Review: Manchester United – Liverpool 2:1

4

Dnes popoludní sa na Old Trafforde odohralo 200. derby medzi domácimi United a hosťami z Liverpoolu, v rámci 30. kola Premier League. O výsledku rozhodol už v prvom polčase dvojgólový Marcus Rashford.

United vo svojom poslednom zápase predviedli veľký obrat a dokázali zmazať dvojgólové manko, ktoré im nadelili hráči Crystal Palace. Po Matićovej výstavnej strele vyhrali v Londýne 3:2. Hostia z Liverpoolu po domácej bezgólovej remíze s Portom potvrdili postup do štvrťfinále Ligy Majstrov.

V derby zápase sme počítali viaceré absencie – na zápas sa nestihol pripraviť Martial, deň pred zápasom vypadol Pogba, nastúpiť nemohol ani Herrera, Ibrahimović a Jones. Hostia na tom boli podstatne lepšie a nechýbalo im žiadne výrazné meno. Výkop bol stanovený na 13:30 SEČ a hlavným rozhodcom bol Craig Pawson

Do zápasu sme nastúpili v rozostavení 4-2-3-1 s Alexisom na podhrote, ktorý mal Liverpoolu robiť problémy. Výkop sme zaobstarali my a úvodné minúty sa niesli v duchu vzájomného oťukávania sa. Prvá veľká šanca bola hneď gólová, keď sa De Geov výkop zniesol na hlavu Lukakua, ktorý loptu šikovne predĺžil na Rashforda. Ten sa zahral na Cristiana Ronalda a zasekávačkou a následnou strelou otvoril skóre – 1:0. Liverpool sa snažil rýchlo odpovedať, ale boli nepresní a obrana v čele s Youngom a Baillym im nedovolila žiadnu výraznú šancu. Najväčšie problémy nám robili rohy a nebezpečný Van Dijk. O pár minút už bolo veselšie – po ďalšej skvelej práci Lukakua sa do šance dostával Mata a po niekoľkých odrazoch do poloodkrytej brány zvýšil Rashford už na 2:0. Hostia sa v závere zápasu odhodlali na ofenzívny tlak, ktorý však United ubránili a polčas tak skončil výsledkom 2:0.

Očakávalo sa, že Mourinho hráčov pripraví najmä takticky a druhý polčas zvládneme, no asi nikto nečakal, že sa zatiahneme hneď od jeho začiatku. Úvodných 10 minút nás súper žmýkal a mali sme problém aj s jednoduchými prihrávkami. Najmä Alexis stratil obrovské množstvo lôpt. Liverpoolu sme totálne prenechali iniciatívu a iba sme čakali, kedy udrie. Hostia hrozili hlavne po rohoch, kde bol Van Dijk skutočne nepríjemný. Naša pasivita nás vyšla draho – po Maného úniku po krídle si nešťastne zrazil loptu do siete Bailly – 2:1. Liverpool to nakoplo a hrozili ďalej. Domáca obrana však bola veľmi pozorná a do žiadnej vyloženej šance hostí nepustila. Druhý polčas bol naoko lepší, najmä v podaní Liverpoolu, ale žiadnu tutovku si nedokázal vypracovať a ani počas 6-minútového nadstaveného času sa nepresadil, a tak Manchester United vyhral toto derby pomerom 2:1.

POZITÍVA

• výborný výkon tímu v prvom polčase
  • dvojgólový návrat Marcusa Rashforda do základnej zostavy (v základe nastúpil po prvýkrát v tomto roku)

Striedania:

• 70´ Rashford ↓ Fellaini ↑
  • 89´ Mata ↓ Lingard ↑
  • 90+6´ Sánchez ↓ Darmian ↑

Žlté karty: 27´ Rashford, 89´ Valencia

LIVERPOOL

Lavička: Mignolet, Gomez, Matip, Wijnaldum, Henderson, Lallana, Solanke

Striedania:

• 62´ Oxlade-Chamberlain Lallana ↑
  • 80´ Alexander-Arnold Wijnaldum ↑
  • 84´ Robertson ↓ Solanke ↑