Boss po postupe v FA Cupe

36

José Mourinho pochválil svojich zverencov po profesionálom výkone v 4. kole FA Cupu. Manchester United si vonku poradil s tímom Yeovil Town presvedčivo, 0:4.

Zvládnuté stretnutie

Bolo to profesionálne predstavenie. Niektorí  hráči už mali s týmto zápasom skúsenosti, keď sem prišili pred pár rokmi. Vedeli, že to bude zložité, kým nestrelíme prvý gól. Ak by strelili prvý gól oni, bolo by to ešte zložitejšie. Prvý polčas bol ťažší, súper bol dobre organizovaný. V druhom polčase pri vedení 1:0 sme už nachádzali medzery, ktoré tam neboli v prvom polčase. Potom prišiel druhý gól a to rozhodlo.

Alexisov debut

Som veľmi šťastný. Myslím, že to nie je pre nikoho žiadne prekvapenie. Po troch rokoch, ktoré v Premier League odohral vie každý, kto Alexis je. Je to hráč, pri ktorom nemusíte myslieť na adaptáciu na anglický futbal. Je to fantastický futbalista a ukazoval to posledné tri roky v Anglicku a posledné tri dni, keď trénoval s nami. Je pre nás skvelou posilou. Všetci sme šťastní, že prišiel. Dobrí hráči si prajú dobrých hráčov a Alexis je pre nás fantastický. Mnohí sa pýtajú, kto pôjde z kola von. Kde bude hrať? Nie je to o tom. Pre nás je podstatné, že máme skvelú skupinu útočníkov a on je jedným z ďalších s trochou zrelosti a skúsenosti. Som s ním vážne spokojný.

Potreboval Alexis zápasové zaťaženie?

Myslím, že potreboval hrať. Za Arsenal nehral v posledných dvoch či troch zápasoch. Jeho tréning taktiež nebol dobrý, keďže bol hlavou napoly v Londýne a napoly v Manchestri. Potreboval poriadne trénovať a hrať. Nebol som si istý, či mu dám 90 minút, chcel som aby hral tak 60,70. Bolo to dobré, pretože hráči sa začnú chápať.

Správny prístup

Myslím, že som odviedol dobrú prácu v tom, že som hráčom povedal aby boli pripravení na ťažký zápas. Niekedy v takýchto zápasoch stratia najlepší hráči hlavy. Stratia balans a sú za to potrestaní. Chápem, že rozhodca nechcel vytiahnuť červenú kartu [za zákrok Nathana Smitha na Alexisa]. Bol to pre nich špeciálny deň a ak by hrali desiati proti jedenástim v tom momente, pravdepodobne by to bol koniec hry. My ale milujeme FA Cup. Milujeme prichádzať na tieto štadióny, ale hráči potrebujú byť chránení.  Našťastie je Alexis tvrdý chlapík, má dobrú mentalitu. Som s jeho dnešným výkonom spokojný.

Návrat kapitána

Je skvelé mať späť Michaela. Je smutné pomyslieť na to, že v máji jeho kariéra končí. Na druhej strane však budem mať fantastického asistenta. Chcem mu pomôcť zlepšiť sa. Bude škoda stratiť hráča, ktorý robí na ihrisku všetko dobre.

Pochvala pre Gomesa

Lakomý Gomes! Chcel streliť gól. Ale je to samozrejme normálne. Je to pre neho len dobré. Minulý rok zažil svoj debut a teraz s nami trénoval znova. Je veľmi mladý ale má sebavedomie a kvalitu. Som za toho chlapca rád.