19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Boss po zápase s Liverpoolem

José Mourinho se pochvalně vyjádřil k výsledku v právě odehraném derby s Liverpoolem, které jeho svěřenci vyhráli v poměru 2:1.

I bez dvou opor, Paula Pogby a Anthonyho Martiala, dokázali hráči United zdolat odvěkého rivala a upevnit si tak své druhé místo v tabulce Premier League.

Perfektní den?
Perfektní výsledek! Tři body, které jsou velmi důležité, nicméně výkon… Tak daleko bych nešel. Řeknu perfektní ve vztahu k utkání v první půli, kdy nám dali spoustu příležitostí hrát agresivně, přímě, rychle a také skórovat. A to ještě mohl skórovat potřetí Juan Mata, což by byl neuvěřitelný gól. Druhý poločas už bylo jiné utkání.

Zafungovala taktika
Dali jsme hráčům prostor. Různé pozice. Nejsem ten typ mechanického trenéra, který říká, že by hráč A měl nahrát na hráče B, hráč B na hráče C, C na D apod. Připravuji hráče na to, jak se správně rozhodnout. Měli různé možnosti.

Celkový pohled
Nejdůležitější je vítězství. Tři body. A kromě toho nad Liverpoolem nelze vyhrát, pokud nepodáte dobrý výkon. V prvním poločase jsme byli velmi silní, agresivní a s možnostmi skórovat. V druhé půli byl dominantnější Liverpool, ale to byla dominance bez jakéhokoliv nebezpečí. V jiný utkáních předvádí David de Gea fenomenální zákroky, ale dnes neudělal ani jeden. Takže ve druhé půli jsme měli jejich dominanci pod kontrolou.

Znepokojení fanoušků se střídáním Rashforda
Fanoušci si mohou dělat, co chtějí. Nevadí mi jejich reakce. Vadila mi ale jejich reakce na McTominaye, dvacetiletého kluka, který udělal vše správně. Chtěli, aby dělal špatná rozhodnutí. Pokud chce tento kluk změnit intenzitu hry tím, že neztratí míč, nýbrž jej přihraje zpět, je mu hned vyčítáno, že nepřihrál na útočnou polovinu. Bylo to správné rozhodnutí, které by ani zkušenější hráči nezvládli. Fanoušci by měli reagovat pouze na mé rozhodnutí – s tím nemám problém.

Důvod střídání Rashforda
Slyšel jsem Garyho Nevilla ve studiu, jak se bojí potenciální červené karty pro Marcuse. Zděsil jsem se. Co když to viděl i rozhodčí!? A protože nás Liverpool zatlačil, hráli jsme o poznání defenzivněji. Zároveň jsem musel Ashleyho nabádat, aby chodil více do středu a Marcus tak měl se žlutou kartou hlídat levou stranu. A proto jsem jej nakonec musel i stáhnout, aby měl kdo hlídat Alexander-Arnolda.

Je Bailly zraněný?
Nevím, ale podal skvělý výkon. A vstřelil skvělou branku! (smích) A ukázal velké odhodlání se s touto nepříjemností porvat. Proto Erika milujeme.

Poslední slovo
Upřímně jsem trochu unaven. V úterý máme zápas se Sevillou. Vyhráli jsme a je mi jedno, co lidé říkají. Tři body, důležité vítězství, já jsem šťastný a hráči rovněž.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!