Review: Manchester United – Huddersfield 2:0

Ve 26. kole na půdu Old Trafford zavítal nováček Huddersfield, který v poslední týdnech sbírá prohru za prohrou. Od Manchester United se nečekalo nic jiného než povinné tři body a dobrý výkon, bylo třeba si napravit renomé po středeční blamáži. Za Red Devils se prosadil Romelu Lukaku a střelecký účet si otevřel Alexis, čímž společně dopomohli k vítězství 2:0.

Článek napsal redaktor luisnani1017.

Po mizerném výkonu proti Tottenhamu se domácí lodivod odhodlal ke čtyřem změnám. Ze sestavy vypadl Pogba, Martial, Young a Jones, které nahradili McTominay, Mata, Rojo a Shaw. Hostující manažer David Wagner se svým mužstvem tahá sérii 7 zápasů bez výhry v Premier League a tabulkou se postupně propadají až do sestupové zóny. V „Divadle snů“ ale s body počítat nemohou. Úvodní hvizd obstaral ve 13:30 SEČ Stuart Attwel.

Hned od začátku bylo jasně vidět, kdo na hřišti bude dominovat. United si vytvořili územní převahu. V 8. minutě si ve středu hřiště přebral míč Lingard a probil se až do samostatného úniku, který zakončil slabě doprostřed brány. O deset minut později se domácí opět drali do vápna, když se k odraženému míči ve vápně dostal McTominay, nejprve si míč ukopl, ale poté ho chtěl hlavičkovat, jenže v tom ho nevybíravě sestřelil hostující Kongolo. Leč píšťalka zůstala němá. Obléhání brány Lossla pokračovalo i nadále a další šance se datuje do 26. minuty. Alexis si umně vyměnil míč s Matou, udělal si prostor a zpoza vápna vypálil k tyči, jeho střelu však vyrazil dánský brankář ve službách Huddersfieldu. V prvním dějství se tak nepodařilo vstřelit gól a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Drtivá převaha se přenesla i do druhého poločasu. Domácí ale do toho šlápli o něco víc a přišel první gólový okamžik. Na levém křídle se v 54. minutě k míči dostal Juan Mata a přesným centrem nalezl Romela Lukaka, jemuž stačilo nastavit pouze nohu 1:0. Kolotoč pro hosty ovšem pokračoval dál. V 68. minutě Pogba dlouhým pasem za obranu vyslal Matu, který si míč zpracoval, otočil se s ním a již ve vápně nahrál Alexisovi, jehož sestřelil Hefele a tentokrát rozhodčí pokutový kop odpískal. K penaltě se postavil sám Alexis, a i když Lossl jeho pokus vyrazil, tak pouze před sebe, kde ho chilský reprezentant dorazil 2:0. Huddersfield se v celém zápase nezmohl na nic a na De Geu nevyslal jediný pokus. Po druhé brance se zápas pouze dohrával.

Střídání

• 65′ Pogba  – Lingard
  • 71′ Rashford  – Mata
  • 77′ Martial  – Lukaku

HUDDERSFIELD

Lavička: Coleman, Hefele, Ince, Malone, Mooy, Mounie, Pritchard

Střídání:

• 33′ Mooy  – Billing
  • 59′ Hefele  – Schindler
  • 69’ince  – van La Parra