04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Proč se United dočkali čilského fotbalisty až nyní?

Alexis Sanchez se s největší pravděpodobností již v následujícím utkání s Yeovillem Town stane prvním čilským fotbalistou, který oblékne dres v soutěžním utkání.

Přitom nescházelo mnoho a tento titul mohli získat už jiní fotbalisté. Konkrétně pak Marcelo Salas, Danto Poli, či Angelo Henriquez. K možnému přestupu prvně jmenovaného se pak Sir Alex Ferguson v roce 2012 vyjádřil následovně:

Měli jsme zájem o Marcela Salase. Sledoval jsem jej. Zaúkoloval jsem tehdy Briana Kida (asistenta), aby se na něj šel podívat a on se pak vrátil, abych jej sám viděl na vlastní oči. Hráli tenkrát na Mistrovství světa proti Bolívii, ale mi se tehdy moc nezamlouval. Nebyl to, co jsem hledal. Nakonec odešel do Lazia, kde se vážně zranil, což poznamenalo jeho kariéru. Pak se mu ale i podařilo vstřelit dvě branky na Wembley proti Anglii.

Dante Poli byl druhým hráčem, který měl do United nakročeno. Odehrál dokonce i několik přátelských utkání, avšak prosadit se mu nakonec nepodařilo. Tehdy jednadvacetiletý obránce byl na v United na předsezónním testování (1997/98), při němž například na lavičce náhradníků sledoval remízové utkání se Slavií Praha (2:2) nebo již v základní sestavě odehrál zápas proti Interu Milan.

Alex Ferguson mi tehdy říkal, ať hraji na pozici levého stopera. Musel jsem tak hlídat Maurizia Ganze, Nikolu Bertiho, či Javiera Zanettiho. Hodně jsem se zapojoval do hry, protože Peter Schmeichel mi několikrát přihrál míč s cílem vyvezení jej. Málem jsem i skóroval – hlavou z rohu. Byla to sranda!

Jeden z posledních nákupů Sira Alexe Fergusona pak byl Angelo Henriquez, jež přišel v roce 2012. Bohužel ani on nezasáhl do soutěžního utkání. K tomuto případu se boss vyjádřil následovně:

Skautovali jsme jej od čtrnácti let. A když dovršil osmnácti let, mohli jsme jej podepsat. A měli jsme štěstí, protože Čile zrovna hrála šampionát do dvaceti let. Sledovali jsme všechny utkání a říkali jsme si, že jej musíme podepsat. Je rychlý a dobrý zakončovatel. Na osmnáctiletého kluka měl také velká ramena a byl silný.

Ani jemu se však, jak už bylo řečeno, do soutěžního utkání zasáhnout nepovedlo, a tak se stále čeká na prvního čilského fotbalistu, který tento titul získá.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!