Review: Manchester United – Derby County 2:0

V treťom kole FA Cupu si na Old Trafforde zmerali sily Manchester United s tímom z druhej anglickej ligy Derby County. Diabli dominovali celý zápas, no rozhodnúť sa im ho podarilo až závere zápasu a zvíťazili 2:0.

Po nie príliš oslnivých výkonoch a výsledkoch z decembra prišiel prvý zápas v novom roku a United predviedli, že to bolo len chvíľkové zaváhanie. S Evertonom bol vydarený najmä druhý polčas.

Mourinho mohol rátať s navrátilcami Lukakuom a Fellainim, no ostatní dlhodobo zranení do hry nemohli zasiahnuť a Young nemohol nastúpiť kvôli trestu.

Diabli sa v domácom prostredí poháňaní skvelými fanúšikmi opreli do súpera hneď od prvej minúty a celá hra sa odohrávala prevažne na súperovej polovici. Už v 3. minúte sa Pogba pohral s obrancami a naservíroval prihrávku voľnému Lingardovi, ktorý ale zvnútra 16-tky minul. Hráči United si do 20. minúty vypracovali niekoľko polo šancí, kde im ku gólu chýbalo trošku presnosti a boli by vo vedení. V 21. minúte sa k priamemu kopu z hranice vápna postavil Mata, ale jeho presnú strelu k žrdi vyrazil brankár Carson. V 35. minúte našiel Mkhitaryan v malom vápne Rashforda, ktorý hlavičkoval len do žrde. Ku koncu polčasu opäť úradoval brankár Carson, keď si dokázal poradiť s Pogbovou strelou z priameho kopu. Diabli síce mali prevahu, ale nedokázali streliť gól a tak sa išlo do šatní za stavu 0:0.

Do druhého polčasu urobil Mourinho jednu zmenu – Mkhitaryana nahradil navrátilec Lukaku a začali sme hrať s typickým hrotovým hráčom. V 53. minúte strieľal Mata, ale Carson bol opäť pozorný. Hra následne na 15 minút trochu upadla a žiaden z tímov si nevypracoval gólovú šancu. V 71. minúte Rashford po druhý krát označkoval tyčku, ale ani tentokrát sa to neskončilo gólom. Do hry postupne prišli Martial s Fellainim, ktorí nahradili Matu s Rashfordom. V 84. minúte po priťuknutí od Lukakua strieľal spoza 16-tky Lingard a konečne poslal Diablov do vedenia a ukázal, že je vo veľmi dobrej forme 1:0. Na záver v 90. minúte zápasu Lukaku udržal loptu na polovici a vydal sa s Martialom smerom k bráne a po narážačke sa zapísal do listiny strelcov 2:0. Diabli tak postupujú v pohári do ďalšieho kola.

15

Ďalší zápas sa odohrá po krátkej pauze a vrátime sa späť do Premier League. Diabli privítajú Stoke City na domácom Old Trafforde 15.1. o 21:00 SEČ.

ZDROJE: buildlineup.com, whoscored.com