Review: Yeovil Town – Manchester United 0:4

Manchester United čelil vo 4. kole FA Cupu štvrtoligovému Yeovil Town na jeho ihrisku. Zápas sa skončil podľa očakávaní výhrou Diablov v pomere 0:4.

Asi najskloňovanejšie meno v posledných týždňoch bol Alexis Sanchez, ktorý bol zároveň nominovaný na tento zápas a bola šanca, že nastúpi a tak sa aj stalo. Fanúšikov tiež potešil aj návrat kapitána Carricka a takisto sa na súpiske ocitol mladý talent Angelo Gomes.

Mourinho oslavoval svoj 100. zápas ako manažér United, svoje 55. narodeniny a podpis nového kontraktu.

Štadión Huish Park má kapacitu len 9565 miest a aj vďaka počasiu bol miestami terén katastrofálny, no aj v tom je čaro FA Cupu.

Prvé ohrozenie brány prišlo nečakane zo strany domácich, keď v 7. minúte musel zakročiť Romero proti Grayovi. Bolo to spôsobené najmä tým, že hráči Yeovilu boli na začiatku v „eufórii“ a bolo vidno, že je to ich najväčší zápas sezóny. Každopádne to nič nemenilo na fakte, že v 20. minúte svietila 0 pri strelách Manchestru United. Prvá šanca Diablov prišla v 24. minúte, keď strieľal zvnútra 16tky McTominay, ale jeho pokus brankár stihol vytesniť mimo. V 30. minúte si loptu z priameho kopu postavila nová posila Alexis Sanchez, ale jeho pokus skončil len v náručí brankára. Postupom času upadala počiatočná eufória hráčov Yeovilu a United prevziali iniciatívu a hra sa odohrávala prevažne na súperovej polovici. V 41. minúte skoro zo stratenej situácie dokázal Rashford svojou bojovnosťou vydolovať z minima maximum a po menšom zmätku v obrane domácich poslal Diablov do vedenia 0:1. Gól bol zároveň poslednou udalosťou, ktorá sa v prvom polčase udiala a tak si Diabli do šatne odvážali jednogólový náskok.

Začiatkom druhého polčasu sa Rashford preštrikoval obranou súpera, ale druhý gól z toho nebol.  V 59. minúte bol opäť vzruch v domácej 16tke po sérii centrov, ale Diabli z toho nevyťažili nič. To ale neplatilo o pár minút neskôr, keď United predviedli skvelý protiútok z obranného rohového kopu. Na polovici ihriska udržal loptu Mata, posunul ju Alexisovi, ten ju dopravil až pred 16tku a asistoval Herrerovi, ktorý z ľavej strany skóroval 0:2. V 64. minúte bol už náskok skoro trojgólový, keďže po presnom centri Darmiana skóroval Mata, ale jeho gól rozhodcovia kvôli offsidu neuznali. Mata zároveň dohral a bol vystriedaný Lukakuom. V 72. minúte striedal aj Alexis Sanchez aj vďaka menšiemu zraneniu, ktoré utrpel v jednom zo súbojov a na jeho miesto prišiel Lingard. Hra bola prevažne v réžii hráčov v červenom a sem tam prišla nejaká šanca, ale tempo hry postupne upadalo. Posledným striedaným hráčom bol v 88. minúte Rashford, ktorého nahradil mladučký Angelo Gomes. Angel mohol prísť už skôr a nielen na záverečné minúty. Svoje umenie predviedol okamžite po príchode, keď predribloval okolo obrancov a zakončil len do bočnej siete. O minútu neskôr sa presadil Lingard, po sóle a presnej strele zvýšil stav stretnutia na 0:3. Napokon ešte v poslednej minúte zápasu po skvelej práci a výlete Roja strelil gól Lukaku a spečatil tak stav stretnutia na 0:4.

Striedania

• 56´ Browne  – Bird
  • 69´ Fisher  – Green
  • 83´ Smith  – Wing

Žlté karty: Zoko, Smith, Sowunmi

Lavička: Gomes, Lingard, Lukaku, Matic, Pereira, Smalling, Young

Striedania

• 65´ Lukaku  – Mata
  • 72´ Lingard  – Sanchez
  • 88´ Gomes  – Rashford

21

V ďalšom zápase sa vraciame späť do Premier League, kde si Diabli zmerajú sily s Tottenhamom. Zápas sa odohrá v stredu 31.1. o 21:00 SEČ vo Wembley.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com