Mourinhova reakcia na víťazstvo v FA Cupe

Prinášame vám reakciu Josého Mourinha na včerajší zápas piateho kola FA Cupu, v ktorom sme dokázali poraziť Huddersfield Town v pomere 2:0.

Náročný zápas
Vedeli sme, že to bude náročné, no začali sme skutočne dobre. Po strelení druhého gólu sme zabili hru, a od tohto momentu sme ju aj kontrolovali a mali aj dobré protiútoky. Dvakrát sme chladnokrvne zakončili pred gólmanom, padli dobré rozhodnutia, strely, a dôležité góly pre nás.

Radosť s progresu v FA Cupe
Som šťastný, že sme vo štvrť-finále. Takisto som šťastný, že sme vyhrali zápas, najmä po prehre. Bol to typ zápasu, v ktorom by remíza nebola tragédiou. Zápas na Old Trafforde by pre nás nebola tragédia.

Pochvala Huddersfieldu a obrane United
Bol to náročný zápas. Mali odlišný prístup k zápasu, v porovnaní s tým, aký mali v Premier League. [Manažér Huddersfieldu] David [Wagner] vie, že v tomto zápase mu nešlo o udržanie sa v Premier League. Vedel, že takto môže do tohto zápasu ísť, čo následne aj urobili. Väčšinu času v prvom polčase boli veľmi ofenzívni a nebezpeční. Zatlačili nás a my sme predviedli dobrú defenzívnu prácu. Victor [Lindelof] a Chris [Smalling] boli skutočne dobrí v tomto náročnom zápase. V druhom polčase sme hru kontrolovali, a práve vtedy sa nám poradilo streliť druhý gól. Následne sme ju kontrolovali aj po zvyšok druhého polčasu, čo bolo dobré.

Nastúpi Pogba v Lige majstrov?
Neviem o Paulovi. Ráno pred zápasom som rozprával s doktorom a povedal mi, že nepríde. Deň pred zápasom sme mali dobrú taktickú poradu, no potom sme museli pripraviť nový tím. Zvláštnosťou je, že Carrick bol ten, kto nahradil Paula. Paul mal hrať na ľavej strane v systéme 4-3-3. Matič mal hrať na pozícii č.6 a Scott [McTominay] na pravej strane. Tak sme presunuli Matiča na ľavo, čo nie je práve jeho obľúbená pozícia a Carricka na pozíciu č.6. Teraz je čas premýšľať o Paulovi a zistiť, čo sa stalo a prečo sa necítil dostatočne dobre, aby hral, a či bude schopný nám v stredu pomôcť. Teraz musíme čakať na ďalšie informácie.

Young: Nevím, proč Martial není v reprezentaci