U18: Sunderland – United 1:2

Hráči Manchesteru United U18 v 12. kole Premier League U18 zvítězili na půdě Sunderlandu 2:1 díky dvěma střeleckým zásahům Tahitha Chonga.

V prvním poločase utkání byl domácí brankář Anthony Patterson vytíženějším brankářem než jeho slovenský protějšek Alex Fojtíček, přesto až do 32. minuty utkání nemusel řešit vážnější šanci hráčů Manchesteru United. V 32. minutě utkání byl v pokutovém území faulován hostující Ethan Laird a rozhodčí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Tahith Chong – 0:1. Manchesteru United vstřelená branka pomohla a hostující mladíci se snažili o navýšení skóre, ale jak už tomu většinou bývá, opak byl pravdou. V 39. minutě utkání po menších zmatcích v obraně United se k míči dostal kapitán Jordan Hickey, který nesobecky ještě míč přihrál pro Robbieho Dunne, který doklepl míč do sítě – 1:1. První poločas tak skončil nerozhodným výsledkem.

Ve druhém poločase byl Manchester United aktivnějším týmem a blízko vstřelení branky byl obránce Laird, jehož střela z dálky skončila těsně vedle domácí branky. V 72. minutě byl faulován střídající Largie Ramazani a rozhodčí nařídil přímý volný kop. Po následné strkanici byl vyloučen domácí hráč Tom Howard a Sunderland tak musel dohrávat zápas v deseti hráčích. Mladíci United přesilovku využili v 79. minutě utkání a to když střídající Ramazani přihrál Chongovi, který obešel brankáře Pattersona a střelou do odkryté branky rozhodl o nejtěsnějším vítězství Manchesteru United – 1:2. V závěru utkání ještě musel rozhodčí na obou stranách krotit emoce jednotlivých hráčů, ale na konečném výsledku se už nic nezměnilo. Hráči Manchesteru United si tak v ligové tabulce po zimní přestávce připsali další tři důležité body.