McTominay vyzdvihuje UEFA Youth League

8

Talentovaný mladík Scott McTominay si je vědom všech pozitiv, které může mladým hráčům přinést účast v UEFA Youth League.

Po tom, co výběr Nickyho Butta do devatenácti let porazil Brodarac v poměru 2:0, načež tak mladíci postoupili mezi šestnáct nejlepších, ohodnotil již zmíněnou evropskou soutěž produkt akademie United Scott McTominay. Záložník, který se prosazuje ve výběru Josého Mourinha, tvrdí, že účast v této soutěži je pro mladé hráče klíčová.

Viděli jsme to na Jamesi Wilsonovi, který skóroval za U18, U19, U21 a pak také za první tým – tyto postupné kroky pomáhají hráčům v progresu. Já toho byl, stejně jako jiní hráči jako Tuanzebe, Fosu-Mensah či Rashford, také součástí. Fotbalisty to v podstatě vzdělává a dělá je to mnohem vyspělejšími.

McTominay pak vítězství na srbské půdě, o které se zasloužil brankou Indy Boonen, přičemž vlastní gól si vstřelil Mihajlo Ivancevic, okomentoval následovně:

Díval jsem se na ten zápas s Callumem Whelanem (hráč U23). Bylo to pro kluky náročné. Jednalo se o zápas, jež měl zajistit postup mezi šestnáct nejlepších a už z toho důvodu to pro ně muselo být vyčerpávající. Tato soutěž je však nesmírně cenná – pro sbírání zkušeností, cestování s týmem a zápasy s týmy z jiných kultur.

Když máte tuto šanci, musíte se podřídit týmu a ukázat, že se nebojíte. A doufat, že se jednou stanete plnohodnotnou součástí týmu. Ale kluci si vedli skvěle a jsem na ně pyšný.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMourinho o najlepšej pozícií pre Pogbu
Ďalší článokVIDEOPreview: Newcastle – Manchester United
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!