28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Týmové novinky před zápasem s Huddersfieldem

José Mourinho se vyjádřil ke zranění Marouana Fellainiho, které si odnesl ze zápasu s Tottenhamem a vyloučil možnost, že by záložník nastoupil do sobotního zápasu s Huddersfieldem. A dále také k výročí Mnichovské tragédie, kde vyjádřil respekt a nabádá hráče k dobrému výkonu.

FELLAINIHO ZRANĚNÍ

Nemám žádné nové zprávy o jeho zranění – nechci vám dávat zprávy na základě prvních vyšetření, ale nevypadá to dobře. Má problém se stejným kolenem, které měl zraněné předtím, jen jiná oblast. Předtím šlo o vnitřní zranění, teď jde o vnější. Můžeme vyloučit že jde o přední křízové vazy [ACL] a nemá ani roztrženou jakoukoliv strukturu kolene – až tak daleko zranění nesahá. Musíme počkat ještě pár dni a uvidíme, ale proti Huddersfieldu je samozřejmě ze hry.  Je mi ho líto z osobního hlediska, ale také z hlediska týmu, protože je pro nás důležitý hráčem. Nemohu říct jestli bude chybět dva, tři, nebo čtyři týdny, ale přichází Liga mistrů a várka těžkých zápasů, takže ho budeme potřebovat.

BAILLY A IBRA

Již trénují na trávníku, ale zatím odděleně – nejsou v naší skupině, což znamená, že ani nejsou blízko návratu. Věřím ale, že až přijde období Liga mistrů, budou zpět.

ŠEDESÁTÉ VYŘOČÍ MNICHOVSKÉ TRAGÉDIE

Myslím, že by to mělo hráče ovlivnit – pozitivně samozřejmě. Pokud nás ze shora sledují, máme o důvod víc předvést skvělý výkon a reprezentovat barvy United v tom nejlepším světle. Ještě než jsem se stal manažerem Manchesteru United, jsem byl touto událostí hodně ovlivněn. Nebyl jsem samozřejmě ještě na světě, ale pak jsem o tom věděl vše. Reakce klubu po tragédii a to jak vždy ctí památku lidí je něco úžasného. Jde o jednu z nějvětších tragédií, ale zároveň je to klíčový moment klubové historie – Reakce, Síla, Sjednocení po této události. A jako manažera tohoto klubu se mě událost dotýká ještě více. Pro mě a pro hráče to zítra bude velký den. Musíme ukázat respekt, vášeň a oddanost klubu. Musíme vyjádřit respekt obětem a jejich pozůstalým rodinám. Musíme hrát tak dobře, abychom přinesli štěstí, přinesli radost, aby si lidé mohli společně užívat hru a současně projevovat veškerý respekt vůči lidem a jejich rodinám.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!