05/03/2021

U18: Stoke City – United 2:4

Mladíci Manchesteru United U18 vyhráli ve 13. kole Premier League skupiny North U18 nad mladíky Stoke City 4:2 a posunuli se na první místo v ligové tabulce.

Do první vážnější šance utkání, které se hrálo za lehkého sněžení, se v 18. minutě utkání dostal Nishan Burkart, který zkoušel překvapit domácího brankáře Mitchella Allena, ale marně. O chvíli později neuspěl ani David Levitt střelou z dálky. V 33. minutě utkání se mladíci United konečně dočkali. Burkart přihrál Millenu Baarsovi a ten střelou z úhlu překonal Allena v brance Stoke City – 0:1. Manchester United byl nadále v utkání aktivnějším a lepším týmem a před koncem prvního poločasu se dočkal další vstřelené branky. V 45. minutě utkání Aidan Barlow vybídl ke skórování Burkarta, který nezaváhal – 0:2.

V úvodu druhého poločasu se domácím hráčům podařilo snížit. V 50. minutě utkání si na rohový kop Venancia Da Silvy naběhl Krisztofer Szereto a překonal Alexe Fojtíčka v brance United – 1:2. Manchester United si pokoušel vzít dvoubrankové vedení zpátky, ale Tahith Chong ani Baars neskórovali. Hostující hráči se dočkali až v 85. minutě utkání a to když střídající Largie Ramazani využil centr Ethana Lairda a střelou z první prostřelil brankáře Allena – 1:3. V 88. minutě se po nepříliš povedeném odkopu domácího brankáře dostal do obrovské šance další střídající hráč, Mason Greenwood, pro kterého nebyl problém dopravit míč do sítě – 1:4. Konečnou podobu výsledku dal v 90. minutě utkání Szereto, který proměnil pokutový kop po faulu Maxe Dunne – 2:4.

Svěřenci Kierana McKenny zvítězili přesvědčivě 4:2 a díky třem získaným bodům se posunuli na první místo v ligové tabulce.