Mourinhova reakcia po víťazstve nad Huddersfieldom

49

José Mourinho cítil, že Manchester United si víťazstvo nad Huddersfieldom 2-0 plne zaslúžil, navyše v deň, keď si na Old Trafford pripomenuli 60. výročie obetí Mníchovského nešťastia.

Neustále sme kontrolovali hru

Myslím, že v prvom polčase sme mali skoro 80 percentné držanie lopty, ale žiadny gól. Keď idete do druhého polčasu za stavu 0-0, tak ste trochu pod tlakom, takže pre nás bolo dôležité v druhom polčase hru čo najskôr ukľudniť, hrať svoju hru a ísť priamo na bránu, keď máme takýchto útočných hráčov, ktorí sú lepší v prihrávkach a útočení v pohybe. V druhom polčase sme boli trocha viac intenzívnejší, loptu sme získavali rýchlejšie a potom aj prišiel prvý gól. Dokonca už za stavu 1-0 som cítil, že je po zápase, pretože sme mali veľkú kontrolu nad hrou. Takže si myslím, že to bol z našej strany solídny výkon, dokonca aj čo sa obrany týka, loptu sme získavali ďaleko od našej brány.

Rozbor gólu

Výborný tlak od Matiča, dobre podržal loptu, dobre odcentroval a potom, samozrejme výborný pohyb a zakončenie od Lukakua. Alexis mi skoro privodil infarkt, keď nedal penaltu, ale dôležité je, že loptu dorazil do brány a bol z toho druhý gól, ktorý ukončil zápas.

McTominayova prosba o penaltu v prvom polčase

Neviem, nepozeral som to v televízií. Možno áno, možno nie. Nepáčilo sa mi ako ich hráč [Van La Parra] predstieral, že bol zranený a potom zobral loptu – za to je minimálne žltá karta. Ale bojovali veľmi tvrdo, majú 24 bodov a každý ďalší bod je pre nich zlatý, keďže bojujú o body.

Alexis si užíval dynamiku hry

Alexis hral za nás tri zápasy, ale prvý krát na Old Trafford. No nechcem nikoho povyšovať nad ostatných, pretože máme skvelých útočníkov, máme Martiala a Rashforda, ktorí sú pripravení naskočiť do zápasu z lavičky. V budúcnosti bude pre nich oveľa ľahšie hrať spolu. Alexis si užíval dynamiku tímu. Je fantastický hráč, žiadna prima donna. Je to pokorný chlap, ktorý nezabúda na to, kde začínal. Som si istý, že keď hrával v Chile, tak hral na zvláštnych miestach a proti ťažkým súperom, takže je zvyknutý na hocičo.

Pogba bol milý chlapík

Rozhodnutie, kto kopne penaltu bolo medzi Alexisom a Paulom. Myslím, že sa Paul zachoval k nemu milo a pochopil, že je dôležité dať gól, tak ho nechal kopať tú penaltu. Nemyslím si, že to bol vysnený gól pre Alexisa – každý preferuje dať penaltu bez dorážky, ale ukázal jeho pozornosť na detail a jeho túžbu, takže pre mňa je to skvelé.

Vhodný výsledok venovaný Mníchovskému výročiu

Výsledok nemá žiadny vzťah s pamiatkou a rešpektom, ktorý všetci ukázali ľuďom, ktorí sú priamo alebo nepriamo zapojení do tejto udalosti. Myslím si, že je pekné hrať doma, vyhrať a zostať na pozícii, ktorá nie je našou ambíciou, ale je to pozícia v ktorej práve sme a ak na nej chceme zostať, musíme o ňu bojovať.

zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokTýmové novinky před zápasem s Huddersfieldem
Ďalší článokMourinho: Klíčem k úspěchu byl McTominay
Matthiass
O Manchester United som sa začal zaujímať ešte v detstve, od 2003, keď do klubu prišiel Cristiano Ronaldo. Bola to láska na prvý pohľad. Najlepší moment pre mňa bolo finále LM proti Chelsea na moskovských Luzhnikách. Najobľúbenejší hráči Edwin Van Der Sar, Cristiano Ronaldo a Paul Scholes.