Mourinho: Klíčem k úspěchu byl McTominay

83

Manažer José Mourinho je nadšen z výkonu odchovance Scotta McTominaye, který ve vítězném utkání proti Huddersfieldu podal velmi dobrý výkon.

Ocenění za hráče utkání sice dostal střelec jedné branky Alexis Sanchez, nicméně boss si je přínosu talentovaného mladíka vědom. I díky jeho bojovnosti totiž svěřence portugalského trenéra nakonec vyhráli 2:0.

Začal trochu nervózně, ale jak šel čas, tak se v tomto zlepšil. Jeho bojovnost byla klíčem k tomu, proč jsme drželi míč.

Udělal jsem pár změn, a to ve vztahu k tomuto utkání. Nechtěl jsem, aby někteří hráči hráli za každou cenu. A taky proto, že jsme tým. Když vyhrajeme, uděláme to jako tým, když prohrajeme, tak taktéž. Snažím se pro tým dělat to nejlepší.

Mourinhovi se pak zamlouvala především McTominayova hra bez míče.

Když tady Scott poprvé se svou mámou přijel, měl devět let. O deset jedenáct let později ten kluk hraje za Manchester United důležité utkání v rámci Premier League na Old Trafford. Jeho touha držet míč byla příkladná. Když jsme míč neměli, dělal vše pro to, abychom jej získali. Když jsme jej měli, hrál jednoduše. Proti týmům jako je Huddersfield je někdy jednoduchost genialitou.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMourinhova reakcia po víťazstve nad Huddersfieldom
Ďalší článokHodnotenie: Manchester United – Huddersfield
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!