Review: Sevilla – Manchester United 0:0

V osmifinálovém zápase Ligy mistrů jsme vyzvali Sevillu na jejich domácí půdě. Nutno říct, že výkon nebyl vůbec dobrý, Sevilla měla navrch a můžeme být rádi za přijatelný výsledek 0:0. Nutno podotknout, že tomuto výsledku velmi pomohl výkon naší jedničky v bráně Davida, který předvedl skvělé zákroky.

José Mourinho dal do sestavy hráče, kteří již se španělským fotbalem měli zkušenosti. Proto se v základní sestavě objevil Herrera, Mata i Sanchez. V záloze dostal přednost McTominay před Pogbou, což mohlo některé překvapit, bylo to však z důvodu nemoci Paula, který začínal tedy na lavičce. V týmu mimo jiné nechyběl Marcus Rashford i Eric Bailly, kdežto Ibrahimovič, Jones ani Rojo do zápasu vůbec nezasáhli.

V prvním poločase Sevilla již brzy převzala iniciativu a začala kontrolovat zápas, první šance přišla již ve 3. minutě, střelu po zemi však De Gea bez problémů vychytal. Hlavní rozdíl mezi United a Sevillou byl ten, že Sevilla se snažila z každé pozice střílet, dokazuje to 12 střel za poločas, i když „pouze“ 5 na bránu. Náš tým vystřelil za celý poločas dvakrát a z toho pouze jednou na bránu! Bylo to i poslední střela na bránu v celém zápase. Ve 25. minutě našel Alexis krásným lobem za obranu Lukaka, který však z první míří pouze nad bránu (při této šanci si nejeden fanoušek vzpomněl na gól Robina van Persieho). Sevilla však převahu nevyužila a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Obraz hry se ve druhé půli moc nezměnil, Sevilla stále měla převahu, držela více míč, ostřelovala naší bránu, většina pokusů však bránu vůbec netrefila. Pochvalu si nejen za druhý poločas, ale i za první zaslouží hlavně David de Gea, dokazuje, že je nejlepším brankářem světa a potvrdil to svými skvělými zákroky. V 83. minutě skóruje Lukaku, gól bohužel nebyl uznán z důvodu zpracování rukou. United si za celý druhý poločas nevypracovali jedinou střelu na bránu! To je na zamyšlení. Výsledek se však neměnil a zápas tak končí milosrdným výsledkem pro nás 0:0, v odvetě to snad bude úplně jiný zápas.

POZITIVA

• Výtečný výkon naší brankářské jedničky, který svůj tým podržel a jasně dokazuje, že je nejlepším gólmanem na světě.

1 Žluté karty 1

Další zápas odehrajeme v neděli 25. 2. proti mistrovské Chelsea v rámci Premier League. Zápas začíná v 15:05 na Old Trafford.

PREVIEW: Brighton – Manchester United