Review: Burnley – Manchester United 0:1

Ve 24. kole jsme zajížděli na půdu velmi nepříjemného protivníka Burnley. Manchester United nepodal nejlepší výkon, ale díky brance Anthonyho Martiala si připisuje do tabulky další tři body. Aktuálně máme tedy čtyři výhry v řade z toho jedna v FA Cupu, a navíc pět čistých kont ve stejném počtu zápasů.

Zdá se, že Red Devils opět nabírají formu, když v posledních třech zápasech vyhráli, a navíc pokaždé s čistým štítem a po dobrém výkonu. Celý týden se neřešilo nic jiného než výměna Alexise za Mkhitaryana. Henrikh logicky chyběl v nominaci na zápas, jelikož si momentálně rozhoduje, zda svolí k odchodu do Arsenalu. Jinak Mourinhovi chyběl jen zraněný Bailly, Ibrahimovič a Blind, jež utžil menší zranění během tréninku. Oproti utkání se Stoke se udála jedna změna. Ashley Young nahradil ne levé straně obrany Luka Shawa. Domácí manažer Sean Dyche postrádal pětici marodů – Heaton, Brady, Walters, Ward a Wood. Úvodní hvizd v 16:00 obstaral Mike Dean.

Úvod zápasu na Turf Moor přinesl nezáživný povětšinou ve středu hřiště odehrávající se fotbal. Domácí se spoléhali především na dlouhé nákopy, jejichž adresátem byl Ashley Barnes. United jako by se přizpůsobili a také začali nakopávat, ale na nikoho a často to byl pouze odevzdaný míč. Pohybem se několikrát nabízel Paul Pogba a snažil se hru rozpohybovat, ale k výraznějšímu ohrožení brány Burnley to nevedlo. První opravdu gólem zavánějící moment se datuje do 42. minuty. Ashley Young nasadil u pomezní čáry jesličky soupeři a namířil si to do vápna, z úhlu vyslal obstřel na zadní tyč bohužel vedle. První poločas tedy skončil bez branek.

Dějství číslo dvě začalo obdobně jako tomu bylo u prvního. To se záhy, ale změnilo. V 54. minutě Lukaku vyhrál obtížný souboj s domácím stoperem Benem Mee a vyrazil kupředu, balon si zasekl a parádní křižnou nahrávkou našel již přímo ve vápně Anthonyho Martiala, jenž měl za úkol pouze trefit míč do brány, a to se o břevno povedlo 0:1. Vedení Red Devils mohlo vydržet pouhé tři minuty. K trestnému kopu zpoza vápna se postavil Gudmundsson a orazítkoval břevno svatyně Davida De Gey. Zápas nabral na obrátkách a domácí se hnali za vyrovnáním. V 70. minutě chtěl vyvézt míč Lukaku, ale o balon přišel a aktivní Islanďan Gudmundsson servíroval gólovou přihrávku do vápna, kde na poslední chvíli před Barnesem zasáhl Smalling. Pár chvil na to si vzal na vlastní polovině míč Pogba a přesprintoval takřka celé hřiště až do situace tři na jednoho. Mohl si vybrat komu přihraje na gól, jestli Martialovi nebo Lukakovi. Bohužel Pogba nesmyslně zvolil střelu, která trefila jediného možného obránce. V závěru Burnley mohutně nakopávali míče do vápna se snahou vstřelit vyrovnávací branku. Manchester měl několik skvělých příležitostí zápas zabít, ale stejně jako proti Leicesteru jsme nepochopitelně nebyli schopni vstřelit druhý gól. Naštěstí jsme ustáli tlak a vybojovali tři body do tabulky.

Pozitiva

• Důležité tři body proti nepříjemnému soupeři
  • Vyzdvihl bych dvojici Smalling – Jones, kteří to dnes neměli jednoduchý proti nepříjemným nákopům a důrazu domácích, hlavně díky nim si De Gea a United připisují další čisté konto

Střídání

• 81´ NKoudou – Arfield
  • 81´ Vokes  – Hendrick
  • 89´ Wells  – Barnes ↓

Žluté karty: Mee, Bardsley, Defour

Lavička: Romero, Shaw, Rojo, McTominay, Fellaini, Herrera, Rashford

Střídání

• 72´ Fellaini ↑ – Mata ↓
  • 80´ Rashford ↑ – Lingard ↓
  • 90+4´ Herrera  – Martial

13

Příští týden se o slovo opět přihlásí slavný FA Cup. Manchester United zavítá ve 4. kole na půdu Yeovil Town, který působí až ve čtvrté nejvyšší anglické soutěži. Zápas se odehraje v pátek 26. ledna ve 20:55 SEČ.

Zdroje: fctables.comm, whoscored.com, buildlineup.com

Preview: Valencia – Manchester United