Review: Newcastle – Manchester United 1:0

32

Ve 27. kole Manchester United zajížděl na sever Anglie, kde se střetl s domácím Newcastlem. „Straky“ které se propadly až do sestupových vod, tak potřebovaly minimálně alespoň bodovat. V zápase si za domácí odbyl debut slovenský brankář Martin Dúbravka a svým výkonem se dosti zapříčil, že hráči Red Devils odjíždí ze St. James Parku s prázdnou.

José Mourinho před zápase potvrdil dvě nová zranění, a to Rashforda a Herreru, které shodně trápí svalové problémy. Dobrou zprávou může být, že Zlatan Ibrahimovič je zpět v tréninkovém procesu. Do základní sestavy se vrátil Jones a Pogba, nechyběl ani Alexis. Hostující lodivod Rafa benítez postrádal Jesuse Gaméze a novou posilu Islama Slimaniho. Úvodní hvizd v 15:15 SEČ obstaral Craig Pawson.

Podobně jako minulý týden i tentokrát borci v červených dresech začali zápas vlažně. Úvodních deset minut proto patřilo Newcastlu. V 5. minutě napálil jeden z domácích hráčů trestný kop do zdi, od které se balon odrazil přímo na zlatém podnose Shelveymu, který pumelici donutil k výborném zákroku De Geu. O chvíli později se ke střele dostal Ayoze Perez, ale minul. Red Devils se následně trochu uklidnili a postupně získávali půdu pod nohami. První ohrožení ze strany United přišlo v 30. minutě. Lukaku vyhrál souboj s domácím stoperem a posunul míč na Alexise, ten našel Lingarda, jenž střelou z první poprvé provětral rukavice debutujícího slovenského brankaře Dúbravky. Za další čtyři minuty se zrodila první obrovská šance. Matič parádně vysunul do samostatného úniku Martiala, francouzský křídelník, ale z očí do očí tristně selhal. Poslední zajímavější moment prvního poločasu přišel v nastaveném čase. Jinak nevýrazný Pogba krásným pasem vyslal Alexise, ten na nic nečekal a hlavičkou vybídl Lukaka, jehož střelu zblokoval jeden ze stoperů. Poločas tedy skončil bez branek 0:0.

Druhé dějství ze strany United o hodně lépe. V rozmezí 54. a 57. minutě se ve dvou jasných šancích ocitl Alexis. Nejprve se ve vápně proháčkoval mezi třemi protihráči, ale jeho střela byla zablokována. Poté už obešel brankáře a stačilo uklidit míč do odkryté brány, jenže chilský reprezentant nesmyslně balon zastavil, aby následně trefil jednoho z vracejících obránců. Nedáš dostaneš, jak trefné. V 65. minutě se po standardní situaci dostal míč až k úplně volnému Ritchiemu a ten se nemýlil 1:0. Jen o pár minut později mohl vyrovnat Young, jehož našel přihrávkou Carrick, leč Ashley Dúbravku neprostřelil. To v 72. minutě se slovenský brankář už jen mohl dívat a modlit se. Martial se dostal po rohu k míči na malém vápnu a ani nadvakrát nedopravil balon do sítě. Ze závěrečného tlaku jsme mohli nakonec vydolovat alespoň bod, jenže Carricka vychytal skvěle chytající Dúbravka. Newcastle si tak připsal důležitou výhru v boji o záchranu 1:0

Střídání:

• 80´ Joselu – Gayle
  • 84´ Atsu  – Kenedy
  • 90+4´ Hayden – Perez

Lavička: Romero, Rojo, Lindelof, Shaw, Carrick, McTominay, Mata

Žluté karty: Smalling, Valencia

Střídání:

• 66´ Carrick  – Pogba
  • 66´ Mata – Lingard
  • 77´ McTominay  – Matič