Hodnotenie: Huddersfield – Manchester United

28

Manchester United potvrdil úlohu favorita a z Kirklees Stadium si odnáša víťazstvo a postup do štvrťfinále FA Cupu. Výkon to ale nebol vôbec dobrý a nebolo toho ani moc hodnotiť.

Sergio Romero – Dnes sa do brány postavila naša dvojka, Argentínčan Romero. Musel čeliť 5 strelám súpera, ale ani jedna ho nijak vážne nepreverila. 6/10

Ashley Young – V zápase prakticky neviditeľný až na prienik po pravej strane na konci prvého polčasu, kde si poradil s dvoma hráčmi súpera a asistoval Matovi na gól, ktorý ale po konzultácii s video-rozhodcom nebol uznaný. 4,5/10

Chris Smalling – V obrannej činnosti dnes vynikal a odohral výborný zápas. Obidva góly začali práve u Smallinga, keď sa mu podarilo vybojovať loptu a tak založiť protiútok. Čo sa týka rozohrávky tak je to stále ten starý Chris, ktorý len posunie loptu na najbližšieho voľného hráča a nevymyslí nič svetoborné. 6/10

Victor Lindelof – V obrane bol dobrý a musím ho pochváli za snahu o rozohrávku. Jeho nákopy ale neboli vôbec presné a väčšina našla len nohu súpera.  5/10

Luke Shaw – Dnes to nebol ten Luke, ktorý lieta po ihrisku a svojim driblingom motá hlavu súpera. Lopta mu často od nohy odskakovala a veľa situácií riešil odkopom na tribúnu. V obrannej činnosti to tiež nebolo dobré.  4,5/10

Nemanja Matic – Matic dnes nastúpil v trojčlennej zálohe s Carrickom a McTominayom. Skvele dopomáhal obrane, ale podobne ako jeho kolegovia z defenzívy mal problém s rozohrávkou. Osobne si myslím, že títo traja hráči by spolu hrať nemali. 5/10

Michal Carrick (C) – Dnes si Carrick znova navliekol kapitánsku pásku a odohral celý zápas. Podal dobrý výkon, keď videl ako tímu nejde rozohrávka tak sa postavil medzi stopérov a staral sa o ňu on sám. 6/10

Scott McTominay – Posledný z trojice stredopoliarov bol mladý McTominay. Podal dobrý a hlavne bojovný výkon. Neustále ho bolo vidieť v súbojoch, ktoré sa mu podarilo vyhrávať. 6/10

Juan Mata – Krásnou prihrávkou poslal do brejku Lukakuho a bol z toho prvý gól v zápase. Na konci 1. polčasu dal gól, ktorý mu ale nebol uznaný kvôli offsidu. Trpel na rozohrávku obrany, ale keď sa dostal k lopte, tak vždy dokázal niečo vymyslieť. V 81. minúte bol vystriedaný Lingardom.  6,5/10

Alexis Sánchez – Viazaného taktikou sme ho často mohli vidieť na úrovni našich stopérov. Alexis podal dobrý bojovný výkon na aký sme uňho zvyknutý. V 55. minúte si na svoje konto pripísal asistenciu na druhý gól Lukakuho. V 75. minúte ho nahradil Martial. 6,5/10

Romelu Lukaku – Romelu si dnes prial vstreliť svoj 20. gól sezóny, čo sa mu podarilo už v tretej minúte zápasu. Krátko po zmene strán vstrelil aj 21. a to zlomilo odpor súpera. Pri oboch góloch ukázal svoju rýchlosť a kvalitu v zakončení. V dnešnom zápase si zaslúži ocenenie MOTM. 7,5/10

Striedajúci hráči

Anthony Martial – Nastúpil na posledných 15. minút zápasu a bolo ho plné ihrisko. 6/10

Jesse Lingard – Vystriedal Juana Matu v 81. minúte a takmer spätnou prihrávkou našiel v pokutovom území Lukakuho. Nehodnotený

Eric Bailly – Navrátilec po zranení Eric Bailly nastúpil na poslednú minútu zápasu. Dúfajme, že sa mu budú zranenia vyhýbať. Nehodnotený

Tímový výkon

Po skvelom začiatku, kedy sme sa už v 3. minúte tešili z gólu nasledoval bezduchý výkon, ktorý ale Huddersfield nebol schopný potrestať gólom. Zápas, v ktorom nám neskutočne viazla rozohrávka nakoniec skončil výsledkom 2:0 po dvoch góloch Lukakuho. Nasleduje zápas Ligy Majstrov proti Seville, kde si budeme želať lepší výkon.

Predchádzajúci článokPreview: Huddersfield – Manchester United
Ďalší článokLukaku: Vyhrávat trofeje je mým úkolem
Pasťo
Volám sa Lukáš Pastyrnák, momentálne popri zamestnaní profesionálneho vojaka študujem druhý stupeň vojenskej akadémie. Futbal sledujem a hrávam asi odkedy som mal 6 rokov. United som začal fandiť asi v tej dobe ako vyšla FIFA 2002 a tam som si vybral ako svoj tím Manchester United. Mojimi najobľúbenejšími aktívnymi hráčmi sú Antonio Valencia, Luke Shaw, Jesse Lingard a Anthony Martial. Môj najobľúbenejší hráč z histórie United nie je nik iný ako legenda Ryan Giggs. Medzi moje záujmy patrí šport, turistika, cestovanie, filmy a hudba.