Hodnotenie: Manchester United – Liverpool

Manchester United sa v 30. kole Premier League stretol s odvekým rivalom z Liverpoolu. Bol to zároveň boj o druhú priečku v tabuľke a motivácia teda nechýbala. Nakoniec sa na na Old Trafford zrodilo dôležité víťazstvo Diablov v pomere 2:1.

David De Gea – Naša jednotka v bráne čelila len dvom strelám na bránu a pradoxne najväčšie ohrozenie prišlo z vlastných radov. S inkasovaným gólom nemohol spraviť nič, dokonca si siahol na loptu, ktorá zmenila smer tesne pred ním. De Gea bol v zárodku oboch gólov United, keď presne nakopával na Lukakua. V tomto zápase nemusel predviesť žiaden zákrok svetovej extra triedy, pretože obrana až na jednu výnimku pracovala tak, ako mala. 7/10

Ashley Young – Skúsený Angličan mal na starosti najnebezpečnejšieho hráča hostí – Salaha. Ashely sa s touto výzvou vysporiadal veľmi dobre a nedovolil mu skoro nič. Vyhral všetky obranné zákroky, 5 krát odkopol loptu do bezpečia a 4 krát prerušil akciu súpera. Predviedol veľmi bojovný a disciplinovaný výkon. Niečo málo predviedol aj smerom dopredu, ale jeho hlavná úloha v tomto zápase bola iná a tú splnil na 100%. 7,5/10

Eric Bailly – Bailly mal ostrý štart, pretože nastúpil po dlhšej odmlke, ktorá na ňom vôbec nebola vidieť. Hral s obrovským sebavedomým a odzbrojoval jedného súpera za druhým. Dokonca si dovolil „Zidanovku“, ktorou prešiel cez hráča. V druhom polčase však prišla obrovská chyba, keď nešťastne trafil loptu a poslal ju do vlastnej siete a vzápätí sa aj zranil. Táto chyba mu však neubrala na sebavedomí a keď rozchodil zranenie, pokračoval v dobrom výkone. Jeho prítomnosť v obrane pozdvihla hru celej obrany. 7/10

Chris Smalling – Rozhodne mu prospel Bailly vedľa seba, ktorý dá sa povedať strhol pozornosť na seba. Chris vyhral všetkých 7 obranných hlavičiek a bol dominantný vo vzduchu a dokonca 12 krát odkopol loptu do bezpečia, čo je najviac zo všetkých hráčov na ihrisku. Rozohrávku nechával na kolegov v strede ihriska. 7,5/10

Antonio Valencia © – Kapitán bol v zápase trochu menej vidieť, pretože nepodporoval útok až tak, ako sme u neho zvyknutí a zároveň väčšinu akcií sa snaží Liverpool ťahať po druhej strane, kde operuje Salah. Valencia však ničím nesklamal a predviedol jemu typický bojovný výkon, keď nevypustil ani jeden súboj. 7/10

Nemanja Matič – Matič podobne ako v ostatných zápasoch držal stred ihriska, prerušoval akcie súpera a čistil priestor pred obrancami. Pokračoval v skvelej forme z predchádzajúcich zápasov a počas neprítomnosti Pogbu, prebral jeho úlohu v rozohrávke čiastočne on. Podobne ako McTominay nič nekomplikoval a nezdržoval rozohrávku, hneď posúval na voľného útočiaceho hráča. Spolu s Youngom zaznamenal najviac odobratých lôpt a bol hlavnou postavou v strede ihriska. Jeho skúsenosti a prehľad v hre boli aj v tomto zápase kľúčové. 7,5/10

Scott McTominay – Mladík sa nezľakol veľkého zápasu a pôsobil sebaisto. Prerušil niekoľko akcií súpera, hral jednoducho a znepríjemňoval rozohrávku v strede ihriska ako sa len dalo. Pár krát v prvom polčase zrýchlil akciu prihrávkou na krídlo, z ktorej automaticky hrozilo nebezpečie. V druhom polčase spolu s Matičom dobre uzatváral nebezpečné priestory v strede ihriska. 7/10

