Mourinho po prehratom zápase s Newcastlom United

V článku vám prinášame vyjadrenie Josého Mourinha po prehratom zápase s Newcastlom United.

Hráči Newcastlu bojovali ako zvieratá

Bojovali ako zvieratá. Dúfam, že si to zoberú ako kompliment. Futbaloví bohovia boli na ich strane. Dnes nám to nebolo súdené. Newcastle nechal na ihrisku absolútne všetko a to je to krásne na futbale. Bojovali o ten jeden bod, stále mysleli na zisk jedného bodu. My sme spravili chybu v defenzíve a keď bol Newcastle vo vedení, mysleli len na jedno. Položili by aj život, aby udržali čisté konto.

Jeden z tých zlých dní

Zápas by dnes mohol trvať aj 10 hodín a aj tak by sme nedali gól. Tak to cítim. Keď vidíte koľko šancí sme zahodili. Začalo to Anthonym v prvom polčase, keď išiel sám na brankára, v druhom polčase mal Alexis odkrytú bránu a potom bolo ešte niekoľko ďalších situácií, v ktorých je priam neuveriteľné, že sa nám nepodarilo streliť gól. Ale musím takisto povedať, že inkasovaný gól bol po našej chybe. Priamy kop z boku ihriska, ktorý letel do šestnástky veľmi dlho a potom sme nezískali loptu, lebo sme sa ani nedostali do vzdušného súboja. Potom sme nezískali ani odrazenú loptu a od toho momentu môžeme povedať, že Newcastle mal šťastie. Ale treba povedať aj to, že Newcastle o výsledok bojoval zo všetkých síl.

Verili sme až do konca

Museli sme veriť až do konca, a to sme aj spravili. Hráči Newcastlu to ukázali počas celého zápasu. Páčilo sa mi ako sa moji hráči bili o výsledok počas posledných 20-25 minút. Mal Newcastle šťastie? Áno, mal. Ale niekedy šťastie priťahujete svojim prístupom a potom ako dali gól na 1-0, bojovali ako o život.

Gól Newcastlu

Trénujeme, pracujeme na tom, organizujeme. Každý hráč ma pri zónovom bránení presné úlohy. Hráči vedia, že majú určitú zodpovednosť, ale som si istý, že ten gól ste videli už viackrát zo záznamu. Ja som ho ešte nevidel. Takže viete viac ako ja a viete, kto prehral súboj vo vzduchu. Nemyslím si, že je správne, aby ste ma stavali do pozície, kde musím kritizovať jedného hráča. Spravte si vlastnú analýzu.

Čo by na to povedal Sir Bobby Robson?

Po niekoľkých prehrách mi povedal, aby som nebol smutný. Ak sa pozrieš a zamyslíš nad radosťou tých druhých…tak to musíš brať. Viem, že hráči Newcastlu, ich fanúšikovia a Benitez sú veľmi radi, že získali tri body. Cítime, že futbaloví bohovia boli s nimi, takže na tvári mám aspoň taký maličký úsmev. Ale samozrejme, že som sklamaný, lebo sme spravili viac než dosť na to, aby sme dnes neprehrali.

Bitka o prvú štvorku

Sme na druhom mieste, takže máme najlepšiu pozíciu. Všetci ostatní sú stále za nami. Stále však máme pred sebou veľa zápasov a musíme sa biť o čo najlepšie umiestnenie.

Sharpe: Mourinho bude do Vianoc bez práce!