Hodnotenie: Crystal Palace – Manchester United

122

Po skvelom víťazstve nad Chelsea sme zavítali do Selhurst Parku na zápas proti trápiacemu sa Crystal Palace. Crystal Palace zužujú početné zranenia no aj napriek tomu dokázali tímu Josého Mourinha spôsobiť veľké nepríjemnosti. Nakoniec sme však ukázali obrovskú bojovnosť a predviedli úžasný comeback z nepriaznivého stavu 2:0 na 2:3.

David De Gea – Ťažko by sme mu mohli na inkasovaných góloch niečo vyčítať. Inak nemal v bráne veľa práce. Súper dal z dvoch šancí dva góly a pri svojej tretej šanci dokázal David neskutočným reflexom vychytať hlavičku Bentekeho. 5/10

Antonio Valencia (C) – Nemal až toľko veľa práce v defenzíve a tak sa mohol viac sústrediť na podporu útoku. Pri druhom góle Crystal Palace absolútne nedokázal zareagovať na rýchlu rozohrávku a po jeho strane ušiel van Aanholt, ktorý zoči-voči De Geovi nezaváhal. Vykompenzoval to pekným centrom na gól Smallinga to však nič nemení na tom, že podal veľmi slabý výkon. Celá jeho kreativita začínala aj končila pri nákopoch lopty na Lukakua. V 67. minúte ho nahradil Mata. 3/10

Chris Smalling – Celý zápas mu robil problémy hlavne Benteke s ktorým prehrával väčšinu súbojov. Pri prvom góle taktiež neubránil Bentekeho, ktorý asistoval Towsendovi. Pri druhom góle nedokázal ani on zareagovať na pohyb van Aanholta, ktorý zvýšil vedenie hostí. Celkovo nepôsobil v obrane veľmi dôrazne, ale bol to práve on, kto prvým gólom zavelil k nášmu skvelému obratu. 3/10

Victor Lindelof – Podal veľmi podobný a nedôrazný výkon ako jeho kolega v obrane. Takisto mu robil problémy hlavne Benteke. Naviac si ešte aj nešťastne zrazil Towsendovu strelu do brány. 3/10

Ashley Young – Zo začiatku zápasu útočili hráči Crystal Palace hlavne cez jeho stranu a znova sa ukázalo, že to nie je skutočný krajný obranca. Venoval sa hlavne podpore útoku. Tam ale nič vážne nevymyslel a právom ho José Mourinho v 67. nahradil Shawom. 3/10

Scott McTominay – Ťažko hodnotiť jeho výkon. Snažil sa aktívne napádať súperovu rozohrávku, ale inak vlastne skoro nič neukázal. Bol striedaný hneď po polčase a nahradil ho Marcus Rashford. 4/10

Nemanja Matic – V tomto zápase sa staral hlavne o rozohrávku a párkrát musel aj zaskakovať na mieste Younga, ktorý nebránil veľmi dôrazne. Často vyvážal loptu od obrancov až na súperovu polovicu. Gól si mohol pripísať už po Matovom rohovom kope, ale jeho strelu vykopol z bránkovej čiary Benteke. Skórovať sa mu nakoniec podarilo v tom najvhodnejšom momente, keď nám v samom závere dokázal zabezpečiť výhru nádhernou strelou spoza šestnástky. 7/10 MOTM

Paul Pogba – Prvý polčas bol naozaj hrozný, tak ako aj zvyšok tímu. Nepresne rozohrával a nedarilo sa mu vyhrávať osobné súboje. Pri prvom góle sa vôbec nevracal do obrany s Towsendom a ten ostal pri zakončení v podstate nebránený. V druhom polčase to bolo už o niečo lepšie, ale stále to nebol ten výkon, ktorý by sme od Paula všetci očakávali. Pokúsil sa aj o zakončenia spoza šestnástky, ktoré boli buď zblokované alebo si s nimi Hennessey poradil. 4/10