Juan Mata – Bol neustále v pohybe, aby sa ponúkal spoluhráčom na prihrávku. Mohol pridať tretí gól, keď sám akrobaticky zakončoval z hranice malého vápna, no netrafil bránu. Bola to obrovská príležitosť a Mata ukázal fantastický výber miesta a aj keď nepatrí medzi najvyšších, dokázal sa uvoľniť a zakončiť vo vápne. Hra s Matom a bez neho vypadá úplne inak a dodáva ofenzíve nové možnosti. 7/10

Marcus Rashford – Na navrátilcovi do základnej zostavy bola vidieť chuť hrať futbal a chuť ukázať sa v tak dôležitom zápase. Marcus zabezpečil dva góly domácich. Prvý po skvelom nábehu a uvoľnení sa na strelu ako to robieval Ronaldo a druhý gól pridal z podobného miesta a s rovnako presnou umiestnenou strelou nedal brankárovi šancu. Dostal žltú kartu, keď to prehnal s dôrazom a v druhom polčase aj ho Mourinho stiahol z ihriska a nahradil Fellainim. Marcus premenil svoje dve šance a tým zabezpečil výhru svojho tímu.  8/10 MOTM

Alexis Sanchez – Alexis je skutočný ofenzívny univerzál, čo dokázal aj v tomto zápase, keď nastúpil na pozícii číslo 10 pod hrotovým útočníkom. Bol neúnavný a podobne ako Mata stále v pohybe. V prípade straty lopty, vytváral tlak na obranu Liverpoolu. Vymyslel skvelú prihrávku na Matu do malého vápna, ktorý zakončoval úplne sám. Po Rashfordovom striedaní sa posunul na ľavú stranu, ale mal na starosti skôr bránenie ako útok, ale to mu nebránilo bojovať o každú loptu. Veľa krát loptu podržal a dokázal sa dostať aj z obkľúčenia súperov a založiť útok. 7,5/10

Romelu Lukaku – Lukaku zohral veľmi dôležitú úlohu pri oboch gólov a urobil presne to, čo sa od neho očakáva. Dva krát dostal nákop od De Geu. Prvý krát ho predĺžil a asistoval Rashfordovi, v druhom prípade loptu udržal a vytvoril akciu vedúcu ku góle. Na Romela smerovalo mnoho prihrávok, ktoré dokázal podržať, dokonca v obkľúčení viacerých súperových hráčov. V prvom polčase bol kľúčový pre našu hru, no v druhom polčase aj vďaka taktike nebol taký výrazný. Ako vždy stále makal a snažil sa pre tím urobiť všetko. 8/10

Striedajúci hráči

Marouane Fellaini – Belgičan tiež zasiahol do zápasu po dlhšej dobe a prišiel tímu pomôcť najmä v štandardkách. Jeho príchod vystužil stred poľa a prechod stredom sa stal pre Liveprool ešte ťažším. 7/10

Jesse Lingard – Prišiel v 89. minúte zápasu a stihol predviesť dva obranné zákroky. Nehodnotený

Matteo Darmian – Prišiel v úplnom závere zápasu a nestihol predviesť nič. Nehodnotený

Tímové hodnotenie: Mali sme možnosť vidieť dva rozdielne polčasy. V prvom hráči United hýrili pohybom a hneď po získaní lopty nasledoval rýchly prechod do útoku prihrávkou na krídlo alebo na hrot. Diabli rýchlo pristupovali k hráčom a nedali súperovi ani trochu priestoru a z ich chýb potom hrozili protiútokmi. V druhom polčase už Jose zaparkoval povestný autobus a hra sa stala viac taktickou a hráči sa sústredili na udržanie stavu. Každopádne počas celého zápasu hráči ukázali veľké nasadenie a bojovnosť, ktorá nám v predošlých zápasoch miestami chýbala. Výkon najmä v druhom polčase mohol byť lepší, ale dôležité sú tri body proti konkurentovi o miesto v tabuľke. 7/10

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com