Mourinho po zápase se Sevillou

114

Portugalský manažer José Mourinho se vyjádřil k utkání jeho svěřenců se španělskou Sevillou, které skončilo bezbrankovou remízou 0:0.

K výsledku a výkonu
Myslím, že jediné chvíle, v nichž jsme propadali, bylo těch několik minut na konci první půle, kdy David musel vytáhnout po našich chybách dva skvělé zákroky. A statistiky jsou statistiky. Někdy máte patnáct střel, ale třináct z toho jsou tzv. ‚statistické střely‘, takže si myslím, že výsledek odpovídal výkonům. Pokud se mě zeptáte, zda to byl dobrý výsledek… Nemůžu říct, že je dobrý, ale ani že je špatný. Hrajeme dvě kola a vše se rozhodne na Old Trafford. A samozřejmě, že vyzařovací část na Old Traffordu loni chyběla. Evropská liga je totiž něco jiného. A myslím si, že vyřazovací část Ligy mistrů je přesně to, co všichni chceme.

Old Trafordu velké evropské noci schází
Pokud doma remizujeme, jsme venku. Pokud vyhrajeme, jdeme dál. Bude to náročné. Ale Old Traffordu tyto velké evropské noci scházely. Čtvrtfinále a semifinále v rámci Evropské ligy jsou něco jiného.

Pogba výkon týmu stabilizoval
Paul měl velký dopad na tým ve smyslu, co jsem po nich chtěl. Nicméně jsem začal s Anderem a Scottem. Myslel jsem si, že Banega je fantastický hráč, což ale včera neukázal, protože nedostal žádný prostor po tom, co byl Pogba na hřišti. Který také ukázal řadu svých kvalit včetně držení míče. Samozřejmě míč několikrát ztratil, ale jeho výkon stabilizoval celý tým. Měli jsme dobré procento držení míče na to, že jsme hráli na hřišti týmu, jako je Sevilla. Spokojený jsem i s Matičem. Tříčlenná záloha dostatečně kontrolovala hru a Paul byl toho pochopitelně součástí.

Chvála na McTominaye
Ptáte se mě na Pogbu, ale měli byste se mě ptát na toho kluka. Byl fantastický. Vše udělal správně. Na Banegu vytvářel tlak a nedovolil jej rozehrát. Myslím, že Scott hrál fantasticky. Celá záloha začala skvěle a Paul pak tomu ještě přidal. Hrál zkušeně se smyslem pro taktiku a odpovědnost. S dobrou poziční hrou a dobrým presinkem. Co se ještě týče McTominaye, vypadal, jako kdyby měl za sebou stovky a stovky utkání v Champions League. Ale bylo to teprve jeho druhé.

K de Geovi
Ta čistá konta jsou jednak díky týmu, ale především díky Davidovi. Ale udrželi jsme také několik čistých kont se Sergiem. Nicméně i přes těch pár chyb jsme jako tým dobře bránili, a když už jsme chybu udělali, byl tam David.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHodnotenie: Sevilla – Manchester United
Ďalší článokReview: Sevilla – Manchester United 0:0
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!