U23: Derby County – United 1:1

9

Manchester United U23 remizoval v 16. kole Premier League 2 s Derby County U23 1:1 a nadále zůstává v ligové tabulce na poslední příčce.

V sestavě Manchesteru United se objevil obránce Cameron Borthwick-Jackson, který se vrátil z hostování v Leedsu United. Obraně domácím dělal v úvodu utkání velké problémy nizozemský záložník Tahith Chong a byl to právě on, kdo byl v 25. minutě utkání v pokutovém území faulován Alexem Coverem. Nařízený pokutový kop proměnil Devonte Redmond – 0:1. Derby County se snažilo o vyrovnání, ale Sven Karič ani Alex Babos v dobrých střeleckých příležitostech neuspěli.

Po jedenácti minutách druhého poločasu se domácím přece jenom podařilo vyrovnat a to když v 56. minutě utkání Lewis Walker hlavičkou překonal Kierana O’Haru v brance United – 1:1. O chvíli později bylo Derby blízko vstřelení další branky, střela Joe Batemana však skončila těsně vedle tyče hostující branky. V 72. minutě zahrál domácí Cameron Cresswell rukou a po druhé žluté kartě se musel předčasně pakovat do sprch. Hráčům Manchesteru United se však nepodařilo nabídnutou přesilovku využít a zápas tak skončil remízou 1:1. Pro svěřence Rickyho Sbragii to byl první získaný bod v novém roce. Manchester United U23 však nadále zůstává v ligové tabulce na posledním místě.