Hodnotenie: Burnley – Manchester United

60

Manchester United sa v 24. kole stretol s Burnley na ich ihrisku. Zápas nebol moc atraktívny pre oko diváka, ale nakoniec priniesol výhru Diablov v pomere 0:1.

David De Gea – Naša jednotka v tomto zápase moc práve nemala. De Gea čelil dvom strelám na bránu, ale ani jedna nemohla mu nemohla narobiť problémy. V rozohrávke vyložene neurobil žiadnu chybu, ale pár krát svojím nákopom nenašiel vôbec nikoho v červenom. Dôležité je udržané čisté konto, za čo ale vďačí skvelej obrane. 6/10

Antonio Valencia (C) – Antonio si smerom dozadu počínal skvele, vybojoval veľa lôpt a dobre čítal hru. Smerom dopredu to bolo hrošie aj vďaka taktike. Útok moc nepodporoval, hoci na to mal obrovský priestor, pretože Mata sa sťahoval do stredu ihriska. 5,5/10

Chris Smalling – Na začiatku zápasu sa dopustil drobných chýb v odkopoch, ale postupom času na ne nechal zabudnúť svojim skvelým defenzívnym výkonom. Vyhral neuveriteľných 14 hlavičkových súbojov a má výrazný podiel na udržanom čistom konte, pretože útočníkov súpera do ničoho nepustil. Smerom dopredu nič nekomplikoval a posúval loptu do zálohy. 7/10

Phil Jones – Zatiaľ čo o hlavičkové súboje sa staral najmä jeho kolega, Phil riešil všetko ostatné. Predviedol výborný obranný sklz na začiatku zápasu, ktorým znemožnil zakončenie. Raz si síce nechal si újsť Barnesa pri rýchlej rozohrávke domácich, ale to bola jediná chybička v defenzíve, ktorej sa Phil dopustil. Predviedol pár dobrých prerušení akcií súpera a raz dokonca sám vyviezol loptu a založil útok. 7/10

Ashley Young – Navrátilec po treste sa rozbiehal pomaly. Najmä jeho prvé pokusy o center skončili neúspešne. Postupom času to bolo lepšie a na konci prvého polčasu prešiel pekne cez dvoch protihráčov, ale jeho strela nenašla bránu. Young zaznamenal najviac odobratí lôpt a to konkrétne 5 a 3 krát prerušil akciu súpera. 6/10

Nemanja Matic – Srb opäť predviedol svoj štandardný výkon v defenzívnej činnosti – dobre držal stred poľa a priestor pred stopérmi. Zapájal sa do kombinácie a snažil sa zakladať útoky z vlastnej polovice, čo sa mu nie vždy darilo. Ukázal ako vždy kľud na lopte a prehľad v hre, no podobne ako väčšina jeho spoluhráčov toho smerom dopredu moc neukázal. 5,5/10

Paul Pogba – Jeden z mála hráčov, ktorý sa počas celého zápasu ponúkal spoluhráčom na prihrávku. Bolo to vidieť najmä v prvom polčase, keď dostal niekoľko lôpt na ľavé krídlo. Občas si mohol prihrávkou pomôcť a situácia sa mohla skončiť gólom o čom svedčia 3 zablokované strely zo 4 možných. Zaznamenal najviac pokusov o dribling (4) a všetky mu vyšli. Smerom dopredu, tak ako u vsšetkých spolhráčov to mohlo byť lepšie.   6,5/10

Juan Mata – Juan sa snažil vytvárať šance pre svojich spoluhráčov, ale veľa krát nemal komu prihrať a tak len posunul loptu dozadu. Mata sa nedržal len na svojom pravom krídle, ale zbiehal do stredu ihriska ako sme u neho zvyknutí. Predviedol efektnú pätičku v prvom polčase, ale to bolo z jeho strany všetko. A preto bol v druhom polčase vystriedaný Fellainim. Nič nepokazil, nič nevytvoril. 4/10