Jesse Lingard – Odohral celý zápas a napriek tomu nič vážnejšie nepredviedol. V úvode pekne našiel svojou prihrávkou hlavu Sáncheza a vyslal dve nepresné strely, ale to bolo od neho asi tak všetko. Neukázal dokonca ani tú bojovnosť, ako je u neho zvykom. Pre súpera bolo niekedy až príliš jednoduché odstaviť ho od lopty. 4/10

Romelu Lukaku – Hral často chrbtom k bráne a sklepával lopty alebo narážačky na svojich spoluhráčov. Prezentoval sa lepším prvým dotykom s loptou ako tomu bolo v doterajších zápasoch. Pravidelne ukazuje, že nie je len typickým zakončovateľom, ale dokáže rozdávať aj nebezpečné centre alebo finálne prihrávky. Dokázal vyrovnať skóre zápasu aj keď už to vyzeralo, že príliš dlho váha a z jeho šance nakoniec nič nebude. 7/10

Alexis Sánchez – Hneď v úvode zápasu sa dostal do hlavičkového zakončenia, ktoré však neskončilo v bráne. Bol veľmi aktívny, pohyboval sa na veľkom priestore, snažil sa byť kreatívny a často sa ponúkal pri rozohrávke alebo do narážačky. Napriek tomu strácal až príliš veľa lôpt a niekedy aj dosť zbytočne. Často vyzýval svojimi prihrávkami Valenciu do útočných nábehov, ale tie boli väčšinou na neho pridlhé. Po jeho zrazenej strele sa podarilo streliť gól Lukakuovi. 5/10

Striedajúci hráči

Marcus Rashford – Dostal príležitosť od začiatku druhého polčasu a popravde som od neho očakával za ten čas o niečo viac. Podarilo sa mu oživiť našu hru, ale neponúkol v podstate nič naviac. Začal pekne a hneď pri svojej prvej akcii sa dokázal preštrikovať cez obranu, ale nakoniec z toho nič nebezpečné nevymyslel. Snaha sa mu uprieť nedala, ale nedokázal vážnejšie ohroziť súpera. 5/10

Luke Shaw – Mal dostatok času na to aby sa predviedol, ale pôsobil nerozohrane. Neukázal svoje typické nábehy z ľavej strany, neposlal do šestnástky žiadny center ani neukázal žiadnu zaujímavú prihrávku alebo prienik. 5/10

Juan Mata – Jeho striedanie dokázalo našu hru ovplyvniť asi najviac. Svojim pohybom a prihrávkami dokázal zlepšiť dynamiku celého nášho útoku a od jeho príchodu sme vlastne už len útočili a dobíjali obranu súpera. 7/10

Tímový výkon

Prvý polčas bol v našom podaní katastrofálny. Zbytočné straty lôpt, slabé nasadenie a bojovnosť a k tomu všetkému aj inkasovaný gól. Druhý polčas začal rovnako zle a to druhým gólom Crystalu Palace. Vtedy sme už ale dokázali zareagovať a streliť kontaktný gól na 2:1. Odvtedy sme Crystal Palace prakticky dobíjali a bolo len otázkou času, kedy strelíme druhý gól. Celý tím zrazu zlepšil pohyb a zápas konečne nabral na obrátkach. Škoda, že k takémuto výkonu potrebujeme stále inkasovať gól (tak ako aj v zápase s Chelsea).

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com

Predchádzajúci článokReview: Crystal Palace – Manchester United 2:3
Ďalší článokMourinho po výhre nad Crystal Palace
babel.m
Volám sa Martin Bábel a som študentom teleinformatiky na VUT v Brne. Futbalu sa venujem odmalička a sledujem ho takisto od detstva. Manchestru United fandím približne odkedy v ňom začal žiariť Ronaldo. On bol tým hráčom, vďaka ktorému som začal sledovať zápasy United a v konečnom dôsledku som začal byť aj skutočným fanúšikom. Medzi mojich najobľúbenejších hráčov United patria Anthony Martial, Paul Pogba, Antonio Valencia, Chicharito, Cristiano Ronaldo, Paul Scholes a veľa ďalších.