Hodnotenie: Yeovil Town – Manchester United

V posledních zápasech jsme se opět vrátili na vítěznou vlnu, a i dnes s neočekávalo nic jiného. 4. kolo FA Cupu nám přineslo soupeře až ze čtvrté nejvyšší soutěže Yeovil Town. Po nepřesvědčivém začátku zápasu, kdy jsme klidně mohli prohrávat se nám nakonec podařilo zvítězit „klasickým“ poměrem této sezony 4:0 a můžeme se těšit na 5. kolo.

Hodnotenie napísal redaktor luisnani1017

Sergio Romero – Bez práce rozhodně nebyl. Zejména ze začátku spíše jeho pozornost ověřili domácí několika slabšími střelami se kterými neměl problém. Postupem času měl práce méně, když jeho spoluhráči v poli kontrolovali hru a soupeři nepůjčovali míč. 6/10

Matteo Darmian – V poslední době příliš nenastupoval, a tak dostal příležitost vybojovat si více minut na hřišti v nadcházejících zápasech. V obraně jistotou neoplýval, několikrát se nechal obejít. Dopředu to bylo klasicky jedno velké nic, když se dostal k centru, tak míč odevzdal. Avšak, připsal si asistenci u třetího gólu z autového vhazování. 4/10

Victor Lindelof – Ze začátku zápasu naše obrana nepůsobila nejlepším dojmem. Yeovil se dostal k několika ohrožení Romerovi brány, a to zejména ze standardních situací, kde Victor a spol. nevyhrávali souboje. Jinak se snažil míče rozehrávat a zbytečně se jich nezbavoval. 5/10

Marcos Rojo – V prvních dvaceti minutách několikrát zbytečně odkopl balon naslepo dopředu aniž by byl pod větším tlakem. Poté své nákopy přeměnil na dlouhé pasy, které směřoval zejména na Alexise, a to už bylo lepší, protože se s tím dalo něco udělat. Podobně jako celá obrana v prvním poločase byla jeho defenzivní činnost vlažná. V nastaveném čase druhého poločasu se vydal na výlet, jenž zakončil asistencí na čtvrtou branku. 5/10

Luke Shaw – Na to že bojuje o místo v sestavě s Ashleym Youngem, mě jeho výkon nikterak nenadchl. Spíše to odchodil. V prvním poločase se u standardky nechal předskočit domácím stoperem a byla z toho šance. Dopředu to na jeho poměry bylo slabé, chyběla větší aktivita a podpora pro Alexise, který svým pohybem směrem od čáry do středu hřiště vytvářel na levé straně dostatek prostoru. 5/10

Ander Herrera – V lize nastupuje sporadicky, hlavně z lavičky, tak se dnes mohl vyhrát. Stejně jako Rojo se v úvodu zbytečně zbavoval míče místo toho, aby ho rozehrál a vytvořil územní převahu. Jinak si odehrál své, odebral nebo zachytil několik balonů a navrch přidal druhý uklidňující branku. 6/10

Michael Carrick – Nastoupil po dlouhé době, jeho zdravotní problémy netřeba připomínat. V jeho věku a nerozehranosti od něj nelze čekat super výkony, ale pozičně si to odehraje. Neobratnost nahradí právě dobrou poziční hrou. Působil před stoperskou dvojící a rozdával přihrávky na útočné hráče. Nic nezkazil, nic nevymyslel. 5/10

Scott McTominay – Velká naděje z naší vlastní produkce. Snad jeden z nejaktivnějších hráčů. Na útočné polovině se neustále nabízel pro přihrávku, zabíhal si do volných prostorů za obranu a snažil se něco vymyslet, a přitom nezapomínal na defenzivní činnost, vracel se a vybojoval spoustu míčů. Více šancí si určitě zaslouží. 7/10

Juan Mata – Přijde mi, že Juan hraje pokaždé to stejné. Po hřišti se snaží běhat, jenže často není tak vidět, jako tomu bylo dnes. Chtělo by to více kreativních přihrávek dopředu. 5/10

Alexis Sánchez – Velký debut nové magické sedmičky v týmu. Ještě chvíli určitě potrvá, než si sedne souhra se spoluhráči, ale už dnes jsme mohli vidět jeho fotbalový um. U balonu byl opravdu často, pořád se nabízel a neustále chtěl hrát. Sice zrovna nemálo přihrávek pokazil, ale omegou je 6 vytvořených šancí! Asistenci na první branku ve statistikách nebude mít, jenže byl to právě Alexis, kdo krásnou nahrávkou vyslal vstříc ke gólu Rashforda. U druhého mu však pomyslné „áčko“ nikdo nevezme. Po rychlém brejku parádně potáhl míč, a ještě lepší nahrávkou našel Herreru. Dostal také dosti nakopáno, proto byl raději v 72. minutě vystřídán. 8/10 MOTM

Marcus Rashford – Dostal příležitost na hrotu, kam nikoho prakticky nepouští Lukaku a zahrál dobře. Pohybem si žádal míče za obranu a aktivně napadal soupeřovi obránce. Po ohromné chybě jednoho z domácích obránců vstřelil úvodní branku. Ve druhém poločase se objevil v jedné velké šanci, kterou neproměnil. 6/10

Střídající hráči

Romelu Lukaku – Nahradil v 65. minutě Matu a postavil se na hrot. Za slabší půl hodinku si stihl zahrát, aniž by se příliš unavil a v nastaveném čase přidal čtvrtou branku. 6/10

Jesse Lingard – V 72. minutě vystřídal Alexise a do zápasu zapadl prakticky ihned.  Jesse je prostě aktuálně ve formě a snad to bude pokračovat. Proti očividně fyzicky unavenému soupeři vytvořil šanci pro Rashforda a následně si po individuální akci připsal gól. 6/10

Angel Gomes – Nastoupil na posledních 5 minut. Po nástupu mu trvalo asi 10 vteřin a objevil se ve velké příležitosti. Nehodnocen.

Týmové hodnocení

Super výkon to rozhodně nebyl. První poločas byl spíš pochoďák. V obraně to párkrát zavánělo obdrženou branku, jelikož obránci působili laxně. Když se dal míč na zem a snažili jsme se hrát, především přes Alexise, tak to bylo o něčem jiném. Klid na kopačky nám určitě přidal darovaný gól na 0:1. Ve druhém poločase se výkon zlepšil. Obrana už byla jistější a soupeř hlavně odešel fyzicky. Hráči se nepředřeli, nikdo se nezranil na tom těžkém terénu, vstřelili jsme čtyři branky a postoupili do dalšího kola. 4/10

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com

Preview: Valencia – Manchester United