05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

De Gea nejlepší v Evropě

David De Gea v této sezoně znovu dokazuje, že je neoprávněně opomíjen jako nejlepší brankář světa. Španělská reprezentační jednička opět předvádí konzistentní výkony a nevídanými zákroky udivuje fotbalový svět.

Vzestup gólmana Davida De Gey od svého přestupu k United v roce 2011 je v podstatě bezprecedentní. Od vyzáblého a často kritizovaného kluka k naprosté světové hvězdě, která se již dnes vyrovná legendám Schmeichelovi a van der Sarovi.

Dnes je mu 27 a mezi střelci v Anglii je uznávám jako číslo jedna. Všechny zaujal především svým vystoupení na Emirates Stadium, kdy výkonem na hranici geniality pomohl United k důležitému vítězství 3:1. Arsenal přes drtivou převahu nedokázal španělského gólmana překonat více než jednou a ten si po právu odnesl cenu pro hráče zápasu.

Se čtrnácti čistými konty je nejlepším brankářem napříč nejuznávanějšími soutěžemi v Evropě. To je důvod, proč je neustále spojován s přestupem do Realu Madrid. Los Blancos vidí ve španělském reprezentantovi ideální náhradu za Keylora Navase, který v této sezoně nepodává výkony hodné jedničky královského klubu. Rudí ďáblové jsou proto připraveni De Gegovi nabídnout lepší smlouvu a udržet ho na Old Trafford i v dalších sezonách.

Zdroj:www.90min.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!