Hodnotenie: Manchester United – Huddersfield

18

Po katastrofálním výkonu proti Tottenhamu José Mourinho vyndal ze sestavy hned kvarteto hráčů – Pogbu, Martiala, Younga a Jonesa. Nutno podotknout, že zcela po právu. Proti Huddersfieldu se čekaly tři povinné body a napravit si renomé dobrým výkonem, což se částečně podařilo po výhře 2:0.

Hodnotenie napísal redaktor luisnani1017.

David De Gea – Absolutně bez práce. Soupeř za celý zápas nevyprodukoval jediný projektil směřující mezi tři tyče. Snad nám nenastydl v tom deštivém počasí. 6/10

Antonio Valencia – V obraně neměl moc práce, jelikož soupeř byl zcela bezzubý. V prvním poločase se několikrát snažil zrychlit hru přihrávkou z první, ale to se nesetkalo s přílišným úspěchem. Prostor k centrům přišel v polovině druhé, ale ty mu stejně jako v několika minulých zápasech nešly. 5/10

Chris Smalling – Jednou za čas sváděl souboje s jediný hostujícím útočníkem a ty v drtivé většině vyhrával. Neudělal žádnou chybu a svým výkonem pomohl k čistému kontu. 6/10

Marcos Rojo – Podobně jako Chris. Střídal se v obranných soubojích proti Depoitremu, které vyhrával. Jinak se snažil konstruktivně rozehrávat a zakládat útoky. Působil jistým dojmem. 6/10

Luke Shaw – Během prvního dějství ho musel několikrát popohánět Alexis, aby si počínal rychleji a balon byl v oběhu, protože Luke často hru brzdil dlouhým stáním nad míčem. Náběhů do tandemu také příliš nebylo a když už se dostal s míčem k vápnu nic z toho nebylo. Chyběla větší aktivita. 5/10

Nemanja Matič – Sbíral míče ve středu hřiště a posouval na ofenzivnější hráče. Svoji práci si odvedl dobře. Nebál se přenést hru nebo přihrát trošku riskantněji. Párkrát i vyvezl míč. 6/10

Scott McTominay – Srdnatý výkon odchovance, jenž dostal šanci od první minuty na úkor Pogby. Do prvního poločasu vletěl s vervou a byl aktivní. Po nevybíravém zákroku od Kongola na něj se měla pískat penalta. Během druhého poločasu se postupně vytrácel, ale dojem zanechal rozhodně dobrý. 6/10

Juan Mata – Tradičně se pohyboval po celé šířce hřiště. Dnes tam byla i nadstavba, která se u něj často postrádá. Vymyslel pár zajímavých nahrávek, jako třeba, když vysunul krásnou křižnou přihrávkou Shawa. Byl to právě Juan, kdo si připsal asistenci na první branku, po parádním centru na Lukaka, jemuž stačilo pouze nastavit nohu. 6/10

Jesse Lingard – Sice nepřidal do své sbírky další gól nebo asistenci, ale výkon byl dobrý. Celá útočná trojice se dobře pohybovala a Jesse svým pohybem působil soupeři problémy. Jednou si vzal míč a probil se až do šance, kterou neproměnil. 6/10

Alexis Sánchez – Domácí debut pro novou sedmičku. Nikdo nebyl u míče tak často jako on. Pořád chtěl hrát, něco vymýšlet a útočit. Odehrál teprve třetí zápas, ale nebojí se své spoluhráče nabádat, aby hráli rychleji a nebáli se. S tím, že je v časté permanenci přichází i vyšší počet ztracených míčů, ale na rozdíl od některý spoluhráčů nehraje alibisticky pouze dozadu anebo na jistotu. Když ztratí míč okamžitě přepne a snaží se ho získat zpět, čímž dnes nakazil některé spoluhráče, což měl za následek i obrovské držení míče. Ano pravda né vždy se poctivě vrátil a namísto toho začal rozhazovat rukama. Domácí premiéru okořenil doraženou penaltou. 7/10 MOTM

Romelu Lukaku – V prvním poločase se do hry moc nedostával. Hlavně díky tomu, že ho spoluhráči vůbec nevyhledávali. Nebyli tam centry ani průnikové přihrávky za obranu do běhu. V tom druhém už přibylo centrů a po jednom z nich se gólově prosadil. Jinak se snažil a hrál dobře. 6/10

Střídající hráči

Paul Pogba – Na hřiště se dostal v 65. minutě. To už soupeř byl v těžké defenzívě a fyzicky nestíhal. Párkrát si pohrál s míčem, jednou vystřelil a zkusil několik dlouhých pasů. Snad si to v hlavě urovná a vrátí se k výkonům, které jsou jeho jménu hodné. 5/10

Marcus Rashford – Opět v roli střídajícího hráče. Dnes konečně na hřišti makal a snažil se. Jednou si míč pěkně předali s Martialem, čímž vytvořili šanci pro Alexise. V závěru zápasu se toho na hřišti už moc nedělo. 5/10

Anthony Martial – Podobně jako Pogba po špatném výkonu do zápasu zasáhl pouze z lavičky v 77. minutě. Moc času na to, aby něco stihnul, tak neměl. Nehodnocen

Týmový výkon

Po středečním výkonu bylo co napravovat. Jsem rád, že Mourinho se nebál a posadil Pogbu, Martiala, Younga i Jonesa. U posledně jmenovaného nechci křivdit, pokud je nějak zraněný. Toto je určitě dobré znamení pro všechny hráče, protože jestli někdo nepodá dobrý výkon, tak šanci dostane někdo jiný, tak aby každý o své místo bojoval! Věřme, že se hráči poučí a už tak nebude k vidění, to, co proti Tottenhamu. Ale zpět k dnešnímu zápasu. Soupeř byl jasně slabší, ale hlavně díky nám, protože jsme hráli a po ztrátě míče se nezasouvali dozadu, ale snažili se ho získat zpět. První poločas jsme sice dominovali, ale šance nepřicházeli, leč snahu hráčům nelze upřít, jen bylo třeba být trpělivý a počkat si. Důležitý první gól přišel naštěstí brzy po začátku druhého poločasu. Soupeř se k ničemu za celý zápas nedostal. Poté co se nám podařilo vstřelit druhý pojišťující branku se hráči uchýlili k údržbě výsledku v podstatě rezignovali na to naložit soupeři, který už totálně nestíhal. Prokázali jsme jim tak trochu milosrdenství. Důležitý bylo ale vyhrát, což se podařilo, čisté konto je bonus.

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com

Predchádzajúci článokMourinho: Klíčem k úspěchu byl McTominay
Ďalší článokReview: Manchester United – Huddersfield 2:0
babel.m
Volám sa Martin Bábel a som študentom teleinformatiky na VUT v Brne. Futbalu sa venujem odmalička a sledujem ho takisto od detstva. Manchestru United fandím približne odkedy v ňom začal žiariť Ronaldo. On bol tým hráčom, vďaka ktorému som začal sledovať zápasy United a v konečnom dôsledku som začal byť aj skutočným fanúšikom. Medzi mojich najobľúbenejších hráčov United patria Anthony Martial, Paul Pogba, Antonio Valencia, Chicharito, Cristiano Ronaldo, Paul Scholes a veľa ďalších.