Neville: Doma jsou favoriti United

5

Bývalý pravý obránce United Gary Neville si myslí, že v severozápadním derby mají větší šanci na výhru svěřenci Josého Mourinha.

V sobotu se utkají týmy z druhého a třetího místa tabulky Premier League, přičemž jak výhra, tak také nerozhodný výsledek, by udržela United před svým rivalem. V případě vítězství soupeře by šel na druhé místo liverpoolský celek. K tomuto derby se pak vyjádřil legendární pravý bek Gary Neville následovně:

Na domácím hřišti vždy upřednostňuji United. Ale speciálně na Anfieldu, kde je odlišné hřiště, musíte s Liverpoolem bojovat především první poločas, respektive do poloviny toho druhého. Myslím si, že je pro Liverpool náročné hrát venkovní utkání, při nichž strádají z důvodu jiných rozměrů hřiště. A stejně tak pro United je náročnější hrát na Anfieldu, nicméně na domácím hřišti upřednostňuji United.

Neville se rovněž rozpovídal k manažerovi United a případnému nejlepšímu využití Alexise Sanchéze.

Josého Mourinha čekají dva velké zápasy, které určí osud zbytku sezonu. Zápasy se Sevillou a s Liverpoolem. Jak si povede, se teprve dozvíme. A co se týče Alexise Sanchéze, tak podle mě je nejlepší na levé straně, kde jednak neustále napadá obránce a jednak dokáže kombinovat s jedním dvěma hráči. Měl by pro něj zkusit tuto pozici.

zdroj: tribalfootball.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokVIDEOPreview: Manchester United – Liverpool
Ďalší článokBoss pred dvestým derby šlágrom proti Liverpoolu
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!