Review: Manchester United – Chelsea 2:1

Naší nelichotivou bilanci proti Chelsea jsme měli dnes možnost změnit a povedlo se! Zejména výkonem ve druhém poločase jsme dokázali porazit Chelsea a tak vycházíme ze souboje 2. se 3. vítězně. Toto vítězství je velice cenné a uvědomují si to jak hráči, tak fanoušci. Konečně výsledek tedy 2:1 po gólech Lukaka a Lingarda.

Před zápasem jsme mohli nahlédnout do sestavy Manchesteru United a podle prvních pocitů jsme mohli být nadšeni. V útoku byla plná palba, jmenovitě Martial, Lukaku, Pogba a Alexis. Strach jsme měli jen jak José Mourinho vyřeší Alecise a Martiala, jelikož napravo to Anthonymu moc nesvědčí. Do zápasu z důvodu zranění nemohl zasáhnout Herrera, Fellaini a ani Ibrahimovič. Čekal nás emotivní zápas, nejen protože to byl souboj 2. s 3., také ale kvůli Mourinhovi a dvěma bývalým hráčům, Matičovi a Matovi, oba byli do zápasu nominováni, prvně jmenovaný dokonce v základní sestavě.

Zápas začal aktivně, hra se přelévala ze strany na stranu, první šance přišla ve 4. minutě, kdy Chelsea trefila břevno, jinak ale na obou týmech vidět nervozita a opatrnost. Postupem času se Chelsea dostala více do hry a začala kontrolovat hru. V prvním poločase jsme mohli vidět 2 góly, první skončil v naší síti. Ve 32. minutě se z protiútoku dokázal prosadit ve formě hrající Willian, kterého neuhlídal McTominay, ten pak nedal De Geovi žádnou šanci a propálil ho z malé vzdálenosti, 0:1. V tento moment United pomalu přebrali kontrolu nad zápasem a vytvářeli malý tlak. Vyrovnání přišlo záhy. Z povedené kombinace se dokázal prosadit Lukaku, po krásném „titi-taka“ mezi Martialem, Alexisem a následně Lukakem, se posledně jmenovaný ocitl sám před gólmanem a střelou k tyči nekompromisně zakončil a vyrovnal. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:1.

Z kabiny vyšel pravděpodobně úplně jiný tým. Obraz hry se změnil, na dlouhou dobu byl United ten tým, který udával tým a v naší hře jsem viděl prvek, který nám dlouho chyběl – PRESSING! Naší hře to dost slušelo, tvořili jsme si z toho šance a po ztrátě míče jsme ho rychle získali zpět. Na sklonku 68. minuty si United vytvořili krásnou šanci, k centru Alexise se dostal Lukaku, který bočními nůžkami zakončil a a brankář Chelsea měl co dělat, aby tuto šanci zneškodnil. Kdyby to vyšlo, je z toho gól kola. Klíčový moment zápasu bylo střídání Lingarda. V 75. minutě nacentroloval Lukaku po krásné individuální akci do vápna balón, na který si naskočil právě zmiňovaný Lingard a otočil výsledek na naší stranu. Od tohoto momentu se Chelsea dostala více k míči, nic ale nevedlo ke změně výsledku, a tak zápas skončil výsledkem 2:1 pro Rudé ďábly.

2 Žluté karty 2

V dalším utkání vyzveme v Premier League Crystal Palace na jejich domácí půdě, datum utkání je nastaveno na 5. 3. od 21:00.

ZDROJE: whoscored.com, buildlineup.com

PREVIEW: Brighton – Manchester United