Matič: Sebevědomí je zpět

34

Po vítězství nad Huddersfieldem v poměru 2:0 tvrdí defenzivní záložník Nemanja Matič, že jsou on a jeho spoluhráči opět sebevědomí.

Následující utkání pak sehrají svěřenci Josého Mourinha proti španělské Seville, a tak je mentální připravenost hráčů United zcela na místě.

Bylo to důležité vítězství z hlediska našeho sebevědomí. Nyní totiž hrajeme zápas v rámci Ligy mistrů proti velmi kvalitnímu soupeři. Bylo to důležité, jelikož jsme se museli oklepat. Následující zápas bude náročný, musíme ze sebe vydat to nejlepší, hrát dobrý fotbal a teprve pak budeme mít šanci na vítězství.

Matič se také vyjádřil k formě spoluhráče Romela Lukakua, který, zdá se, potvrzuje to, proč na Old Trafford přišel.

Je náš první útočník a pro tým je velmi důležitý. Pro jeho sebevědomí je důležité střílet branky. Je skvělý útočník, silný a stále mladý a do konce sezony sehraje důležitou úlohu. Je skvělé jej mít v týmu. Naposledy vstřelil dvě branky a to je důvod, proč je tady.

Matič se rovněž vyjádřil k videorozhodčímu, jež posuzoval branku Juana Maty. Tvrdí, že dané rozhodnutí musí být učiněno rychleji, neboť se tak zvyšuje riziko úrazu z důvodu vychladnutí.

Viděli jsme gól, ale nebyli jsme si jistí. Rozhodčí pak udělal na základě videa rozhodnutí, ale jsme rádi, že jsme ten druhý gól stejně vstřelili. Stejně jsme ale museli čekat na rozhodnutí rozhodčího. Chápeme, že to musel zanalyzovat, ale bylo to zvláštní, neboť jsme tak čekali dvě minuty na výsledek. Myslím si ale, že tato videoanalýza rozhodčím je pro fotbal dobrá. Akorát to budou muset dělat rychleji, protože čekat dvě minuty na trávníku je opravdu dlouhá doba. Musí to být rychlejší. Musí to zvládnout do třiceti vteřin, protože za dvě minuty vychladnete a to je docela problém.

Defenzivní záložník je rovněž spokojen s již dvaadvacátým čistým kontem v této sezoně.

Jsem za to rád, protože to je důvod, proč tady jsem. Je to náročné, zvláště pak v Premier League, kdy mají obě strany šance ke skórování. Opravdu jsem šťastný za to další čisté konto.

Predchádzajúci článokMata: Futbal stráca svoje čaro
Ďalší článokU23: United – Chelsea 0:4
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).