Jesse Lingard – Lingardovi sa v tomto zápase nedarilo až tak ako v predchádzajúcich. Zapájal sa do medzihry, ale nič v podstate nevymyslel. Tesne pred svojim vystriedaním Rashfordom mal veľkú šancu, ale trvalo mu to tak dlho, že ho protihráč stihol zablokovať. Čo sa Linagrodvi dnes nedarilo v ofenzíve, vynahradzoval v defenzíve, keď sa niekoľko krát poctivo vrátil a dokonca odzbrojil súpera, čo sa často u podhrotových hráčov nevidí. Žiaľ bola to jediná vec, ktorá sa dá na jeho výkone vyzdvihnúť a preto podobne ako Mata bol stiahnutý dolu. 4,5/10

Anthony Martial – Mal pomalší štart do zápasu a vyzeral ako neprebudený, ale postupne sa do toho dostával. Ku koncu prvého polčasu si pekne vymenil loptu s Pogbom a bola z toho dovtedy najvážnejšia šanca Diablov. V 53. minúte dostal prihrávku od Lukakua do 16tky a skvelou strelou k tyči od brvna strelil jediný gól Diablov. Podobne ako Pogba, mohol niektoré situácie riešiť prihrávkou a uľahčiť si tak život. Zaznamenal obe strely United na bránu. V úplnom závere bol vystriedaný Herrerom. 6,5/10

Romelu Lukaku – Moc šancí nemal, ale spoluhráči mu ani žiadne nevypracovali. Jeho najväčšia chvíľa prišla v 53. minúte. Skvele zabojoval v strede ihriska a prebil sa cez niekoľko protihráčov a naservíroval prihrávku Martialovi, ktorý otvoril skóre. Toto je jeho silná stránka a na góle má minimálne polovičný podiel. Okrem toho sa bil o každú loptu, ale jedna zablokovaný strela je na hrotového útočníka za zápas málo. 6/10

Striedajúci hráči

Marouane Fellaini – Po príchode sa zaradil do stredu a Pogbu posunul vyššie. Pár krát sa stalo, že sa s Matičom nedohodli, ktorého hráča si obsadia a mohlo z toho vzniknúť nebezpečie. Fellaini ako vždy pomáhal pri obranných šťandartkách, ktorých bolo ku koncu zápasu viac. Každopádne už aj tak pomalému prechodu do útoku moc nepomohol. 5,5/10

Marcus Rashford – Marcus naskočil v 80. minúte a priniesol manší závan na pravej strane, pretože obrancovia Bunrley boli už unavený a jeho rýchlosť na nich platila. Nehodnotený

Ander Herrera – Prišiel v úplnom závere zápasu a zápas  neovplyvnil. Nehodnotený

Tímový výkon: Veľmi dôležité tri body z ihriska súpera a čisté konto. Toto sú jediné dve pozitíva tohto zápasu. Obranný výkon na jednotku, ale smerom dopredu to bola katastrofa. Rýchly prechod do útoku prakticky neexistoval akcie na jeden dotyk by sa dali spočítať na jednej ruke. Veľa krát hráči namiesto toho aby zrýchlili, tak spomalili, dokonca až zastavili. Dve strely na bránu a nula po prvom polčase sme tu už dlho nemali. Chýbala chuť hrať, tvoriť a behať. 4/10

Zdroje: premierleague.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokAktualizované: Sánchez smeruje na zdravotnú prehliadku
Ďalší článokReview: Burnley – Manchester United 0:1
Vyštudoval som informačný management na VUT v Brne a pracujem v IT oblasti. Futbalu sa venujem od svojich 8 rokov a aktívne ho hrám doteraz. United fandím od roku 2004. V tom čase som začal pozorne sledovať Premier League a samozrejme aj Manchester United. Moji najobľúbenejší hráči sú Cristiano Ronaldo, Paul Scholes, Ryan Giggs a Rio Ferdinand. Najradšej spomínam na fantastickú sezónu 2007/2008.