Review: Tottenham – Manchester United 2:0

19

V 25. kole Premier League na seba narazili Kohúti proti Diablom na štadióne Wembley. Po veľmi slabom výkone a dvoch góloch z prvého polčasu sa z výhry radoval Tottenham v pomere 2:0.

V roku 2018 sa zatiaľ Diablom náramne darilo. Z 5 odohraných zápasov mali na konte 5 výhier, 12 vstrelených gólov a 0 inkasovaných gólov, čo je skvelá bilancia.

Juan Mata podpísal novú zmluvu do roku 2019, vďaka uplatneniu klauzuly o ročné predĺženie a Mourinho tak dal najavo, že s Juanom počíta. A počíta takisto aj s Fellainim, ktorý stále rokuje o novej zmluve.

Zápas skoro ani nezačal a United už inkasovali už v 11. sekunde zápasu z nohy Eriksena pri totálnom zlyhaní obrany 1:0. Diabli sa okamžite snažili odpovedať a v priebehu nasledujúcich minút si aj oni vytvorili tlak, z ktorého mohol padnúť gól. Tempo hry bolo vysoké a bolo vidieť, že v zápase ide o veľa. V 28. minúte predviedol perfektné zakončenie Phil Jones, škoda že do vlastnej siete a už z toho bol dvojgólový náskok Tottenhamu 2:0. Phil mohol loptu odkopnúť od brány ľavou nohou, ale vybral si pravú, ktorou prekonal len prizerajúceho sa De Geu. Vzápätí sa znížiť snažil individuálne Martial, ale jeho pokus skončil len na bočnej sieti. O pár minút neskôr sa mohla právom kopať penalta proti United po zákroku Valenciu, ale našťastie nebola odpískaná. V nasledujúcich minútach prevzali iniciatívu domáci a svojou aktivitou robili defenzíve United veľké problémy. Záloha bola vypojená z hry a prechod do útoku skoro ani neexistoval.

Mourinho trochu pozmenil posty v zostave a Martial sa posunul na jeho obľúbenú ľavú stranu. Tottenham začal podobne aktívne ako skončil v prvom polčase a bolo vidieť, že chcú pridať ďalší gól. V 56. minúte sa prebojoval Lukaku až do malého vápna, ale jeho strelu zlikvidoval kapitán domácich Lloris. V 63. minúte došlo k dvojitému striedaniu a na ihrisko prišiel Mata s Fellainim, naopak z ihriska sa porúčali Pogba s Lingardom. Tieto striedania zmenu nepriniesli a Tottenham si vypracoval dokonca ešte viac šancí, keďže Diabli prepadávali v strede poľa. Mourinho okamžite reagoval a poslal do hry Herreru za Fellainiho, ktorý možno utrpel menšie zranenie. Diabli pôsobili čím ďalej, tým odovzdanejšie a Tottenham ich prehrával na plnej čiare. Ako sa zápas chýlil ku koncu, tak sa priostrilo a pribudlo niekoľko nepekných zákrokov. Každopádne obraz hry bol stále rovnaký a Tottenham nedopustil, aby sa Diabli skórovali čo i len jeden gól.

Striedania

• 80´ Lamela  – Son
  • 88´ Sissoko  – Alli
  • 90´ Wanyama  – Dembele

Žlté karty: Dembele, Alli

Lavička: Fellaini, Herrera, Mata, Rashford, Rojo, Romero, Shaw

Striedania

• 63´ Fellaini  – Lingard
  • 63´ Mata  – Pogba
  • 70´ Herrera  – Fellaini

25

Ďalším súperom Diablov bude Huddersfield Town. Zápas sa odohrá v sobotu 3.2. o 16:00 na štadióne Old Trafford.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com