenže když je slabý pohyb od útočných hráčů asi to nejde tak lehce. 5/10

Marcus Rashford – Muž zápasu proti Liverpoolu se přesunul z levé strany na pravou a bylo to znát. Byl aktivní a snažil se o útočení, především svojí rychlostí a driblinkem. V závěru se přesunul na levé křídlo, a několikrát provětral Mercada. Připsal si asistenci u branky Lukaka. 5/10

Jesse Lingard – Dostal šanci na svém oblíbené pozici volného hráče pod hrotem. Hýřil pohybem a párkrát se po rychlém přechodu do útoku ocitl ve slibné pozice, přesto z toho nic nevytěžil. V druhé části se zjevil ve velké příležitosti, ale vychytal ho Rico. 5/10

Alexis Sanchez– Ztratil 42 míčů! V jednom zápase, což je nejvíc v téhle sezoně Ligy mistrů. To mluví za vše. Těch ztrát je opravdu moc. Je sice moc hezké, že se snaží hrát dopředu, ale když každý druhý míč zkazí, je to neefektivní. Stále vázne souhra se spoluhráči, kdy jim vzájemně nevychází narážečky a spousta přihrávek, tak putuje přímo k soupeři. 3/10

Romelu Lukaku – Opěrný bod naší ofenzívy. Romelu je v podstatě klíčovým hráčem našeho útoku, jelikož kombinačně nám to moc nejde, a tak se často jeho spoluhráč uchylují k dlouhým míčům právě na něj. Lukaku vyhrál spoustu soubojů, čímž pomáhal celému týmu udržet balon ve předu. Za stavu 0:2 nejprve v šanci přestřelil, ale o pár minut později se přece jen prosadil a snížil na konečných 1:2. 6/10

Střídající hráči

Paul Pogba – Po menším zranění začal na lavičce. Na hřiště se dostal v 60. minutě a měl to být právě francouzský záložní, jenž překlopí misky vah na naší stranu. Namísto toho, ale zkazil několik přihrávek dopředu, čímž zabíjel náš tlak v závěru a honbu za zvrácením výsledku. 3/10

Juan Mata – Přišel v 77. minutě. Neměl moc času cokoli ukázat. Nehodnocen

Anthony Martial – Stejně jako Mata přišel v 77. minutě. Na hřišti jsem ho ani nezaregistroval. Nehodnocen

Týmové hodnocení

Očekávalo se jedině, a to postup. Jenže naši hráči selhali. Příliš pasivní výkon nám přinesl akorát vyřazení. Mourinho se klasicky spoléhal na obranu a že se nějaký gól vstřelí. Jenže tohle nemůže vycházet pořád. Chce to hrát aktivně, především doma na Old Trafford! To musí být cítit, kdo je tady doma a né se nechat přehrávat. Přechod do útoku byl špatný. Spousta zkažených přihrávek, hlavně od Alexise, ale i od ostatních. Spoléhat se jen na dlouhé míče na Lukaka nebo Fellainiho je příliš krátkozraké. Za stavu 0:2 jsme se vrhli do útoku a šance přicházeli, takhle to chtělo hrát od začátku, vlítnout na ně a rozhodnout, jenomže taktika byla nastavená jinak. Je potřeba trochu sebereflexe a nalít si čistého vína. Sevilla si svůj postup jednoznačně zasloužila a ukázala nám, jak se hraje moderní fotbal. Hráči neustále v pohybu, aktivní presink, rychlé narážečky z kterých pramenilo jejich deset střel v prvním poločase.

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com

VIDEOpreview: Chelsea – Manchester United

Oficiálne: Shaw podpísal nový dlhodobý kontrakt!

VIDEOreport z Manchesteru: Fanúšikovia sú ozdobou klubu z Old Trafford