Hodnocení Manchester United – Chelsea

V dnešním šlágru kola jsme přivítali ne příliš oblíbeného soupeře – Chelsea. Stalo se nám to nejhorší, co se stát mohlo a dostali jsme ve 32. minutě gól na 1:0. Chelsea ještě neztratila v Premier League ani jeden bod po tom, co se dostala do vedení. Dnes jsme to ale dokázali změnit.

David De Gea  Dnes to nebyl jeho den. V prvním poločase nám utekl po jeho levé straně Willian a z blízka vypálil jen těsně vedle jeho těla. Chytit se to dalo, ale těžko mu takový gól vyčítat. V druhém poločase měl velké problémy se sluncem, které mu svítilo přímo do očí a z toho vyplynulo několik nejistých zákroků. Naštěstí ho ale spoluhráči svým výkonem podrželi. 4,5/10

Antonio Valencia (C)  Náš kapitán se na začátku zápasu moc neukázal, když nechal odcentrovat Alonsa a bylo z toho břevno Moraty. Jeho podprůměrný centr dal příležitost soupeři založit gólovou akci a v ní pak moc nepomohl kolegům na druhé straně, protože byl nejblíže naší bráně a Willian si nemusel hlídat offside. Pak šel ale postupně nahoru a zejména vzadu několikrát hasil po chybách De Gey a Lindeloefa. Dopředu toho moc nepředvedl. 5/10

Chris Smalling – Hned na začátku zápasu nechal Moratu trefit z bezprostřední blízkosti brány břevno. Měl problémy i s Hazardem, ale naštěstí z toho nic vážného nebylo. Jinak odehrál svůj standard. 5,5/10

Victor Nilsson Lindelöf
Několikrát jsem si musel zakřičet, když jsem pozoroval, jak jenom couvá před soupeřem a nejde do souboje. Možná by nám to zachránilo i obdrženou branku, kdyby do Hazarda prostě zajel za žlutou kartu. Nevyvaroval se ani kiksu v rozehrávce a měl velké štěstí, že jeho zapomenutou nohu pomezní rozhodčí neviděl a odpískal offside Moratovi. 4,5/10

Ashley Young – I on měl podíl na inkasovaném gólu, protože nestihl zareagovat na rozhodnutí McTominaye nepokračovat s Willianem. Dopředu byl ale aktivnější než Valencia a ke konci zápasu dobře pomáhal držet míč daleko od naší brány. 5,5/10

Scott McTominay – Měl na starosti hlavně bránění Hazarda a počínal si v tom velmi dobře. Byl jistý v rozehrávce a až na jeden moment, kdy špatně vyhodnotil break soupeře a nechal jít Williana samotného na bránu – to je holt riziko u mladších hráčů. Jinak odehrál slušný zápas – za samotné uhlídání Hazarda se minulou sezónu dávalo i MOTM. 6/10

Nemanja Matic – Dnes tvrdil muziku a až na několik nepřesností, zejména v prvním poločase, odehrál velmi dobrý zápas. Rval se za naše barvy a stál u zrodu prvního gólu. Ve druhém poločase jeho výkon gradoval a i díky tomu jsme po dlouhé době konečně viděli United, který chceme vidět každý zápas. 7,5/10

Paul Pogba  Dnes dostal svou oblíbenou pozici, kdy neměl tolik zodpovědnosti při bránění. Prospělo mu to a byla radost, když měl míč a mohli jsme se spolehnout, že u něj nadějné akce většinou neskončí. Sice byl na začátku našeho obdrženého gólu, kdy ho přehlavičkoval Moses, ale bylo ještě dost možností, jak gólu zabránit. Vymýšlel hezké přihrávky a při přechodu do útoku ho u nás prostě zatím nedokáže nikdo nahradit. 6,5/10

Anthony Martial – I on hrál konečně na své oblíbené levé straně – jako druhý útočník. Svědčilo mu to. Nevyvaroval se sice několika nepovedeným ztrátám, ale připravil dvě gólové šance. Jednu jsme proměnili a tak s ním Jose může být spokojen. Střídal ho v 64. minutě Lingard. 6,5/10

Alexis Sanchez – Dnes hrál více ze středu a zdál se mi často až příliš utopený. Jak šel čas, nacházel si více prostoru a dostal nádhernou šanci od Martiala. Neporadil si s tíhou momentu a Curtoise neprověřil. Pak nabil Lukakovi na nádherné nůžky a byl také u našeho prvního gólu, kdy přihrával na Martiala. 6,5/10

Romelu Lukaku – Dnes hrál trochu z pravé strany, protože ho na hrotu útoku doplňoval Martial. Tři urostlí stopeři Chelsea si s ním často nevěděli rady a vybojoval spoustu míčů. Třeba ten, kdy založil a zakončil akci na 1:1. Předvedl nádherné nůžky, které mířily těsně pod břevno a bylo vidět, jak moc ho zápas baví. O pár minut později ukázal našim křídlům, jaké potřebuje centry do vápna a byl z toho Lingardův gól na 2:1.  V 93. minutě si dovolil na 4 hráče soupeře, nakopl míč mezi ně a všechny přesprintoval. Nádherná práce. 9/10 MOTM

Střídající hráči
Jesse Lingard
– Přišel za Martiala a hned ukázal krásný a čistý skluz. Změnil tempo naší hry a za deset minut jeho pobytu na hřišti byl odměněn druhým gólem, kdy si skvěle naběhl na centr Lukaka a hlavičkou zamířil k tyči. Přesně tohle jsme od něj potřebovali. 7,5/10

Eric Bailly – Přišel na hřiště v 81. minutě s legendárním papírkem pro Matice. Měl pomáhat stoperům hlavně s nově příchozím Giroudem. Toho k ničemu nepustil, takže splnil svůj účel. NEHODNOCEN

Týmový výkon:
Od začátku bylo jasné, že dnešní zápas bude takticky svázaný a jen pár okamžiků může rozhodnout o výsledku. Až na chybu při prvním obdrženém gólu jsme odehráli první poločas slušně, ale několikrát mě bilo do očí, když jsme mohli útočit a nikdo hru nezrychlil, nikdo pořádně nezasprintoval. Naštěstí jsme na gól soupeře odpověděli a mohli jsme ve druhém poločase předvést výkon, po kterém se nám už pár zápasů stýskalo. Výkon, kterým jsme si zasloužili vyhrát. Konečně se zvednul Pogba i Martial, kteří hráli svou pozici a zvýšená motivace byla vidět i na Maticovi.

Zdroje: premierleague.com, buildlineup.com

PREVIEW: Brighton – Manchester United