Hodnotenie: Tottenham Hotspur – Manchester United

80

Středeční noc byla zasvěcená velmi důležitému zápasu proti Tottenhamu ve Wembley. V lednu jsme vyhráli všechny své zápasy, minulé kolo jsme dotáhli City na 12 bodů a vypadalo to, že máme dobrou formu. Zapomněli jsme ji ale asi někde v Manchesteru. V dvanácté vteřině jsme prohrávali 1:0 a nezmohli jsme se na pořádnou odpověď až do konce zápasu.

Hodnotenie napísal redaktor Root.

De Gea – S góly mohl těžko něco udělat a pak na něj šlo pár nebezpečných střel, ale umístěné byly všechny buď přímo na něj a nebo těsně vedle branky. 5/10

Valencia – Jediný z obrané čtveřice, který snese přísnější měřítko. Dokonce si věřil na vyvážení míče mezi soupeřovými hráči a nedělal chyby. V 31. minutě jako poslední řešil skluzem osamoceného Alliho před De Geou a všichni jsme si oddechli, že rozhodčí nepískal penaltu. 5,5/10

Jones – Smolař dne. Přes pravou stranu, kde společně s Youngem působil, si Tottenham hlavně ze začátku dělal co chtěl. Pak si dal parádní a nešikovný vlastňák. Bylo to 2:0 a mentalita našeho týmu byla dole. Hlavně prvních 20 minut naši stopeři prostě nestíhali. 3/10

Smalling – I on měl dnes velké problémy s běhavým soupeřem. Rychlostně jsme dneska vůbec nestíhali a několikrát se stalo, že i když jsme měli blíž k míči, soupeř naše stopery prostě předběhl. 3/10

Young – Na levé straně vůbec nestíhal a měl podíl na obou inkasovaných gólech. Ani dopředu nic moc nepředvedl a Mourinho bude mít po dnešku jednodušší rozhodování, koho z dvojice Young/Shaw stavět do základu. 2,5/10

Matic – Záloha dnes byla snad ještě horší, než obrana. Matic si umí skvěle podržet míč a většinou i dobře rozehrát, ale jeho slabinou je rychlost a toho dnes soupeř hojně využíval. V 31. minutě namazal Tottenhamu do breaku a hasil až Valencia. 3/10

Pogba – Když ho Mourinho v 63. minutě střídal za Matu, koukal jsem na to s otevřenou pusou (bylo to snad poprvé, kdy byl střídán kvůli výkonu) a musel uznat, že Paul si to stažení ze hřiště opravdu zasloužil. Vůbec totiž nedokázal dominovat středu hřiště, jak jsme u něj zvyklí a nevyplňoval svůj prostor vedle Matice (jak jsme u něj také zvyklí), takže to soupeři hodně ulehčoval. Pamatuju si snad jen dva dobré momenty, kdy na začátku vyslal do šance Lingarda a pak jeden dlouhý pas na Romela. Kromě toho měl velký podíl i na druhém gólu, protože jeho prostor musel krýt Smalling a tak se Young stáhnul k Jonesovi a vznikla velká díra na naší levé straně. Znovu se ukázalo, že proti těžším soupeřům potřebuje hrát v rozestavení 4-3-3. 2,5/10

Martial – V prvním poločase hrál svou horší, pravou, stranu a dostal se k jedné dobré střele a když si několikrát seběhnul k Alexisovi na levo, dobře kombinovali do nadějných protiútoků z kterých ale nakonec nic nebylo. Jinak byl docela vypojený ze hry. V druhém poločase se přesunul na svou oblíbenou stranu a Alexise posunul na střed. Měl pár nadějných příležitostí, ale vždycky si s ním hráči soupeře poradili. Dnes to nebyl ani jeho den. 3,5/10

Lingard – Patřil k tomu lepšímu, ale svou šanci neproměnil a ani to nebyl ten Jesse, který nám v lednu vyhrával zápasy. V 63. minutě střídán Fellainim. 4/10

Sanchez – Snad jediný hráč v poli, který si uvědomoval, za jaký klub hraje. Pro něj je tohle ale standardní výkon a nenechal se rozhodit ani několika zákeřnými fauly od soupeře. Vyzdvihnul bych jeho dlouhý sprint a skvělý skluz, kterým pomohl ubránit nadějnou akci Alliho a založil tak protiútok. V druhém poločase nastupoval na pozici CAM, která mu ale tolik neseděla. Jsem zvědavý, kde se jeho pozice nakonec ustálí, protože jak Martial, tak Alexis prostě tu levou stranu hrají mnohem lépe. 5,5/10

Lukaku – Jako vždycky bojoval a několikrát se díky tomu dostal do nečekané šance. Třeba v šestnácté minutě ji ale trestuhodně zahodil, když chtěl patičkou přihrávat a vůbec se mu to nepovedlo. Po Pogbově dlouhém pasu tvrdě z úhlu vystřelil na Llorise, ale ten si poradil. Záloha mu toho moc ale nevypracovala. 4/10

Marouane Fellaini – Přišel na hřiště změnit obraz hry a možná i disciplinovaněji bránit na pozici Pogby, ale po pár minutách se zranil. Nehodnocen

Juan Mata – Střídal společně s Fellainim v 63. minutě a tempo zápasu na něj bylo příliš. Nepřinesl do naší hry vůbec nic a za půl hodinu, co byl na hřišti, jsme si nevytvořili jedinou šanci. 3/10

Ander Herrera – Na střídačce už byl připraven Rashford, ale po zranění Fellainiho musel na hřiště Herrera. Bylo dvacet minut do konce zápasu, ale ten se už jen dohrával. Je hodně názorů, že měl hrát od začátku, abychom nemuseli spoléhat při bránění na Pogbu. 4/10

Týmový výkon: Dneska to byl od prvních vteřin průšvih. Soupeř nás aktivitou, bojovností i soustředěním totálně přehrával. To se stává. Po dvaceti minutách už jejich tlak polevil a měli jsme pár náznaků dobrých šancí, které jsme ale nedotáhli do konce. Pak jsme si dali vlastňák. Prohrávat 2:0 je v takhle velkém zápase noční můra, ale pořád nám zbývalo něco přes hodinu na to, abychom změnily obraz hry. Nestalo se a to, že největší bojovnost předvedl hráč, který je u nás teprve pár dní. Po prvním střídání, v 63. minutě, jsme už snad ani nevystřelili na bránu. To je na dnešním výkonu to nejsmutnější. Celkem na vytvořené jsme prohráli 17:4. Tohle nebyl výkon hodný Manchesteru United.

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com

Predchádzajúci článokReview: Tottenham – Manchester United 2:0
Ďalší článokYoung: S utkáním nejsme spokojeni