Review: Manchester United – Chelsea 2:1

62

Naší nelichotivou bilanci proti Chelsea jsme měli dnes možnost změnit a povedlo se! Zejména výkonem ve druhém poločase jsme dokázali porazit Chelsea a tak vycházíme ze souboje 2. se 3. vítězně. Toto vítězství je velice cenné a uvědomují si to jak hráči, tak fanoušci. Konečně výsledek tedy 2:1 po gólech Lukaka a Lingarda.

Před zápasem jsme mohli nahlédnout do sestavy Manchesteru United a podle prvních pocitů jsme mohli být nadšeni. V útoku byla plná palba, jmenovitě Martial, Lukaku, Pogba a Alexis. Strach jsme měli jen jak José Mourinho vyřeší Alecise a Martiala, jelikož napravo to Anthonymu moc nesvědčí. Do zápasu z důvodu zranění nemohl zasáhnout Herrera, Fellaini a ani Ibrahimovič. Čekal nás emotivní zápas, nejen protože to byl souboj 2. s 3., také ale kvůli Mourinhovi a dvěma bývalým hráčům, Matičovi a Matovi, oba byli do zápasu nominováni, prvně jmenovaný dokonce v základní sestavě.

Zápas začal aktivně, hra se přelévala ze strany na stranu, první šance přišla ve 4. minutě, kdy Chelsea trefila břevno, jinak ale na obou týmech vidět nervozita a opatrnost. Postupem času se Chelsea dostala více do hry a začala kontrolovat hru. V prvním poločase jsme mohli vidět 2 góly, první skončil v naší síti. Ve 32. minutě se z protiútoku dokázal prosadit ve formě hrající Willian, kterého neuhlídal McTominay, ten pak nedal De Geovi žádnou šanci a propálil ho z malé vzdálenosti, 0:1. V tento moment United pomalu přebrali kontrolu nad zápasem a vytvářeli malý tlak. Vyrovnání přišlo záhy. Z povedené kombinace se dokázal prosadit Lukaku, po krásném „titi-taka“ mezi Martialem, Alexisem a následně Lukakem, se posledně jmenovaný ocitl sám před gólmanem a střelou k tyči nekompromisně zakončil a vyrovnal. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:1.

Z kabiny vyšel pravděpodobně úplně jiný tým. Obraz hry se změnil, na dlouhou dobu byl United ten tým, který udával tým a v naší hře jsem viděl prvek, který nám dlouho chyběl – PRESSING! Naší hře to dost slušelo, tvořili jsme si z toho šance a po ztrátě míče jsme ho rychle získali zpět. Na sklonku 68. minuty si United vytvořili krásnou šanci, k centru Alexise se dostal Lukaku, který bočními nůžkami zakončil a a brankář Chelsea měl co dělat, aby tuto šanci zneškodnil. Kdyby to vyšlo, je z toho gól kola. Klíčový moment zápasu bylo střídání Lingarda. V 75. minutě nacentroloval Lukaku po krásné individuální akci do vápna balón, na který si naskočil právě zmiňovaný Lingard a otočil výsledek na naší stranu. Od tohoto momentu se Chelsea dostala více k míči, nic ale nevedlo ke změně výsledku, a tak zápas skončil výsledkem 2:1 pro Rudé ďábly.

2 Žluté karty 2

V dalším utkání vyzveme v Premier League Crystal Palace na jejich domácí půdě, datum utkání je nastaveno na 5. 3. od 21:00.

ZDROJE: whoscored.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokJosé pred ligovým šlágrom s Chelsea
Ďalší článokMourinho po zápase s Chelsea
Jmenuji se Vlastimil a momentálně jsem ve 4. ročníku střední školy, kde studuji obor počítačová grafika a design. Fotbal jsem začal hrát už jako dítě, přesněji od 5 let a hraji ho do teď. Je docela vtipné, jak jsem začal fandit United. Byl rok 2007, dostal jsem playstation a od kamaráda půjčenou fifu. Bylo mi 8 let a já nevěděl za koho hrát, ale jelikož má oblíbená barva byla červená, hledal jsem tým, který má červené dresy. Kupodivu jsem si nevybral Arsenal, ale Manchester. Začal jsem sledovat drtivou většinu zápasů tohoto týmu a vybudoval si k němu silné pouto. Mezi mé nejoblíbenější hráče patří Nani, Scholes, Cantona, ale můj největší favorit je Anthony Martial