Review: Manchester United – Huddersfield 2:0

4

Ve 26. kole na půdu Old Trafford zavítal nováček Huddersfield, který v poslední týdnech sbírá prohru za prohrou. Od Manchester United se nečekalo nic jiného než povinné tři body a dobrý výkon, bylo třeba si napravit renomé po středeční blamáži. Za Red Devils se prosadil Romelu Lukaku a střelecký účet si otevřel Alexis, čímž společně dopomohli k vítězství 2:0.

Článek napsal redaktor luisnani1017.

Po mizerném výkonu proti Tottenhamu se domácí lodivod odhodlal ke čtyřem změnám. Ze sestavy vypadl Pogba, Martial, Young a Jones, které nahradili McTominay, Mata, Rojo a Shaw. Hostující manažer David Wagner se svým mužstvem tahá sérii 7 zápasů bez výhry v Premier League a tabulkou se postupně propadají až do sestupové zóny. V „Divadle snů“ ale s body počítat nemohou. Úvodní hvizd obstaral ve 13:30 SEČ Stuart Attwel.

Hned od začátku bylo jasně vidět, kdo na hřišti bude dominovat. United si vytvořili územní převahu. V 8. minutě si ve středu hřiště přebral míč Lingard a probil se až do samostatného úniku, který zakončil slabě doprostřed brány. O deset minut později se domácí opět drali do vápna, když se k odraženému míči ve vápně dostal McTominay, nejprve si míč ukopl, ale poté ho chtěl hlavičkovat, jenže v tom ho nevybíravě sestřelil hostující Kongolo. Leč píšťalka zůstala němá. Obléhání brány Lossla pokračovalo i nadále a další šance se datuje do 26. minuty. Alexis si umně vyměnil míč s Matou, udělal si prostor a zpoza vápna vypálil k tyči, jeho střelu však vyrazil dánský brankář ve službách Huddersfieldu. V prvním dějství se tak nepodařilo vstřelit gól a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Drtivá převaha se přenesla i do druhého poločasu. Domácí ale do toho šlápli o něco víc a přišel první gólový okamžik. Na levém křídle se v 54. minutě k míči dostal Juan Mata a přesným centrem nalezl Romela Lukaka, jemuž stačilo nastavit pouze nohu 1:0. Kolotoč pro hosty ovšem pokračoval dál. V 68. minutě Pogba dlouhým pasem za obranu vyslal Matu, který si míč zpracoval, otočil se s ním a již ve vápně nahrál Alexisovi, jehož sestřelil Hefele a tentokrát rozhodčí pokutový kop odpískal. K penaltě se postavil sám Alexis, a i když Lossl jeho pokus vyrazil, tak pouze před sebe, kde ho chilský reprezentant dorazil 2:0. Huddersfield se v celém zápase nezmohl na nic a na De Geu nevyslal jediný pokus. Po druhé brance se zápas pouze dohrával.

Střídání

• 65′ Pogba  – Lingard
  • 71′ Rashford  – Mata
  • 77′ Martial  – Lukaku

HUDDERSFIELD

Lavička: Coleman, Hefele, Ince, Malone, Mooy, Mounie, Pritchard

Střídání:

• 33′ Mooy  – Billing
  • 59′ Hefele  – Schindler
  • 69’ince  – van La Parra

2 Žluté karty 4

Příští týden v neděli 11.2 zavítáme do St. James Parku, kde se utkáme z domácím Newcastlem. Zápas má výkop v 15:15 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Manchester United – Huddersfield
Ďalší článokFellaini podstúpil operáciu
Jmenuji se Vlastimil a momentálně jsem ve 4. ročníku střední školy, kde studuji obor počítačová grafika a design. Fotbal jsem začal hrát už jako dítě, přesněji od 5 let a hraji ho do teď. Je docela vtipné, jak jsem začal fandit United. Byl rok 2007, dostal jsem playstation a od kamaráda půjčenou fifu. Bylo mi 8 let a já nevěděl za koho hrát, ale jelikož má oblíbená barva byla červená, hledal jsem tým, který má červené dresy. Kupodivu jsem si nevybral Arsenal, ale Manchester. Začal jsem sledovat drtivou většinu zápasů tohoto týmu a vybudoval si k němu silné pouto. Mezi mé nejoblíbenější hráče patří Nani, Scholes, Cantona, ale můj největší favorit je Anthony Martial