Review: Crystal Palace – Manchester United 2:3

23

V dnešnej večernej dohrávke 29. kola sa United predstavili na ihrisku Crystal Palace. Po prvom polčase bol stav 0:1 a po troch minútach toho druhého dokonca 0:2 v náš neprospech, no United ukázali srdiečko a dokázali zápas otočiť a vyhrať 3:2.

V poslednom kole si Červení diabli poradili s obhajcom titulu – s londýnskou Chelsea po domácej výhre 2:1. Cez víkend svoj zápas vyhral Liverpool a dostal sa tak na 2. miesto, na čo United museli reagovať. Do Londýna necestoval Martial, ktorý mal zdravotné problémy. V zostave ho nahradil vo forme hrajúci Jesse Lingard. Absencie na tento zápas boli nasledovné – Blind, Fellaini, Herrera, Ibrahimović, Jones, spomínaný Martial a Rojo. Marcus Rashford sa objavil iba na lavičke. V základe nechýbal mladý McTominay, ktorý si tak vytvára pravidelne miesto v základnej zostave. V strede obrany nastúpil Lindelof a Smalling, ktorí v posledných zápasoch schytávajú kritiku. Luke Shaw opäť ostal iba na lavičke – na úkor Younga, ktorý nastúpil v základnej zostave. Zápas mal výkop o 21:00 SEČ a rozhodcovskej píšťalky sa chopil Neil Swarbrick.

Výkopu sa ujali domáci futbalisti, ktorí na dnešný zápas nastúpili v improvizovanej zostave. Od samého začiatku boli domáci aktívnejší a hrou na rýchle prihrávky robili hosťom veľké problémy. Jednou z mála šancí United bola hlavička Sáncheza, s ktorou si Hennessey poradil. Následne už začali úradovať domáci, keď po otrasnom bránení Pogbu otvoril skóre zápasu s veľkým šťastím domáci Townsend, ktorému dopomohol nešťastným tečom Lindelof – 1:0. Ak sme si mysleli, že inkasovaný gól hostí nakopne, mýlili sme sa. Neprichádzali ani náznaky, nie to ešte reálne ohrozenie domácej brány. Naopak, boli to domáci, ktorí stále hrozili. Jedinou výnimkou bola strela Lingarda mimo tri žrde, a tak po zahanbujúcom výkone šli protagonisti dnešného zápasu na polčasovú prestávku za stavu 1:0.

Do druhého polčasu naskočil Rashford namiesto McTominaya. Nič nám to však nebolo platné, keďže už po necelých troch minútach bol stav 2:0. Po faule v strede ihriska domáci rýchlo rozohrali, na čo nestihli reagovať Valencia a Smalling – Van Aanholt zoči-voči De Geovi nezaváhal a skóroval. Po niekoľkých minútach však prišla korekcia v podobe gólu Chrisa Smallinga po centri Valenciu – obaja vinníci gólu na 2:0 sa teda činili – 2:1. Po znížení sa hra mierne vyrovnala a neskôr prebrali iniciatívu hostia, no výraznejšie šance zatiaľ neprichádzali. Po peknej strele od Pogbu sa vyznamenal Hennessey a odvrátil na roh. Domáci cítili šancu na body a zhruba 30 minút pred koncom začali zdržovať. Mourinho následne na ihrisko poslal Matu a Shawa s cieľom minimálne vyrovnať. To sa aj podarilo, keď po peknej kombinačnej akcii a potrebnom šťastí Lukaku prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:2. O pár sekúnd neskôr sa vyznamenal De Gea, ktorý Bentekemu chytil jasný gól. Veci sa začali diať až v samom závere. Po niekoľkých pološanciach domácich sa o slovo prihlásili hostia a najmä Nemanja Matić, ktorý strelil svoj prvý gól v našom drese, a na ten sa bude veľmi dlho pamätať – 2:3. Zápas sme tak dokázali otočiť a berieme veľmi cenné 3 body.

Striedania

• 80´ Schlupp Riedewald

Žlté karty: 75´ Townsend

MANCHESTER UNITED

Lavička: Pereira, Darmian, Bailly, Shaw, Carrick, Mata, Rashford

Striedania

• 46´ McTominay Rashford
  • 67´ Young Shaw
  • 67´ Valencia Mata

1 Žluté karty 3

Ďalším súperom bude náš odveký rival – Liverpool. Tento duel bude veľmi dôležitý, pretože víťazstvo nám dá možnosť The Reds odskočiť v tabuľke. Zápas sa odohrá na Old Trafforde v sobotu 10. marca s výkopom o 13:30 SEČ

Zdroje: buildlineup.com, whoscored.com, int.soccerway.com

Predchádzajúci článokSúťaž: Tipuj strelca prvého gólu v derby na Old Trafford
Ďalší článokHodnotenie: Crystal Palace – Manchester United