Mourinho ohledně pozice Sáncheze

24

Boss v tiskové konferenci před následujícím utkáním s Yeovilem poodkryl své záměry s novou posilou Alexisem Sánchezem.

Že čilský reprezentant bude členem týmu pro následující utkání, se už ví, a tak portugalský manažer musel čelit otázkám o jeho herním vytížení, respektive pozici, na níž jej hodlá využívat. Na ty boss odpověděl následovně:

Kdekoliv v útoku. Znám ho mnoho let. Znám jej z Itálie, kde hrál za Udine a já trénoval Inter. Znám jej ze Španělska, kde hrál za Barcelonu a já trénoval Real. Znám jej tady z Anglie, kde já trénoval Chelsea a Manchester United a on hrál za Arsenal. Naše kariéry jsou tedy prostoupeny stejnými zeměmi, takže jej znám velmi dobře. Viděl jsem jej hrát napravo, nalevo, jako středového útočníka, či podhrot. Tohle všechno jsou jeho pozice.

Viděl jsem ho hrát v odlišných systémech a odlišných filozofiích různých manažerů. Viděl jsem, jak sbírá úspěchy v každé krajině bez ohledu na manažera, pod nímž hrál. Pro jeho univerzálnost je víc než jen hráč. Jak jsem řekl, dokáže hrát až na čtyřech pozicích v útoku.

Nyní má manažer Mourinho k dispozici pět útočníků přičemž skórovat dokáží i záložníci jako Paul Pogba či Jesse Lingard.

Právě teď máme pět ofenzivních hráčů – Mata, Rashford, Lukaku, Martial a Alexis. Je to skvělé jak pro mě, tak i pro tým. Pokud budou jeden den na lavičce náhradníků a nebude se jim to líbit, budu přesto spokojený.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokOficiálne: Mourinho predĺžil kontrakt s United
Ďalší článokPREVIEW: Yeovil Town – Manchester United
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!