Shearer chváli Lukakua za výkon proti Chelsea

Alan Shearer pundit studio

Bývalý anglický kanonier a súčasný športový pundit Alan Shearer pochválil Romala Lukakua za jeho fantastický výkon v poslednom zápase proti Chelsea.

Belgický ´tank´ sa najskôr postaral o vyrovnávajúci gól na 1:1, aby následne v druhom polčase perfektným centrom našiel hlavu Jesseho Lingarda, ktorý strelil víťazný gól. Shearer označil Lukakov výkon za brilantný a na ihrisku patril medzi rozdielových hráčov.

Jeho výkon v prvom polčase bol excelentný. Bol to veľký zápas a ešte väčší zápas pre Lukakua. On bol však silný a predviedol brilantný výkon. Bol agresívny na lopte, do každého súboja išiel naplno, snažil sa vybojovať a podržať loptu. Obrancom spôsoboval obrovské problémy a keď strelil vyrovnávajúci gól, jeho sebavedomie dosahovalo veľkých výšin. V pokutovom území bol vždy tam, kde mal byť. Ukázal svoj silný fyzický fond a výborné odhodlanie. Toto sme od neho nevideli dlhú dobu, ale proti Chelsea bol vo vynikajúcom móde, bolo veľmi náročné ho zastaviť. Takéto výkony musí podávať častejšie, a hlavne v týchto dôležitých zápasoch proti všetkým deviatim veľkým tímom v Premier League.

zdroj: Sky Sports