U19: Brodarac – United 0:2

4

Mladíci Manchesteru United U19 zvládli zápas play-off UEFA Youth League proti srbskému Brodaracu, když zvítězili 2:0 a postoupili do osmifinále soutěže.

Manchester United se musel obejít bez Luca Ercolaniho, Aidana Barlowa, Tahitha Chonga a také Ethana Lairda, zatímco domácí FK Brodarac postrádal klíčového hráče Lazara Koziće, který minulý měsíc přestoupil do Fortuny Sittard.

Domácí hráči se od prvních minut utkání prezentovali velmi tvrdou hrou, což otestovali Joshua Bohui nebo Angel Gomes. K první střele v utkání se odhodlal Uros Lukić, ale k vážnějšímu ohrožení branky Alexe Fojtíčka nedošlo. Svěřenci Nickyho Butta byli ale aktivnější a v 19. minutě se po zásluze dostali do vedení. Tyrell Warren přihrál míč Indy Boonenovi, jehož nepříliš prudká střela k překvapení všech propadla za záda brankáře Mihajla Zravkoviće – 0:1. V 30. minutě utkání mladíci United navýšili své vedení. Po přímém kopu Angela Gomese se k míči dostal Tyrell Warren, jehož centr si do vlastní branky hlavičkou srazil obránce Mihajlo Ivančević – 0:2. O chvíli později na druhé straně střílel Aleksa Pejić, ale mířil těsně nad hostující branku. Blízko vstřelení branky byl Angel Gomes, který se individuálně prosadil přes několik domácích hráčů, ale jeho zakončení zneškodnil brankář Zravković.

Ve druhém poločase byl srbský tým aktivnějším celkem, nicméně žádnou vážnější šanci si nevypracoval. Za zmínku stojí pouze přímý kop Srdana Kočiće, který Fojtíček vyrazil na roh. Za United mohl skórovat střídající D’Mani Mellor, jehož střela po zemi skončila těsně vedle tyče domácí branky. Když se neujala ani střela Matiji Baboviće z dálky, mohli se mladíci United radovat z vítězství 2:0 a z postupu do osmifinále UEFA Youth League.