Review: Huddersfield – Manchester United 0:2

1

Zápas s Huddersfieldem byl souboj o postup do čtvrtfinále FA Cupu. United sice vybojovali vítězství a tudíž i postup, výkon však nebyl dobrý a do dalších zápasů je rozhodně co zlepšovat. Výsledek mohl vypadat i líp, bohužel 2 góly padly z ofsajdů, a proto si odnášíme vítězství “pouze“ 2:0.

Jose Mourinho udělal v základní sestavě od minulého zápasu 6 změn. Do zápasu z důvodu zranění nezasáhl Rashford s Herrerou. Co se změn v základní sestavě týče, od začátku oproti minulému zápasu dostal šanci Mata, Carrick, McTominay, Lindelof a Young místo Valencii napravo. V bráně dostal prostor Romero. Na lavičku náhradníků se dostal i Eric Bailly, náš základní kámen obrany, který se vrací z dlouhodobého zranění.  Překvapením byl však Angel Gomes, který se již v 17 letech dostal na lavičku náhradníků týmu Devils.

Lepší začátek si náš tým snad nemohl přát. Již ve 3. minutě vyslal Mata průnikovou přihrávkou Lukaka do útoku, ten si počítal jako tank, když odstrčil bránícího hráče a s klidem uklidil míč do brány, 0:1 z pohledu domácího týmu. To co však následovalo, chápal málokdo. United se stáhli a Huddersfield získával převahu, měl více ze hry, více drželi míč a již v 6. minutě mohli srovnat, když využili zaváhání obrany, útočící hráč však minul bránu. Huddersfield si i nadále dokázal vybojovat několik slibných šancí, žádná však naštěstí pro nás neskončila gólem. Ke konci prvního poločasu jsme znovu skórovali. Young přihrávkou našel Matu, který obešel gólmana a poslal míč do sítě, gól však z velmi těsného, možná i žádného ofsajdu nebyl uznán. O chvilku později skóroval Matič, ze stejného důvodu mu gól také nebyl uznán. Do kabin se šlo za stavu 0:1.

Na začátku druhého poločasu pokračovala pasivita našeho týmu, znovu jsme se dostávali pod tlak a hrálo se více na naší polovině hřiště. Avšak jako rána z čistého nebe, v 55. minutě se z protiútoku prosazuje znovu Lukaku, kdy po nádherné přihrávce od Alexise vyhrává sprinterské souboje s protihráči a s klidem zakončuje na 0:2. Hezké gesto předvedli hráči při slavení gólu, několik fanoušků se dostalo k nim na trávník a slavili s nimi, hráči je vzali mezi sebe a užili si moment s nimi. Hra se poté uklidnila, přelévala se ze strany na stranu a do konce zápasu se již skóre nezměnilo. Zápas tedy končí výsledkem 0:2.

0 Žluté karty 0

V dalším zápase střetneme Sevillu v zápase Ligy Mistrů, který se odehraje 21. 2. ve 20:45  SEČ na hřišti soupeře.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokMourinhova reakcia na víťazstvo v FA Cupe
Ďalší článokMata: Futbal stráca svoje čaro
Jmenuji se Vlastimil a momentálně jsem ve 4. ročníku střední školy, kde studuji obor počítačová grafika a design. Fotbal jsem začal hrát už jako dítě, přesněji od 5 let a hraji ho do teď. Je docela vtipné, jak jsem začal fandit United. Byl rok 2007, dostal jsem playstation a od kamaráda půjčenou fifu. Bylo mi 8 let a já nevěděl za koho hrát, ale jelikož má oblíbená barva byla červená, hledal jsem tým, který má červené dresy. Kupodivu jsem si nevybral Arsenal, ale Manchester. Začal jsem sledovat drtivou většinu zápasů tohoto týmu a vybudoval si k němu silné pouto. Mezi mé nejoblíbenější hráče patří Nani, Scholes, Cantona, ale můj největší favorit je Anthony Martial