Boss po výhre nad Stoke City

Manchester United dokázal na domácom štadióne bez problémov poraziť Stoke City 3:0 a Mourinha potešil hlavne výkon v druhom polčase.

Druhý polčas bol lepší ako prvý

Myslím si, že v prvom polčase sme nehrali veľmi dobre. Stoke ukázalo dobrý a pozitívny prístup ku zápasu. Strelili sme krásny gól, ktorý však Stoke nijako neublížil, lebo dokázali naňho skvelo zareagovať. Zostali pozitívni a v prvom polčase mali lepšie šance ako my. My sme mali trošku šťastie, že sa nám podarilo streliť druhý gól, ktorý bol tiež parádny.

V druhom polčase to už bolo iné. Pre Stoke to bol ťažký polčas. Ťažko sa im reagovalo na náskok 2-0 a my sme kontrolovali zápas. Mali len jednu šancu na konci, keď sa pred brankárom ocitol Diouf, ale to sme už viedli 3-0 po krásnych góloch. Na tretí gól sme mali veľa šancí a mohli sme ho dať aj skôr. Nepovedal by som však, že sme zápas kontrolovali od samého začiatku, lebo v prvom polčase hralo Stoke veľmi dobre. Miestami sme boli až príliš pokojní, príliš pomalí a v prvom polčase sme im dovolili, aby sa rýchlo zorganizovali. V druhom polčase sme sa zlepšili. Prihrávali sme si rýchlejšie, rýchlejšie sme sa presúvali po ihrisku, dokázali sme získavať lopty a spôsobovať im problémy.

Situácia v tabuľke

Myslím si, že rozdiel medzi prvým a druhým miestom je stále veľký. Prvý tím má náskok, ktorý väčšinou kontrolujú. Už som sa ocitol v tej pozícii. Hráte bez tlaku, so sebavedomím a s pokojom, lebo viete, že môžete spraviť pár chýb a zakopnúť. Takže je to na nich [Manchester City], aby kontrolovali svoj náskok a rozhodli o svojom osude. Pre mňa však nie je dôležité aký majú náskok. Pre mňa je dôležité, že každý zápas musíme vyhrať a snažiť sa skončiť na čo najlepšom mieste v tabuľke. Takisto musíme hrať najlepšie ako vieme, lebo na tie výkony nadviažeme v ďalšej sezóne. Takže ak sa nám podarí na konci sezóny podávať skvelé výkony, pomôže nám to aj v ďalšej sezóne.

Valenciov gól

Valencia dokáže všetko. A vždy keď dá gól, tak je to fantastický gól. Teším sa z neho. Bol chvíľu zranený, ale vrátil sa, odohral dobrý zápas a ešte aj dal gól.

Martialov gól

Včera na tréningu strelil rovnaký gól, ale vtedy som mu prihrával ja a nie Pogba. Pri trénovaní zakončenia som totiž nahrával hráčom ja. Bola to skvelá prihrávka a parádna strela!

Výkon Paula Pogbu

Výborne prihrával loptu, dlhými loptami dokázal meniť ťažisko hry a súperovi vytváral mnoho problémov. Pripísal si dve asistencie a keby dal gól z priameho kopu na konci zápasu, tak by to bola naozaj zaslúžená odmena. Myslím si, že je spokojný s tým ako teraz hráme a to preto, lebo profil tímu sa mení a ide smerom, ktorý mu vyhovuje.

Mourinho: Na Anfieldě budeme bojovat o vítězství